zeeland 123 'Maximaal drie winkels op bedrijventerrein' Ozb voor Goesenaren stijgt met 6,4 procent Zeeuwse Vakkanjer gaat naar kampioenschappen in Leipzig Alles-in-1 Werkt in je voordeel woensdag 5 december 2012 door Nadia Berkelder KRUININGEN - Op bedrijventerrei nen buiten de kernen in Reimers- waal mogen niet meer dan drie winkels komen. Meer winkels toestaan zou onher roepelijk leiden tot problemen met de provincie, zei wethouder Jaap Sinke (SGP) dinsdagavond tij dens de raadsvergadering in Krui- ningen. Want de provincie wil het eigenlijk liever helemaal niet: die wil dat alle grootschalige winkels - keukenspecialisten, bouwmarkten of tuincentra - op de Bevelanden zich vestigen op de Goese meubel boulevard aan de Marconistraat door Luc Oggel GOES - Goes verhoogt de onroeren- dezaakbelasting (ozb) volgend jaar met 6,4 procent, ondanks het feit dat de waarde van woningen is ge daald. Dat blijkt uit de belasting verordening 2013. Goes streeft naar een opbrengststij ging van de ozb van twee procent (inflatie), plus een procent extra als gevolg van een raadsbesluit tij dens de begrotingsbehandeling. Vorige maand is besloten dat de kosten van het rioleringsplan (ver nieuwing) gedekt worden door een deel van de opbrengst onroe- rendezaakbelasting over te hevelen naar de rioolheffing en zowel ozb als rioolrecht met één procent extra te verhogen, dus beide met drie procent. Belastingkantoor Sabewa heeft echter becijferd dat woningen het afgelopen jaar gemiddeld 3,4 pro cent in waarde zijn gedaald. Dat betekent dat het tarief voor wonin gen met 6,4 procent (drie procent plus 3,4 procent) moet worden ver hoogd om de voorgenomen op brengststijging van drie procent te realiseren. Goes verdedigt het voornemen om de tarieven extra te verhogen in een tijd dat de waarde van wo ningen 'daalt met het argument dat de gemeente streeft naar een gelijkmatige stijging van de op brengst met het inflatiepercentage. In de jaren dat de waarde van het onroerend goed sterk steeg, werd het omgekeerde gedaan, namelijk een verlaging van het tarief om een netto stijging met alleen het inflatiepercentage te realiseren. De belastingverordening 2013 wordt morgenavond besproken door de Goese raadscommissie. HOUTE VLISSINGEN - Richard Grootjans uit Kruiningen heeft zich geplaatst voor de Worldskills, die in juli vol gend jaar in het Duitse Leipzig worden gehouden. De 17-jarige student werktuig bouwkunde aan ROC Scalda in Vlissingen won eerder al het Ne derlands- en Europees kampioen schap CAD-tekenen (het ontwer pen van bijvoorbeeld machines met behulp van een computer). Dat laatste kampioenschap werd in Spa-Francorchamps. werd daarmee uitgeroe pen tot Zeeuwse Vakkanjer. Aan het wereldkampioenschap in Leip zig doen nog elf Vakkanjers uit de metaal en metaalektro uit de rest van Nederland mee. Grootjans kwam in aanraking met computerontwerpen op het VM- BO, dat hij bij het Calvijn in Krab- bendijke volgde. Hij liep stage bij het landbouwmechanisatiebedrijf VSS in Heinkenszand. Eerder dit jaar zei hij in de krant dat hij na zijn opleiding aan het ROC werk tuigbouwkunde wil gaan stude- KRUININGEN Toch met de fiets aan de hand op de markt In Reimerswaal komt geen verbod op het wandelen over de markt met de fiets aan de hand. Een over grote meerderheid van de gemeen teraad vindt zo'n verbod onzinnig. Het college van B en W had dat voorgesteld omdat lopende fietsers voor overlast zouden kunnen zor gen in mensenmassa's. KAPELLE Dronken automobilist kan rijbewijs afgeven Een 41-jarige automobilist uit Yer- seke is dinsdag even na midder nacht in Kapelle aangehouden voor rijden onder invloed. De man reed over de Dijkwelse- weg. Een blaastest op het politiebu reau wees uit dat hij meer dan vier keer te veel gedronken had. Hij is zijn rijbewijs kwijt. MIDDELHARNIS Bevelander wethouder Goeree-Overflakkee Frans Tollenaar uit Nieuwdorp wordt wethouder van de nieuwe gemeente Goeree-Overflakkee. SGP-er Tollenaar was al wethouder in de gemeente Goedereede, die per 1 januari opgaat in de gemeen te Goeree-Overflakkee. Daarvoor zat Tollenaar acht jaar in het ge meentebestuur van Borsele. -S is Reimerswaal heeft bij de provincie gepleit voor meer dan vijf winkels per bedrijventerrein, zei wethou der Sinke. „En de provincie wilde er nul. Als de gemeenteraad nu zegt: we willen er meer, dan denk ik dat de provincie er niet mee ak koord gaat." Reimerswaal wil bedrijven die knel komen te zitten in de dorpen de kans geven om uit te breiden in hun vertrouwde omgeving. Tegelij kertijd wil men niet de deur open zetten voor winkels van buiten de gemeente of de provincie. Dat kan omdat Reimerswaal eigenaar is van de grond op de grote bedrij venterreinen. basispakket telfort.nl 08001707 Telfort winkels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49