'Grond bedrijven moet goedkoper' Koopzondag SCHOUWEN-DUIVELAND Als een cadeautje Burghsluis houdt overlast Extra veiligheidsmaatregelen haven Bruinisse betaald uit renovatiepotje almanak Tatoeage WOENSDAG 5 december 2012 21 PZC Ruiterroute wordt stevig aangepakt 22 WD, LSD en SGP willen bedrijventerreinen Schouwen-Duiveland aantrekkelijker maken door Joeri Wisse door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De coalitiepartijen in de gemeenteraad willen de grond prijzen van bedrijventerreinen in de gemeente stevig verlagen. Daar mee willen WD, LSD en SGP de lokale economie in tijden van cri sis een impuls geven. „De werk loosheid in onze gemeente is nu nog laag, maar dat kan snel veran deren", zegt WD-raadslid Wout van den Berg. De partijen weten nog niet met welk percentage de prijzen omlaag moeten. „Maar als je niets doet en je verkoopt je grond niet dan ben je met een gemiddelde rente van vier procent na vijf jaar al twintig procent van de waarde aan rente kwijt", rekent Van den Berg voor. Komende weken gaat hij samen met SGP en LSD aan een voorstel werken. Dat wordt tijdens de raadsvergadering van 20 december in stemming gebracht. Ondanks dat de drie partijen al een meerderheid vormen, hoopt Van den Berg dat het besluit breed wordt gedragen. „Dit moet geen politiek stuntje zijn." Met het voorstel gaan de partijen tegen het beleid van het college van B en W in. Wethouder Ad Verseput wil alleen de grondprij zen van woningen verlagen met tien procent en de tarieven voor de bedrijfsterreinen ongemoeid la ten. Daarbij baseert hij zich op ad viezen van daarvoor ingeschakelde bureaus. Volgens Van den Berg haalt een relatief kleine prijsverla ging niets uit. „Als je iets aan de prijzen wil veranderen, moet je het in één keer goed doen." Of de drie partijen in hun amende ment ook een hogere korting op de kavels voor woningen willen be dingen, weet Van den Berg nog niet. „Daar moet we nog met de andere partijen over spreken, maar persoonlijk vind ik dat de bedrij- venterreinen nu de hoogste priori teit hebben." Onderzoeksbureau STEC conclu deerde in haar advies aan het colle ge van B en W nog dat de bouw-, grondprijzen voor bedrijven 'goed in lijn liggen' met de prijzen op be drijventerreinen in de omgeving. Van den Berg vindt juist dat Schouwen-Duiveland door een la gere prijs meer concurrerend moet worden ten opzichte van bijvoor beeld Goes en Oostflakkee. ZIERIKZEE - Een huis als een cadeau tje. Bij wijze van Sinterklaasstunt proberen twee Zierikzeese make laars de woning aan de Schouwen- bank 110 aan de man te brengen door het in te pakken. Vanwege de wind lukte dat gistermiddag niet he lemaal. Besloten werd toen om het dak maar te laten zoals het is. Van wege de verjaardag van de Sint de den de makelaars ook nog een flink stuk van de prijs af. „Verkocht is het nog niet, maar er is wel een serieu ze kandidaat komen kijken," aldus makelaar Tonny Merle (rechts op de foto). foto Dirk-Jan Gjeltema door Joeri Wisse BRUINISSE - De gemeente Schou wen-Duiveland hoeft waarschijn lijk geen aanspraak te maken op de algemene reserves om het ha- venplateaü in Bruinisse veiliger te maken. Volgens wethouder Wim Stouten kan zowel de lage reling langs de kade als een hekje rond één van de 'mosselpodia' betaald worden uit het budget dat bestemd was voor de herinrichting van de Vis sershaven. Met het hekje langs het middelste mosselpodium komt Stouten tegemoet aan een vurige wens van de dorpsraad. Die vreest dat spelende kinderen onopge merkt op de rijbaan boven op de dijk terecht komen. De reling langs de kade is vooral bedoeld om te voorkomen dat auto's in het water glijden. Stouten vond dit overbodig, maar een raadsmeerder- heid is het daar niet mee eens en steunt een motie van de WD om de reling toch aan te leggen. BURGHSLUIS - Bewoners van de Nieuwe Havenweg in Burghsluis zullen ook in de toekomst verkeer langs hun deur moeten dulden. Het aanleggen van een doorgaan de weg bovenlangs de dijk is vol gens wethouder Wim Stouten niet haalbaar. Wel kan de verkeers druk worden verminderd door eenrichtingsverkeer in te stellen. Het verkeer dat de andere richting op wil, zou dan bovenlangs de dijk moeten rijden. „Voor een brede weg bovenlangs is een brede kruin, dus ook een brede voet no dig", schetste Stouten de beper king van de zeewering. Of eenrichtingsverkeer op de Nieu we Havenweg mogelijk is, wordt momenteel in samenwerking met waterschap Scheldestromen onder zocht, zei Stouten in antwoord op vragen van de WD. Deze partij had aan de bel getrokken omdat de bewoners na de reconstructie van de N57 meer overlast hebben van doorgaand (vracht)verkeer. Tip? redactie@pzc.nl Ze belde uit Spanje, die dochter van 17. „Ik heb een tatoeage laten zet ten." Haar moeder ontplofte bijna. „Ben je nou helemaal gek, je hebt al geen centen en littekens loop je nog genoeg op in je leven." Een beetje gekalmeerd wilde moe ders nog wel weten wat die tatoeage dan wel voorstelde. „Een heel mooi hart met aan de ene kant mummy en aan de andere kant daddy", was het antwoord. „Ach, nou ja, dat vind ik dan toch wel weer heel lief', sprak Ma vertederd. „Ha, ha", gilde dochterlief, ik heb het nog niet laten doen, maar zodra ik terug ben, ga ik naar de tattoo- shop." Nu loopt ze met een vlinder in drie kleuren, zonder namen. 9 december open van 12.00 - 17.00 uur Intratuin Koudekerke TJ intratuin Galgeweg 5.0118-551623 h Donderdagenvrijdagkoopavond.www.intratuin.nl U 9^" aangroeit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41