Ingrid Roos zegt na 36 jaar de markt vaarwel 221 zeeland Fietstassen Plan voor meer winkels Verko°p bij C1000 Kamperland Zaete begint Ex-profvoetballer Andy van der Meijde signeert bij Paard van Troje THE MESSIAH woensdag 5 december 2012 ROOS Ingrid Roos verkoopt fournituren, onder meer garen, band, kant, ritsen en kno pen; kralen en alles om sieraden te maken, voeringstoffen, quiltstoffen, hobby materialen en alle soorten wol. Steeds meer spullen worden verkocht om kle ding te repareren: knie- en elleboogstukken, reparatiedoek en ritsen voor jas sen en broeken. Op de markt is het klaar, maar in de winkel gaat het door. Om haar zelfgesponnen wol te verkopen, stopte ingrid Roos 36 jaar gelede haar strengen in een fietstas en reed naar de markt. Nu laat ze op drie markten vier lege kramen achter. Het wordt zwaar: voor dag en dauw met de bus naar de markt, uitladen, bus wegbrengen, kraam inrichten en dan de hele dag op je benen staan. Boven dien blesseerde Ingrid Roos, bijna 60, haar schouder bij een ongeluk. „Tijd om te stoppen." door Mieke van der Jagt Gemakkelijk zal het niet wezen. Als In grid Roos op dinsdag 18 december voor het laatst de bus in laadt op de markt in Goes, heeft ze alleen nog maar de winkeL Haar onderneming die in 36 jaar groeide en tot grote bloei kwam, houdt op te bestaan. „Ik zal het wel missen, maar in de winkel heb ik natuurlijk ook genoeg te doen. Daar is het assortiment nog bre der. Bovendien moet deze hele handel in de winkel geïntegreerd worden." Voor de klanten wordt het stuk ken moeilijker. „Hoe moet dat nu voortaan?", luidt regelmatig de ver zuchting. Want nergens vind je al les wat je aan handwerkspullen no dig zou kunnen hebben op één plaats. Er zijn wel winkels met wol, andere winkels met borduur- spullen en kralen en weer andere winkels met ritsen en voering, maar bij Ingrid Roos lag dat alle maal bij elkaar op één markt kraam. Samen met lintjes, band jes, knopen, kniestukken, naalden, garen en noem maar op. „Ik heb al tijd op alle markten vier kramen gehuurd. Daar kan het net alle maal op." Van huis uit was Ingrid helemaal geen ondernemer. Ze rolde erin door haar hobby: handwerken. „In die tijd was wol spinnen en ver ven zo in en ik kon het best goed. Op den duur had ik zo veel wol ge sponnen, dat ik dacht: ik ga het verkopen. Zo ging ik met volle fietstassen naar de markt in Mid delburg en verkocht er elke week wol. Al snel ging ik wol inkopen en andere dingen waar vraag naar was. Toen moest ik twee keer op en neer met mijn fiets. Een rijbe wijs had ik nog niet. Leo, mijn „Het wordt nu toch wel zwaar: drie keer in de week op de markt." door Claudia Sondervan GOES - Oudprofvoetballer Andy van der Meijde en sportjournalist Thijs Siegers zijn donderdag 13 de cember bij boekhandel Het Paard van Troje in Goes voor een signeer sessie. Van der Meijde tekent er zijn on langs verschenen autobiografie 'Geen genade'. Volgens boekhande laar Anthoni Fierloos is het relaas van de in verval geraakte voetbal ler het enige boek dat de afgelopen weken de overmacht van 'Vijftig tinten Grijs' in de bestsellerlijsten doorbrak. De 33-jarige oud-voetbal ler van Ajax, FC Twente, Inter, Everton en PSV schreef het boek met hulp van Siegers. Beiden zijn tussen 19.30 en 20.30 uur in de Goese boekhandel. man, bracht me weieens en naar mate het kraam groter werd, kreeg ik hulp. Ik ben mijn rijbewijs gaan halen, we hebben een bus gekocht en na niet al te lange tijd stonden we op de markt in Hulst, Goes, Oostburg, Middelburg Axel en Rot terdam. In 1990 zijn we in Middel burg, op de hoek van de Graven straat en de Zusterstraat de winkel begonnen. De laatste jaren stond ik alleen nog in Goes, Terneuzen en Middelburg op de markt." Maar daar komt nu dus ook een einde aan. Vorige week stond In grid al voor het laatst in Terneu zen en donderdag 13 december valt in Middelburg het doek. In Goes staat ze op dinsdag 18 decem ber voor het laatst. Alle klanten die met enige radeloosheid op het bericht hebben gereageerd, heb ben een briefje gekregen met het adres en telefoonnummer van de winkel. Die winkel is ook de reden dat In grid niet naar iemand heeft ge zocht om de ambulante handel over te nemen. „Je moet natuurlijk niet je eigen concurrentie gaan or ganiseren. Bovendien betwijfel ik of er een bank zou zijn die deze handel wil financieren. Het is een enorme voorraad en die moet al tijd heel breed blijven, anders raak je klanten kwijt. Mensen moeten erop kunnen rekenen dat jij dat speciale elastiek van een euro de meter, die speciale naald van tach tig cent of die blauwgroene rits van drie euro hebt. Je kunt wel snappen dat je op dat soort artike len geen kapitalen verdient, maar de kracht zit in de volledigheid." Ingrid ziet sinds het begin van de crisis steeds meer klanten voor re paratiespullen. „Ze kunnen in Mid delburg in de winkel terecht." Ingrid Roos (r) trekt zich na 36 jaar op de markt terug in haar winkel in Middelburg, foto's Ronald den Dekker door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Met een cluster van winkels rond het parkeerterrein van de C1000 - straks Albert Heijn - in Kamperland en een nieuwe Spar aan het parkeerterrein aan de Ooststraat in Kortgene kunnen de Noord-Bevelandse dorpen een ge zond winkelbestand handhaven. Die twee ontwikkelingen maken het winkelverbeterplan rond dat de ondernemers met adviesbu reaus Kardol en RBOI opstelden. Donderdag wordt het plan gepre senteerd in de gemeenteraadsver gadering. Het teruglopende winkelbestand in de Kamperlandse Veerweg in spireerde het idee om meer win kels te groeperen bij de C1000. Drie ondernemers willen daar be gin volgend jaar een plan over voorstellen. De hoop is dat de financiering voor de nieuwe Spar in Colijns- plaat rond de jaarwisseling gereed is, zodat bouw op de plaats van de oude garage Van Gilst in het na jaar van 2013 kan beginnen. De verplaatsing van de Spar uit de Hooftstraat in Kortgene naar de Ooststraat/Kaaistraat vergt langere tijd. Verkenningen naar de finan ciële mogelijkheden worden pas na 2014 verwacht. YERSEKE - Zaterdag begint in dorps huis De Zaete in Yerseke de ver koop van 36 nieuwbouwapparte- menten op de plek van De Zaete. Het dorpshuis wordt gesloopt om de bouw mogelijk te maken. De 36 woningen varieren in groot te van 90 tot ruim 200 vierkante meter en in prijs van ruim 250.000 tot ruim 650.000 euro. Volgens de projectontwikkelaar heeft een groot aantal mensen inmiddels toe gezegd een woning te kopen. Op het terrein wordt ook een uit breiding van onderzoeksinstituut Imares gebouwd. Bovendien komt er een zaal met vergelijkbare func tie als de huidige Zaete. KERSTCONCERT - Zaterdag 8 dec a.s. 19:30 uur met een koor van 200+zangers! onccrtkour i' in de St. Gertrudiskerk Bergen op Zoom Info Kaarten: www.hetconcertkoor.ni of bel: 0164-241198

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48