Nieuwe plek in beeld voor landhuizen zeeland25 Winterregime daklozen gestopt Behoefte aan nieuwe coffeeshop Terneuzen Duo vrijgesproken van diefstal spelcomputers yj intratuin Ommetjes op Tholen en Sint Philipsland woensdag 5 december 2012 Zoveel landhuizen wil ontwikkelaar Florestede bouwen aan de Mossel- hoekseweg bij Tholen. door Rob Paardekam De mogelijke komst van vier landhuizen aan de Mosselhoek- seweg bij Tholen is voor de gemeente een hoofdpijndossier geworden. Toch lijkt er nog een uitweg te zijn. Tijdens de vergadering van de commissie ruimte kwam maandag ineens een alternatieve locatie bo ven tafel. Aan de Mosselhoekseweg, ten zui den van het stadje, staat nu nog een vervallen kassencomplex. Ont wikkelaar Florestede wil dat slo pen en vier landhuizen terugbou- wen. Dat kan in het kader van de ruimte voor ruimte-regeling. Vier agrariërs uit de buurt hebben echter grote moeite met de komst van de landhuizen. Ze vrezen be perkt te worden in hun bedrijfs voering als toekomstige bewoners gaan klagen over bijvoorbeeld stank- of geluidsoverlast. De boe ren stapten met succes naar de Raad van State. Die zette een streep door het plan. De gemeente zou niet aannemelijk hebben ge maakt dat de agrariërs niet wor den belemmerd in hun bedrijfs voering en dat de toekomstige be woners van de landhuizen een goed woon- en leefklimaat krij gen. Burgemeester en wethouders van Tholen willen een nieuw bestem mingsplan opstellen dat de toets der kritiek wél kan doorstaan. Ont wikkelaar Florestede eist dat, maar de advocaat van de agrariërs, Elly Brouwer, ziet geen heil meer in het plan. „Stop hiermee", zei ze maandag tijdens de vergadering van de commissie ruimte. „De lo catie is gewoon niet geschikt voor TERNEUZEN - Terneuzen heeft be hoefte aan een nieuwe coffeeshop die wél softdrugs kan leveren van voldoende kwaliteit. Volgens Dimi- tri Breeuwer van WeSmoke, dé con sumentenorganisatie van cannabis gebruikers in Nederland, is dat dé oplossing om illegale thuisverkoop terug te dringen. Breeuwer woont in Terneuzen en weet dan ook waarover hij praat. Hij vertelt dat hij zelf - sinds de sluiting van Checkpoint in 2009 - bij een huisdealer zijn spullen haalt. „De enige coffeeshop die nog over is in Terneuzen, Miami, trekt weinig Terneuzenaren", vol gens Breeuwer. „Ik schat dat er al door Maurits Sep burgerwoningen. Dit dossier is een grote last voor mijn cliënten, het heeft ze al veel geld gekost. Als het nodig is, stappen ze echter weer naar de Raad van State. De kans is groot dat die het bestem mingsplan weer vernietigt." Eén van de agrariërs vroeg zich tij dens de vergadering af wat het col lege bezielt om nog door te gaan met het plan. „Waarom gaat het college achter deze ontwikkelaar staan en niet achter Thoolse onder nemers? Burgerwoningen bouwen tussen agrariërs is vragen om pro blemen." Tijdens de vergadering bleek echter dat er misschien een uitweg is. Tot grote verras sing van de diverse fracties kwam Brouwer ineens met het idee om de landhuizen op een andere loca tie te bouwen, buiten de gemeente nog wel. Volgens haar is dat een se rieuze mogelijkheid. De advocate van de boeren stelde dat een dergelijke constructie in Zeeuws-Vlaanderen al een keer is toegepast Daar werd in de ene ge meente een vervallen agrarisch complex gesloopt in het kader van de ruimte voor ruimte regeling, maar de huizen die daarvoor in de plaats mochten komen, werden in een andere gemeente gebouwd. Brouwer zegt dat er al een alterna tieve locatie voor de 'Thoolse' land huizen in beeld is. Ze wil samen met Florestede bekijken of dit een kansrijk alternatief is. De fracties in de raad reageerden verbaasd op deze nieuwe ontwik keling. Veel partijen lijken het een kans te willen geven. Wethouder Peter Hoek zal nog vóór de raads vergadering van volgende week een reactie geven. VLISSINGEN - De winterregeling in het Witte Huis voor de opvang van daklozen is weer beëindigd. Volgens de Vlissingse wethouder Marin de Zwarte, die ervoor had gezorgd dat de regeling vervroegd was ingesteld, is de wachtlijst weg gewerkt, waardoor er weer vol doende opvangmogelijkheden zijn en niemand op straat hoeft te sla pen. De Zwarte meldde dat maandaga vond aan de commissie maatschap pelijke zaken in Vlissingen. Vol gens De Zwarte is een aantal daklo zen doorverwezen naar andere or ganisaties die hen konden helpen, «■■■■■«■MMaHaaHHMmBnBMHMMBi naar projecten voor begeleid wo nen en naar de particuliere wo ningmarkt. Daardoor kon de win terregeling nu weer worden stopge zet. Deze regeling zorgt ervoor dat er tijdelijk extra mensen worden op gevangen in het Witte Huis door extra slaapplaatsen te maken. Pas als het weer echt te koud wordt om buiten te slapen en er mensen zijn die geen dak boven hun hoofd hebben, wordt de winterre geling weer ingesteld. Bij het Witte Huis - dat wordt ge leid via Emergis - wordt de komen de tijd wel beter gecontroleerd waar daklozen vandaag komen die zich er melden. Als het mensen van buiten Vlissingen zijn, mogen ze die eerste nacht wel blijven, maar daarna worden ze terugge stuurd naar de gemeente waar ze vandaan komen. Vlissingen is voor Zeeland welis waar een zogenoemde 'centrumge meente' voor bijvoorbeeld daklo- zenopvang - en zij krijgt daar ook geld voor -, maar het is voor daklo zen beter als ze in hun vertrouwde omgeving worden opgevangen, is de gedachte. Daar hebben ze ook hun sociale netwerken en die ge meenten moeten zelf zorgen voor opvang van hun daklozen. Vorige week klaagde de wethouder nog dat Vlissingen alleen voor de kos ten van de opvang opdraait. SINT PHILIPSLAND - De gemeente en de Stichting Landschapsbeheer Zeeland willen op Tholen en Sint Philipland aan aantal wandelroute netwerken aanleggen. Via zo'n netwerk moet het land schappelijke en cutuurhistorische verhaal van een gebied inzichtelijk worden gemaakt. Het is de bedoe ling dat in eerste instantie drie zo geheten ommetjes worden aange legd. Sint Philipsland en Anna Ja- cobapolder zijn als eerste aan de beurt. Tholen trekt 30.000 euro uit voor het project en hoopt op een EU-bijdrage. Op de routes komen startpanelen, bewegwijzering via een knooppun tensysteem en dijkbeplanting. GOES - Twee mannen die verdacht werden van een slimme insluip- truc bij spelletjeswinkel Game Ma nia aan de Klokstraat in Goes zijn gisteren door de Haagse rechtbank vrijgesproken. Op 7 april 2010 hielden twee man nen personeel aan de praat, terwijl een derde het magazijn binnen drong en er vandoor ging met 35 spelcomputers. Vier dagen voor het akkefietje bij de Game Mania hadden de daders eveneens in Goes toegeslagen bij de Imha aan de Kreukelmarkt. Daar verdwenen laptops. Twee Hagenaren (26 en 39) en een Amsterdammer (41) werden op beveiligingscamerabeel den herkend door rechercheurs waarna zij werden opgepakt. Twee weken geleden stonden de drie ook terecht voor een reeks soortge lijke delicten elders in het land, sa men met nog een andere man. Tegen het viertal werden celstraf fen tot elf maanden geëist. Maar ie dereen werd gisteren vrijgespro ken. Volgens de rechtbank was er welis waar 'enige gelijkenis' van de ver dachten met de personen op beel den van beveiligingscamera's van de speelgoedwinkels, maar be stond er 'onvoldoende zekerheid' dat zij het echt waren. Daarmee was er voor de recht bank te weinig bewijs voor een veroordeling. leen al in de stad Terneuzen hon derd thuisverkopers zijn, waarvan twintig in de binnenstad." Breeuwer vindt dit geen goede ont wikkeling. „Je moet niet denken dat softdrugs er goedkoper zijn. Helemaal niet, thuisverkopers zijn (te) duur. En je weet ook nooit wat je precies krijgt." Thuisverkoop leidt ook tot extra overlast in de wijken. Het aantal meldingen bij de politie via het project Houdgreep was de eerste acht maanden van dit jaar verge lijkbaar met dezelfde periode vorig jaar, ondanks de invoering van de - inmiddels weer verdwenen - wietpas in mei. *Bij 2 stuks van dezelfde soort. s>.| I 1 geeft aan groen Nobiliskrans 0 24 cm. 4P Skimmia Temptation 27 cm, halfschaduw, potmaat 20 cm. 24?s Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51