Borsele betaalt twee ton aan boer Koopzondag Spektakel Coes-LA minder vaak BEVELANDEN/THOLEN Zwarte Piet verstopt in reuzenkado almanak Nieuw kunstwerk in Goese Polder completeert drieluik Denkbeeld yj intratuin Tatoeage WOENSDAG 5 december 2012 21 PZC Ingrid zegt de markt vaarwel 22 Deal tussen varkensboer René Courtin en wethouder Schenk om na twaalf jaar te stoppen met procederen door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Na twaalf jaar komt er een einde aan het geschil tussen varkenshouder René Cour tin uit Heinkenszand en de ge meente Borsele. Het Borselse college stelt de ge meenteraad voor deze man twee ton te betalen. Onder deze voor waarde trekt de varkensboer de lo pende procedure in. Deze deal is het resultaat van enkele gesprek ken tussen de varkenshouder en wethouder Ad Schenk. „Wij zijn heel blij met het bereikte resultaat. Het is gedurende twaalf jaar toch een deel van mijn leven geweest. De gemeente Borsele heeft het net jes opgelost", zegt Courtin. Het geschil heeft te maken met het bestemmingsplan Landelijk Gebied. De gemeenteraad besloot in 1998 om de uitbreiding van in tensieve veehouderijen aan ban den te leggen. Dat had te maken met de dreigen de varkensinvasie. Veel Brabantse varkensboeren wilden megastallen bouwen in Zeeland. Verschillende gemeenten staken daar een stokje voor door het bestemmingsplan te wijzigen. Voorheen mochten varkensbedrij ven met een oppervlakte van min der dan duizend vierkante meter uitbreiden tot maximaal vijfdui zend vierkante meter. Courtin wil de zijn bedrijf tot drieduizend vier kante meter uitbreiden maar dat mocht opeens niet meer. Door het besluit bleef deze uitbreiding be perkt tot duizend vierkante meter. De Bevelandse varkensboer voelde zich benadeeld omdat zijn plan om zijn bedrijf tot drieduizend vierkante meter uit te breiden door het besluit van de gemeente raad in rook opging Hij spande een procedure aan tegen de ge meente Borsele. De raad kreeg in november 2000 een verzoek om planschade. De veeboer vroeg de gemeente de waardedaling van zijn veehouderij te compenseren nu zijn bedrijf'op slot' zat. Het geschil sleepte zich twaalf jaar voort door onder meer de ingewikkelde procedures en de bezwaar- en beroepsprocedures. „Er kan nog jaren verder worden geprocedeerd, waarbij de uitkomst voor beide partijen zeer ongewis is", stelt het college. Om uit de impasse te komen kwa men wethouder Schenk en de var kensboer tot een overeenstem ming. Als de raad donderdag ak koord gaat, koopt de gemeente de planschade voor twee ton af. GOES - Het aantal openluchtvoor stellingen, die het hoogtepunt van het Latijns-Amerikajaar vormen dat volgend jaar in Goes wordt ge houden, is teruggeschroefd van tien naar zes. De organisatie kiest ervoor om het beschikbare budget anders te ver delen, waardoor er minder geld is voor het muziektheaterspektakel. Goes houdt elke vier jaar een the majaar. De vorige twee edities (Goesöoo in 2005 en Afrika in 2009) waren erg succesvol, maar in tijden van crisis moet er meer op de kleintjes worden gelet. De raad trapte afgelopen voorjaar al op de rem, toen het college voorstelde om 350.000 euro voor het thema jaar uit te trekken. Uiteindelijk is 50.000 euro toegezegd en is er twee ton in de begroting opgeno men, maar daar kan de raad nog op terugkomen. Het Latijns-Amerikajaar wordt op 1 janauri officieel ingeluid tijdens de nieuwjaarsreceptie. Er wordt een website, een Facebook-pagina en een Twitter-account geopend. 9 december open van 12.00 - 17.00 uur Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl 1 1 geeft aan groen GOES - Het kunstwerk Denkbeeld in de Goese Polder nadert zijn vol tooiing. In januari wordt het derde en laatste onderdeel 'Zieners' ge plaatst. Vier Zeeuwse kunstenaars, Paul en Menno de Nooijer, Wies de Bles en Martin McNamara, hebben aan het kunstwerk gewerkt. Het drie delige kunstwerk verbindt straks het Erasmuspark, winkelcentrum De Spinne en de brede school. Twee onderdelen, 'Loktak' en 'Ge- dachtevlucht' zijn ai eerder ge plaatst. 'Zieners' van Paul en Men no de Nooijer bestaat uit zes kleur rijke silhouetten van 'koppen' die op pilaren bewegen in de wind. Het komt tegenover het nieuwe woonzorgcomplex in de Troelstra- laan. Eerst zou het op het dak van het appartementengebouw/ win kelcentrum worden geplaatst, maar daar waren de bewoners te gen. De gemeente wil dat nieuwe en/of gerenoveerde wijken een - bij voorkeur - prominent kunst werk krijgen. ••«•••••••••««••O Tip? redactie@pzc.nl Ze belde uit Spanje, die dochter van 17. „Ik heb een tatoeage laten zet ten." Haar moeder ontplofte bijna. „Ben je nou helemaal gek, je hebt al geen centen en littekens loop je nog genoeg op in je leven." Een beetje gekalmeerd wilde moe ders nog wel weten wat die tatoeage dan wel voorstelde. „Een heel mooi hart met aan de ene kant mummy en aan de andere kant daddy", was het antwoord. „Ach, nou ja, dat vind ik dan toch wel weer heel lief', sprak Ma vertederd. „Ha, ha", gilde dochterlief, ik heb het nog niet laten doen, maar zodra ik terug ben, ga ik naar de tattoo- shop." Nu loopt ze met een vlinder in drie kleuren, zonder namen. knal en veel confetti kwan hij vervolgens weer te voorschijn. De Sint ging vervolgens de klassen rond en voor de kinderen waren er pannenkoe ken, die ze lekker oppeuzelden op school. foto Ronald den Dekker KLOETINGE - Een opgewonden sfeer, dinsdag- en zongen liedjes in afwachting van Goedheilig ochtend op het plein van de Kloetingseschool. man. Die kwam vervolgens met een enorm groot Niemand minder dan Sinterklaas en zijn Zwarte cadeau het plein op. Daar bleek zich Looppiet in Pieten kwamen op bezoek. De kinderen van de te bevinden, die na een rondje rennen ineens ner- onderbouw hadden zich toepasselijk uitgedost gens meer was te bekennen. Gepaard met een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47