'Regeerakkoord aan 41 binnenland Doorstart van in 2008 gesloten luchthaven Twente is van de baan Waanzinnige WestCord Weken woensdag 5 december 2012 toosenhenk.nl Uil Steek de thermometer ENSCHEDE - De aanbesteding van de luchthaven Twente is mislukt, de beoogde doorstart van het be gin 2008 gesloten vliegveld is van de baan. De speurtocht naar een exploitant heeft niet tot resultaat geleid. Bij projectorganisatie ADT, namens de gemeente Enschede en de provincie Overijssel belast met het vliegveld, is geen enkele bie ding van een kandidaat-exploitant binnengekomen. Dat maakte ADT-voorziter en burgemeester van Enschede Peter den Oudsten gistermiddag, een dag na het slui ten van de biedingenfase, bekend. De economische crisis is een van de factoren die de aanbesteding hebben gedwarsboomd. Dat gaf Hans Mohrmann, leider van de aanbesteding, in een summiere toelichting aan. „Het zijn zware tij den, niemand durft te investeren. Dat heeft niet meegewerkt." Veel partijen, vooral in- Provinciale Staten, dringen nu aan op een duurzame ontwikkeling van het gebied. Ouders, docenten en mede zeggenschapsraden moeten schoolbestuurders aan de tand voelen. Dat is de les die na 'Amarantis' kan wor den getrokken. Het waren lovende woor den die minister Busse- maker van Onderwijs had voor de commissie die onderwijsorganisatie Amaran tis stevig heeft doorgelicht. Het rapport van de onderzoekers geeft een diepgravende, scherpe analy- door Patrick Wiercx se, vond ze. Maar echt heel blij kan ze van de inhoud niet gewor den zijn. Amarantis werd geleid door een fa lend stel bestuurders. Alles wat fout kon gaan, ging daar fout. Dui zenden leerlingen, studenten, het personeel en uiteindelijk de belas tingbetaler zijn de dupe. Verder is het de vraag of er gefraudeerd is, iets wat goed is voor een volgend nader onderzoek. Amarantis blijft dus ook straks het nieuws halen, maar aan de conclusies tot nu toe hebben overheid en onderwijs - voorlopig de handen vol. Afgezien van een incompetente lei ding had Amarantis nog meer in zich dat risicovol was. Het was een organisatie zonder samenhang, voortgezet onderwijs gecombi neerd met mbo, verdeeld over vijf steden met een eigen karakter. De overheid speelt daarin een bij zondere rol. Sinds de jaren '90 dringt het Rijk aan op schaalver groting. Fusies tussen scholen wer- Premier Rutte stelt Eerste Kamer gerust Premier Rutte praatte gisteren met de Eerste Kamer over het regeerakkoord. Hij belooft beide Kamers bij het beleid te betrekken. Regeerakkoord volgens pre mier 'niet links, niet rechts, maar in algemeen belang'. door Annemieke Kooper en Lianne Sleutjes DEN HAAG - Premier Mark Rutte is bereid maatregelen uit het regeer akkoord aan te passen als daardoor in zowel de Eerste als Tweede Ka mer meer dan minimale meerder heden worden gehaald. Bij de alge mene politieke beschouwingen gis teren in de Senaat, beloofde hij bei de Kamers bij het uitwerken van de plannen te betrekken. Rutte probeerde daarmee een be zorgde Eerste Kamer gerust te stel len. Bijna alle oppositiepartijen waarschuwden het kabinet dat het zijn plannen niet zonder slag of stoot zal goedkeuren. In de Senaat hebben de coalitiepartijen WD en PvdA geen meerderheid en dus de steun nodig van een of meer oppositiepartijen. „Een gewaarschuwd mens telt voor twee", gaf CDA-fractievoorzit- ter Elco Brinkman de premier mee. „Rekent u zich niet te rijk met uw vrienden in deze Kamer hier." Het CDA is bijvoorbeeld te gen de voorgenomen verkleining van de inkomensverschillen en te gen de samenvoeging van de pro vincies Utrecht, Noord- en Zuid-Hoiland. Maar Brinkman bood een ope ning: Het kabinet moest zich niet verslikken in alles of niets voorstel len. „Liever een op tijd gewijzigd voorstel dan een verworpen voor stel." Ook de SP, die op haar beurt vindt dat er te weinig wordt gedaan aan het verkleinen van inkomensver schillen, gaf Rutte mee dat een de bat in de Eerste Kamer niet bij voorbaat een gelopen race is. „Een ongeluk is gauw gebeurd, maar u kunt het voorkomen." Rutte zei dat hij de samenwerking met de Eerste Kamer 'met vertrou wen tegemoet ziet' omdat hij voor de plannen een 'brede meerder- Vicepremier Lodewijk Asscher, premier Mark Rutte en minister van Defen sie Jeanine Hennis-Plasschaert in de Eerste Kamer, foto Evert-Jan Daniels/ANP heid zal zoeken'. „De enige manier om problemen aan te pakken is dat samen te doen. We hebben plannen die meer draagvlak vra gen dan een simpele meerderheid van de helft plus één. Daarvoor is de problematiek te groot en zijn de oplossingen te ingrijpend", al dus de premier. De oplossingen in het regeerak koord zijn volgens hem 'niet links, niet rechts, maar in het algemeen belang'. Rutte benadrukte wel dat de plan nen niet zomaar kunnen worden aangepast. „De marges zijn smal", zei hij. „We gaan geen dekking zoeken in het verhogen van de las ten." Hij zei zich ook te beseffen dat het kabinet heel erg zijn best moet doen om de Eerste Kamer te vreden te stellen. Een motie van wantrouwen van de PW haalde het niet. Volgens de PW laat het kabinet de belan gen van de eurozone en Europese Unie zwaarder wegen dan die van de eigen bevolking. HULPStNTEN HEBBEN MINtSER WERK WestCord PER KAMER PER NACHT Bent u toe aan een winterse break en wilt u genieten van al het moois dat WestCord Hotels u te bieden heeft? In de Waanzinnige WestCord Weken verblijft u voor de prijs van €50,- per kamer per nacht in een hotelkamer of appartement! WestCord Hotels biedt unieke hotels op de Waddeneilanden Vlieland, Terschelling en Ameland, in de steden Amsterdam, Leeuwarden en Delft, op De Veluwe en bij De Sallandse Heuvelrug. ACTIE WEKEN n 9 t/m 16 december 2012 6 t/m 13 januari 2013 3 t/m 10 februari 2013 =3 t/m 10 maart 2013 Deze actie is niet geldig bij Hotel New York en WestCord City Centre Hotel Amsterdam. Voor overige voorwaarden, bekijk www.westcordhotels.nl/www Boeken www.westcordhotels.nl/www Of bel 0900-7771117 (lokaal tarief) ANALYSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4