Roofvogels zeeland 123 Raad niet enthousiast over de naam 'Buzee' Ouders gedenken overleden kind bij Wereldlichtjesdag in Zierikzee Werkt in je voordeel woensdag 5 december 2012 door Esme Soesman zierikzee - De Pontes Praktijk school Zierikzee heeft haar intrek genomen in het schoolgebouw van Pontes Pieter Zeeman aan het Hatfieldpark in Zierikzee. Tijdens de open ouderavond van Pontes Pieter Zeeman op woensdag 23 ja nuari wordt het nieuwe onderko men van de praktijkschool feeste lijk geopend. De nieuwe locatie heeft als voor deel dat er makkelijker kan wór den-samengewerkt en gebruik ge maakt van dezelfde voorzienin gen, schetst afdelingsleider/stage coördinator Max de Rave. „Zoals bijvoorbeeld de lashoek. En onze leerlingen gaan straks ook mee draaien in het restaurant van de school", verwijst De Rave naar schoolrestaurant Le Mar in - waar op donderdagen gekookt wordt voor mensen van 'buiten'. Met name in de praktijkruimten zal sprake van samenwerking zijn met het vmbo: op het gebied van bijvoorbeeld metaal- en houtbe werking, elektriciteit, metselen of expressie. In samenwerking met het ROC West-Brabant kunnen de leerlin gen voortaan een AKA-diploma (Arbeidsmarkt Gekwalificeerd As sistent, niveau 1) halen. „Een soort entree-opleiding voor het MBO. Dat diploma geeft in veel gevallen het recht op toelating voor oplei dingen op niveau 2 op het ROC." De praktijkschool is een school voor moeilijk lerende kinderen en heeft als voornaamste doel leerlin gen met een baan van school te la ten komen. Ook zijn er certifica ten te halen. Het overgrote deel van de (nu 21) leerlingen gaat na school aan de slag, een klein deel leert verder aan het ROC. Door stromen naar het vmbo is even eens een optie. Het nieuwe onderkomen wordt 23 januari om 19.30 uur geopend door rector Sjef Lommen. zierikzee - Wereldlichtjesdag in Zierikzee is aan zijn tweede editie toe. Vorig jaar bleek deze bijeen komst in een behoefte te voorzien. Tijdens Wereldlichtjesdag geden ken ouders hun overleden kind. Ze komen samen met anderen die zich met hen verbonden weten. Dergelijke bijeenkomsten worden steeds vaker op allerlei plaatsen ter wereld gehouden. Lichtjesdag in HOUTERMAN Zierikzee vindt, net als vorig jaar, plaats in de Thomaskerk aan de St. Domusstraat 35. De kerk gaat om 18.15 uur open. Het programma be gint om 18.30 uur. Een half uur la ter worden buiten de kerk kaarsen aangestoken. Zo gaat er in donkere dagen een slinger van licht over de wereld. Nadere informatie: wereldlichtjesdagzierikzee@kpnmail. ril ofi 06-23934861 MIDDELHARNIS Bevelander wethouder Goeree-Overflakkee Frans Tollenaar, uit het Bevelandse Nieuwdorp, wordt wethouder van de nieuwe gemeente Goe ree-Overflakkee. De SGP'er Tollenaar was al wethou der in de gemeente Goedereede, die per 1 januari opgaat in de ge meente Goeree-Overflakkee. Daar voor zat Tollenaar acht jaar in het gemeentebestuur van Borsele. Het nieuwe college van het Zuid-Hollandse eiland bestaat uit vijf wethouders, twee van de SGP, een WD'er, een van de Christen- Unie en een CDA'er. Wie burge meester wordt, is nog niet bekend. BURGH-HAAMSTEDE Tweehonderd vissers langs het strand De wedkamp om de Krabbe Tro fee, de laatste grootste viswedstrijd van het jaar, vindt zaterdag plaats op het strand van Westerschou- wen. De organiserende hengelsportvere niging De Krabbe heeft het aantal deelnemers van deze nationale wedstrijd gemaximeerd op twee honderd. Onder de deelnemers be vindt zich de top van het Neder landse sportvissen. De wedstrijd begint om 12.30 uur en duurt tot 16.30 uur. Inschrijven kan vanaf 10.15 uur in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede. In de oude hoge dennen nestelen roofvogels als buizerds en haviken. Verder wordt het gebied bevolkt door onder meer vlinders en konij nen. In het duingebied lopen reeën, damherten en shetlandpony's. Boswachterij is het grootste bos van Zeeland De Boswachterij Westerschouwen met 330 hectare en is daarmee het grootste bos van Zeeland. Bezoekers vinden er heuvelachtig duinlandschap met zandverstuivin gen, valleien, duinweiden en vogel- rijke bosranden. Ruim honderd jaar geleden was er nog geen bos te zien. De Domania- le Duinen zoals het gebied toen nog heette waren één grote stui vende vlakte. Schapen en konijnen aten alles wat er aan plantgroei was en zonder planten gaat zand stuiven. Rond 1920 werden er dennen ge plant en in de zeereep werden stuifschermen van wilgentenen en helm geplant. Helm legt met haar wortels en stengels het zand stevig vast. Via de Boswachterij zijn de Meeu wenduinen (220 hectare) toegan kelijk. De Meeuwenduinen zijn alleen toe gankelijk buiten het broedseizoen. door Joeri Wisse zierikzee - Ze kwamen haast lofui tingen tekort om het stadsvernieu wingsproject van Zeeuwland de hemel in te prijzen, maar over de nieuwe naam van de Zierikzeese stadswijk Plan Buijse - 'Buzee' - waren de raadsleden maandaga vond een stuk minder lovend. Zeeuwland maakte de naam, een samentrekking van Buijse en Zie rikzee, vorige week bekend. „Bu zee, dat vind ik nou jammer", ver zuchtte Bea Flach (CDA). „Buijse is juist met de uitgang '-se' zo'n mooie typisch Zeeuwse naam, voor mij had die nieuwe naam he lemaal niet gehoeven." Jacqueline van Burg sloot zich daar van harte bij aan. „Ook van LSD had deze naam niet gehoeven." Wethouder Ad Verseput reageerde door te melden dat hij de sugges ties voor nieuwe straatnamen van de daartoe ingestelde commissie tot op heden altijd trouw over neemt, maar dat hij in deze niets te zeggen heeft. „De straatnamen veranderen niet, dit is alleen een naam voor het project." Petri d'Anjou (PvdA) liep ook niet over van enthousiasme over de naam Buzee. „Maar ik denk zo maar dat het in Zierikzee gewoon bij 'Plan Buijse' blijft." Alles-in-1 basispakket Nu met gratis monteur! telfort.nl 08001707 Telfort winkels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43