Huis voor en achter met elk een naam Huisnaam 241 zeeland Winterse sferen op ijsbanen in Viissingen en Middelburg Een dochter KUNST- EN ANTIEKVEILING Piet van der Hulle: „Sierona stond als huisnaam op onze voormalige woning aan de Boerenweg. Het is de meisjesnaam die we kozen toen Conny zwanger was. Voor als het een dochter zou zijn." Het stel kreeg een zoon: William. Schouwen-Duiveland kent veel huizen, boten en boerderijen met bijzondere namen. In deze serie worden ze verklaard. KIJKDAGEN Donderdag 6 december 10.00 - 17.00 uur Vrijdag 7 december 10.00 - 17.00 uur Zaterdag 8 december 10.00 - 16.00 uur ZEEUWS VEILINGHUIS Maandag 10 december 10.00 - 17.00 uur 11-12 DECEMBER 2012 VLISSINGEN/MIDDELBURG - In Viis singen en Middelburg wordt deze week gewerkt aan de opbouw van de tijdelijke kunstijsbanen. De ijsbaan van 400 m2 in de Zwa re Plaatwerkerij in Viissingen is bijna klaar en wordt morgen geo pend. Op en rond de baan zijn tal van extra activiteiten georgani seerd. Zo komt maandag oud-we reldkampioen schaatsen Barbara de Loor schaatsles geven aan Vlis- singse basisschoolleerlingen. En het Eru Jong Oranje IJshockey- team geeft donderdagavond 13 de cember twee clinics. De ijsbaan in Viissingen is dagelijks geopend van 09.00-18.00 uur. Op vrijdag en zaterdag blijft de ijsbaan open tot 22.00 uur. De tijdelijke kunstijsbaan van 600 m2 op de Markt in Middelburg wordt zondag 9 december om 12.00 uur geopend. Ook hier staan tal van (winterse) activiteiten op het programma. Barbara de Loor geeft op dinsdag 11 december schaatsles aan de leerlingen van Middelburgse basisscholen. Maan dagavond 17 december geeft het Eru Jong Oranje IJshockeyteam twee clinics. Dit jaar wordt ook weer gestreden om de Middelburg se Curling cup. Vrijwel elke avond kunnen teams van minimaal vier personen deelnemen aan de com petitie. De grote finalewedstrijden worden op vrijdag 4 januari ge speeld worden. Op zaterdag 15 december wordt rond de baan een winterfair geor ganiseerd. Zaterdag 22 december is er de sprookjesdag op de Markt met tal van sprookjes en de Gan- zenfanfare. En op 29 december is er een Wintersp.ortdag met onder meer een springkussen in de vorm van een skihut en een bob- sleebaan voor de kinderen. De ijs baan in Middelburg is dagelijks van 09.00-22.00 uur geopend. www.ijsbaa.nvlissingen.nl www.ijsbaanmiddelburg.nl woensdag 5 december 2012 door Marijke Vael Ze gaan slechts een en kele keer op vakantie. „De aanloop van vrienden, familie en kennissen is hier in de zomer zo groot dat het af en toe een kroeg lijkt. Dan hebben we wel eens behoefte om even weg te zijn, maar nooit langer dan vijf dagen" vertellen Piet van der Hulle(68) en Conny van der Hul- le-van Dongen(69). Want dan gaan ze hun huis aan de Donkereweg in Schuddebeurs missen èn hun vakantiewoning in de tuin. Dit eigen paradijsje creëer den Piet en Conny door het oude arbeidershuisje te renoveren en uit te bouwen en daar achter een houten tuinhuis neer te zetten. Beide onderkomens hebben een eigen huisnaam. „In de winter wo nen we voor in Bella Vista en in de zomer in de tuin in Sierona," straalt het stel, dat vele jaren een horecabedrijf runde. Met ouders die het Duyvelants Koffiehuys runden kreeg Piet van der Hulle het horecavak met de paplepel in gegeven. Conny van Dongen werkte reeds in dit bedrijf voor ze met hem trouwde. Het paar, dat eerst Duyvelants Koffie huys overnam, daarna hotel Vlieg veld Haamstede runde en vervol gens hotel-restaurant De Zwarte Leeuw in Zierikzee, maakte ruim twintig jaar lange werkdagen. Dat eiste zijn tol toen Piet op 42-jarige 'We sliepen in de bedste de terwijl in de kamer de gipsplaten opgestapeld stonden' leeftijd een hartinfarct kreeg. „Ik besefte ineens dat het leven eindig is en begon te verlangen naar meer rust." Tijdens een autorit om even te ontspannen zag hij aan de Donkereweg in Schuddebeurs een makelaar die een bord in een tuin zette: Te koop. „Ik ben gestopt om te kijken hoeveel grond er bij het pand hoorde." Maar het waren vooral het weidse uitzicht, de stilte en twee perenbo men in de tuin waarvoor Piet als een blok viel. „Aan het huis was sinds de bouw in 1905 niet veel ge daan. De bedsteden zaten er nog in en douche en keuken ontbra ken. Er was één kraan boven een soort wasbakje met daarnaast een regenput." Toch was de koop bin nen veertien dagen beklonken. Piet: „Het huis belichaamde ons verlangen naar rust. We besloten om in de tuin te beginnen en alles langzaam op te knappen om hier na ons 65e te gaan wonen." Het lot besliste anders want bin nen een jaar kreeg de horecaman opnieuw een hartinfarct waarna het stel het roer drastisch omgooi de. Ze verhuurden De Zwarte Leeuw, verkochten hun Zierikzee- se huis en namen hun intrek aan de Donkereweg. „We sliepen in de bedstede terwijl in de kamer de gipsplaten opgestapeld lagen. Het was een soort kamperen." Terwijl hij parttime bij de Bruse leerfabriek Geronimo werkte, reno veerde Piet van der Hulle het pand en maakte dat levensloopbesten- dig. In de tuin verrees een vakan tiehuis met de naam Sierona. „De meisjesnaam die we kozen toen Conny zwanger was voor als het een dochter zou zijn." Het stel kreeg één kind, zoon William. Daarom kreeg Piet voor Vaderdag een huisnaambord met Sierona er op. Het hing eerst aan de gevel van hun woning aan de Boerenweg in Zierikzee en kwam daarna op het tuinhuis aan de Donkereweg. „Het was te kolossaal voor het woon huis hier." De huisnaam Bella Vi sta, die daar op prijkt, was een idee van Janny en Gerrit van Dij- ke. Een oom en tante van Conny die op een binnenvaartschip woon den. „Ze vonden het uitzicht hier zo mooi en kenden een schip dat Bella Vista heette. Dat is Italiaans voor mooi uitzicht." Herengracht 74 4331 PX Middelburg Tel. 0118 - 650 680 Catalogus: www.zeeuwsveilinghuis.nl 1200 kavels, w.o. 525 Aziatica.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44