Voor pupillen voelt het als een straf 33 esiasmggcBawBmwaaaBaaiaitiii^^MmimtaiaaMBi^ 'Het is weliswaar in Almere gebeurd, maar het had net zo goed hier om de hoek kunnen gebeuren. Ik denk datje het niet geheel de kop kunt indrukken, maar we proberen als MZC'11 wel alles om het te voorkomen.' Eric Ronkes, voorzitter MZC'11 i i De wedstrijden in het ama teurvoetbal gaan komend weekeinde niet door in ver band met het overlijden van assistent-scheidsrechter Ri chard Nieuwenhuizen. Dat besluit van de voetbalbond KNVB heeft veel bijval ge kregen, maar is het wel zo'n goede beslissing? Een groot deel van voetbal- minnend Zeeland schaart zich achter het besluit van de voetbalbond KNVB om het amateurvoetbal voor ko mend weekeinde te schrappen. Het is een begrijpelijke reflex. In Almere is iets verschrikkelijks ge door Rudy Boogert beurd. Iets dat op een voetbalveld, maar ook daarbuiten niet thuis hoort. De KNVB keurt de agressie af door een weekeinde van bezin ning af te kondigen. Gevoelsmatig kun je natuurlijk niet tegen dat be sluit zijn. De vraag is echter of je door niet te voetballen mensen aan het den ken zet. Het idee is dat de clubs wel de deuren van de kantine opengooien om met elkaar in ge sprek te gaan over voetbal gerela teerde agressie en na te denken over oplossingen. Maar hoe zal de praktijk zijn? Er zullen ongetwij feld clubs zijn die zo'n bijeen komst initiëren. Kloetinge en Zee- landia Middelburg hebben er voor zaterdag een aangekondigd. Maar nooit alle clubs zullen dat doen. En er zullen vast ook wel leden op afkomen. Maar nooit allemaal. Hoeveel mensen hebben zich dan bezonnen? En wat moeten we on ze pupillen vertellen? Je mag zater dag niet voetballen, want er zijn drie jongens die bij een wedstrijd in Almere zó hebben ingetrapt op een assistent-scheidsrechter dat de ze is overleden. Die gastjes zullen het voelen alsof ze worden gestraft voor iets dat ze niet gedaan heb ben. En deze jongens en meisjes zullen echt niet naar de kantine gaan om deel te nemen aan een discussiebijeenkomst- Deze kinderen zijn de toekomst van het voetbal. Bereik je niet veel meer als je jeugdspelers zaterdag gewoon laat voetballen. Maar dan met een missie. Laat de trainer een rouwkaart kopen, die door spelers wordt getekend en stuur die op naar FC Buitenboys. Of koop als team een aardigheidje voor de scheidsrechter van dienst. Of laat de spelertjes met een witte roos het veld opkomen en deze voor de wedstrijd aan een toe schouwer geven. Zeker weten dat spelertjes zich dat over een jaar (of langer) nog kun nen herinneren. Ie geeft kinderen een boodschap mee. Niet de bood schap dat een stel jeugdvoetballers iets heel ergs heeft gedaan en dat wij daarom niet mogen voetbal len. Wel de boodschap dat een stel jeugdvoetballers iets heel ergs heeft gedaan, maar dat wij voetbal op een heel andere manier bele ven. Met oog voor elkaar. En daar om past een kaartje, een aardig heidje of een roos. woensdag 5 december 2012 ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■pi MIDDELBURG Marathon heeft kwart van deelnemers binnen De Marathon Zeeuws-Vlaanderen heeft een kwart van het maximu maantal deelnemers binnen. Dins dag meldde zich de 150e deelne mer voor de wedstrijd die op 20 april 2013 gehouden wordt. De start is in Terneuzen, de finish in Hulst. De marathon voor teams zit hele maal vol. Enkele weken geleden al was het maximumaantal van hon derd teams bereikt. Er is nog wel plaats voor de kwartmarathon, de achtste marathon en de kidsrun. HURGHADA Richard de Bruin strandt in Egypte Twee voorronden overleefde Ri chard de Bruin uit Wemeldinge op het WB-toernooi in Hughada. In de derde ronde werd hij dinsdag te leurstellend uitgeschakeld. De Zeeuw won nog moeizaam van Huub Wilkowski, maar verloor van Thérèse Klompenhouwer, die voor Garage Verbrugge Hyundai in de eerste divisie speelt Jean Paul de Bruijn uit Hulst be gint woensdag aan het toernooi met een pittige opdracht Hij speelt tegen Raimond Burgman. MIDDELBURG Schouwse selectie tegen VC Vlissingen Het Schouwse voetbalelftal speelt woensdag 12 december een oefen wedstrijd tegen VC Vlissingen. De wedstrijd wordt gespeeld op het veld van MZC'11 (Zierikzee) en be gint om 20.00 uur. Voor het Schouwse elftal zijn on der meer Ray Kroon, Gert-Jan Tie- rie (beiden Goes), Jaco van der Schee, Corné Schilperoort, Mats Willemse. (allen Kloetinge), Benja min Verwest (VC Vlissingen) en Dimitri Hooftman (WGZ) opge roepen. Trainer van de selectie is Henk Schouten. OUD-GASTEL Trainer André Maas vertrekt bij SC Gastel André Maas vertrekt aan het eind van het voetbalseizoen bij SC Gas tel. De oefenmeester is bij de Bra bantse zondag-derdeklasser bezig aan zijn tweede jaar. Maas was in het verleden werk zaam bij tal van Zeeuwse clubs, zo als GPC Vlissingen, Tholense Boys, Rillandia en WHS. SC Gastel draait nog niet best in de derde klasse. Het elftal staat na twaalf wedstrijd op de laatste plaats met zes punten. Zeelandia Middelburg gaat aan kop met 29 uit 12. MIDDELBURG Snap On Racing wint kartrace De zesde race om het Zeeuws In- door kart Kampioenschap is ge wonnen door het team van Snap On Racing. De ploeg reed in de trai ningen dankzij Daan Pas de snelste ronde en leidde in de race van be gin tot eind. Toen de fïnishvlag viel, had Snap On bijna een ronde voorsprong op de nummer twee, Veersedam Auto. ATS drong in de slotfase nog flink aan, maar kon Veersedam niet passeren. In het klassement gaat Veersedam Auto aan de leiding, ATS en Snap On delen de tweede plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33