Resten Domburgse B24 naar luchtoorlogmuseum q intratuin Schip Renesse is tafel en club rijker Voetbaluitslagen op Kraanplein Uitzicht van Schouwse- tot Dreischorse dijk woensdag 5 december 2012 Huisnaam Bella Vista op het woonhuis in Schuddebeurs was een idee van Janny en Cer- rit van Dijke. „Ze vonden het uitzicht hier zo mooi en kenden een schip dat Bella Vista heette. Dat is Italiaans voor mooi uitzicht" THOLEN Raad bevriest grondprijzen De gemeenteraad van Tholen gaat akkoord met het bevriezen van de grondprijzen. Dat bleek tijdens de vergadering van de commissie ruimte. „Als we concurrerend willen blij ven, zullen we iets moeten doen", stelde Henk Nieuwenhuis (PvdA). Zo denken de meeste andere frac ties er ook over. Overigens bestaat de kans dat de gemeente nog een stapje verder gaat en de prijzen ver laagt Daar wordt eerst nog onder zoek naar gedaan. KRUININGEN Zeeuwse vakkanjer naar Leipzig Richard Grootjans uit Kruiningen heeft zich geplaatst voor de Worldskills, die in juli in het Duit se Leipzig worden gehouden. De 17-jarige student werktuigbouw kunde aan ROC Scalda in Vlissin- gen won eerder al het Nederlands en Europees kampioenschap CAD-tekenen (ontwerpen van bij voorbeeld machines met een com puter). Grootjans werd daarmee uitgeroepen tot Zeeuwse Vakkan jer. Aan de wedstrijd doen nog elf Vakkanjers uit Nederland mee. OUDDORP Expositie 'Beauty of the Human Nature' In het VW-kantoor gevestigd in 't Blaeuwe Huus in Ouddorp is tot eind december een expositie inge richt met foto's van Linda Hameete- man(29). In de serie 'The Beauty of the Hu- man Nature' laat zij zien dat de mens en de natuur samengaan. De vier elementen: water, vuur, lucht en aarde spelen er een belangrijke rol in. De expositie is te bezoeken van maandag tot en met vrijdag van 9.00 -17.00 uur en op zaterdag van 9.00 -16.00 uur. RENESSE - Sinds gistermiddag is het dorpshuis van Re- nesse een (tweede) biljarttafel rijker. En, zonder dat daar allerlei formele oprichtingshandelingen mee ge moeid gingen, zag meteen ook Biljartclub Renesse het licht. Vanaf januari kan er elke donderdagavond worden aangeschoven bij deze nieuwe (recreatieve) club, door mannen en vrouwen én door jong en oud. Diezelfde avond is het dorpshuis geopend voor klaverjassers. Meer informatie is verkrijgbaar bij het dorpshuis: 0111 -461345. foto Dirk-Jan Gjeltema ARNEMUIDEN - Onderdelen van een B24 bommenwerper, die in 2007 bij een onderzoek door de luchtmacht zijn geborgen, zijn ge schonken aan het luchtoorlogmu seum Wings to Victory op vlieg veld Midden Zeeland bij Arnemui- den. De B24 bommenwerper stortte op 5 november 1943 nabij Domburg in zee. Het wrak werd in 2007 door duikers gevonden. Er werd door de Koninklijke Luchtmacht een onderzoek ingesteld naar dit vliegtuig, maar het is uiteindelijk niet gekomen tot een complete berging. Het wrak is vervolgens af gedekt met zand. Volgens Wings to Victory werden in 1943 vier bemanningsleden krijgsgevangen gemaakt, vijf kwa men er om het leven, waarvan er twee nog steeds vermist zijn. De twee kisten met onderdelen be vatten allerlei verschillende onder delen zowel van de motoren als van het vliegtuig zelf. Bijzonder zijn, aldus een woordvoerder, een aantal gewapende cockpitramen waarvan de ene gebroken is en op de andere zijn duidelijk kogelinsla gen te zien. De piloot en de bom- menrichter hebben het vliegtuig niet op tijd kunnen verlaten. Mo gelijk zijn zij getroffen door kogels via het kapotgeschoten raam. De perenbomen in de tuin, de rust en het weidse uitzicht. Dat waren de charmes waarvoor Conny en Piet van der Hulle vie len toen ze 27 jaar geleden aan de Donkereweg in Schuddebeurs het arbeidershuisje kochten waarin voorheen de gezusters Lindhout woonden. De perenbomen zijn ge rooid. „Want die groeiden naar binnen." Maar de rust en het uit zicht zijn onaangetast. Het stel geniet er dagelijks van. Vanuit hun woonkamer zien ze prachtige luchten boven de Dreischorse Dijk tussen Noordgou- we en Dreischor en vanuit hun tuinhuis kijken ze tot op de Schouwse Dijk tussen Schudde beurs en Brouwershaven. Een ver rekijker ligt bij Conny en Piet van der Hulle altijd voor het grijpen. „Om de roofvogels beter te kun nen zien en de oldtimers die soms over de Groeneweg rijden." Conny en Piet van der Hulle hebben in Schuddebeurs hun eigen paradijs je gecreëerd. foto Pieter van der Laan Hij groeide op in Zierikzee waar zijn ouders aan het Kraanplein 14 Duyvelants Kof- fyhuys runden. Behalve dat hij van jongs af in die zaak meehielp, verrichtte Piet van der Hulle ook vele jaren hand en spandiensten voor de buurman, PZC journalist Hans Huibrechtse. „Hij woonde boven het voormali ge PZC kantoor aan het Kraan plein 16 en reed in een goggomo- bil. Als jongeman reeds verzamel de ik ieder weekend telefonisch de voetbaluitslagen en rangen en stan den in de voetbalcompetitie. Die vulde ik in op lijsten die ik van hem kreeg en hing die buiten op. Er kwamen altijd mensen naar kij ken." Behalve Huibrechtse werkte indertijd ook Cees Sijsouw in het PZC kantoor, weet Piet zich te her inneren. „Begin jaren'60 heeft mijn vader dat pand gekocht om het bij Duy velants Koffiehuys te trekken." *Bij 2 stuks van dezelfde soort. I 1 geeft aan groen Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl Nobiliskrans 0 24 cm. Af Skimmia Temptation 27 cm, halfschaduw, potmaat 20 cm. 24.'=

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45