'Dit is beter dan één minuut stilte' Sportbonden staan stil bij zinloze dood 321 Herinneringsduel voetballertje gaat niet door woensdag 5 december 2012 'Dit is geen probleem van de voetbalwereld, maar een maatschappelijk probleem. Er is steeds minder respect voor ouderen en gezag' Sjors Lankhaar, speler Kloetinge 'Ik ben 41 en zou aanstaande zaterdag vlaggen bij JVOZ C2, het team waar mijn zoon in speelt Normaal sta je daar niet bij stil, maar door wat er in Almere is gebeurd, heb ik dat wel gedaan. Het kreeg ineens een wat andere lading' Alexander van Keulen, trainer w Terneuzen De Zeeuwse voetbalwereld neemt met instemming kennis van het besluit van de KNVB om komend weekeinde niet te voet ballen. Alexander van Keulen, Rien van Haaften, Harold van de Ketterij, Sjors Lankhaar en Eric Ronkes stemmen allen toe. door onze sportrdactie Rien van Haaften, oud-scheids- rechter, begeleider van scheids rechters in amateur- en profvoet bal, lid van scheidsrechtersvere- nigïng Zuid- en Noord-Beve land: „Ik ben een aantal jaren gele den gestopt met fluiten. Vanaf dat moment begaf ik me onder het pu bliek en ik moet zeggen dat ik ge schrokken ben van het verbale ge weld. Als arbiter was ik gefocust op de wedstrijd en had ik dat niet zo in de gaten, maar als je langs de lijn staat, is dat totaal anders. Er wordt nogal wat geroepen hoor." „Wat nu in Almere is gebeurd, is in en in triest. Dit is een zwarte dag. Hoe moet die zoon van die grensrechter zich nu voelen? Die is voor zijn leven gestraft. Zou die jongen ooit nog met plezier op een voetbalveld kunnen staan? Vo rig jaar is binnen de KNVB beslo ten dat een jeugdspeler nog maxi maal drie jaar geschorst kan wor den, maar wat mij betreft worden deze daders voor het leven ge schorst. Ze zijn minderjarig, maar daar moet het recht van volwasse nen maar op toegepast worden." „Wat nu in Almere is gebeurd, is geen uitnodiging om te gaan flui ten. Vrijdag begint er een nieuwe cursus in Serooskerke, met alle- Alexandervan Keulen maal jonge gasten. Nou, dat is een lekkere motivatie. Op zo'n manier wordt het tekort onder scheids rechters natuurlijk nooit opgelost. Ik vind het een uitstekende zaak dat de KNVB nu een signaal af geeft. Het is prima dat de competi tie dit weekeinde niet doorgaat. Op die manier vestig je meer dan ooit de aandacht erop." „Dit is beter dan een minuut stilte voor een wedstrijd. Ik vind wel dat clubs zaterdag en zondag dan ook niet moeten trainen en ook geen oefenwedstrijdje moeten re gelen. Als je dan toch iets gaat doen met je team, is het effect weg." Alexander van Keulen, trainer van zondag-tweedeklasser Ter- neuzen: „Maandagavond heb ik op Twitter gezet dat de KNVB voor een algehele afgelasting zou moeten kiezen en dat de bond ie der elftal verplicht een workshop zou moeten geven over zinloos ge RIJSWIJK - Verschillende Neder landse sportbonden staan komend weekeinde stil bij het overlijden van de voetbalgrensrechter in Al mere. De zwembond, de volleybal- bond en de ijshockeybond roepen hun leden op actie te onderne men. De zwembond KNZB doet een be roep op de clubs om dit weekein de een verklaring tegen geweld voor te lezen en/of een minuut stilte in acht te nemen. De KNZB laat weten mee te leven met het gezin van de betrokken vrijwilliger en roept alle leden op om met respect om te gaan met al le vrijwilligers, zoals scheidsrech ters en juryleden. „We zijn geschokt en ook woe dend dat vrijwilligers die hun func tie uitoefenen door dergelijk ge weld kunnen worden getroffen", liet Jan Kossen, de directeur van weid. Zo dacht ik er echt over. Ie dereen maakt zich wel eens schul dig aan verbaal geweld, maar dat doet niet echt pijn. Nu hebben een paar gasten van vijftien, zes tien jaar een man van het leven be roofd. Dat is buiten alle propor ties. Een vader..." „Ik ben 41 en zou aanstaande zater dag vlaggen bij JVOZ C2, het team waar mijn zoon in speelt. Normaal sta je daar niet bij stil, maar door wat er in Almere is gebeurd, heb ik dat wel gedaan. Het kreeg in eens een wat andere lading." „Door al het amateurvoetbal er nu uit te gooien, maakt de KNVB een duidelijk statement. Daardoor staat iedereen dit weekend hope lijk nog eens stil bij de reden waar om ze niet op een voetbalveld staan. De verenigingen moeten on derling misschien wel afspreken dat ze dit weekend ook niet vriendschappelijk spelen. Daar mee geef je aan achter het besluit van de KNVB te staan." Sjors Lankhaar, verdediger van hoofdklasser Kloetinge: „Dit is geen probleem van de voetbalwe reld, maar een maatschappelijk probleem. Er is steeds minder res pect voor ouderen en gezag. Wat in Almere is gebeurd, is te gek voor woorden. Die jongens heb ben een grens overschreden. Ik moet eerlijk toegeven dat ik niet had verwacht dat de KNVB al het amateurvoetbal zou schrappen. Ik vind het een goede zaak, ook al had ik heel veel zin in Hoek-Kloe- tinge. Maar de KNVB heeft sterke argumenten. Iedereen praat er over, iedereen staat er bij stil. En langer dan één minuut vooraf gaand aan een wedstrijd." Eric Ronkes, voorzitter van de de Nederlandse zwembond, we ten. De nationale volleybalbond roept alle verenigingen eveneens op ko mend weekeinde stil te staan bij het overlijden van de grensrechter. Alle clubs worden verzocht om op één of meerdere momenten 1 mi nuut stilte te houden in de hal, ter nagedachtenis aan het zinloze ge weld in de sport van afgelopen zondag in Almere. Ook de ijshockeybond staat stil bij het overlijden van de grensrechter. Voor aanvang van alle duels in de eredivisie, eerste divisie en het na tionale bekertoernooi wordt ko mende week een minuut stilte in acht genomen. Voor de duels zal bovendien een tekst worden voorgelezen, waarin de bond medeleven aan de nabe staanden van het slachtoffer uit spreekt. Harold van de Ketterij Zierikzeese voetbalclub MZC'11: „We hebben dinsdag een verkla ring op onze website geplaatst waarin we als bestuur nadrukke lijk afstand nemen van elke vorm van agressie op en rond het voet balveld en waarin we alle betrokke nen sterkte wensen. Het is welis waar in Almere gebeurd, maar het had net zo goed hier om de hoek kunnen gebeuren. Ik denk dat je het niet geheel de kop kunt in drukken, maar we proberen als MZC'n wel alles om het te voorko men." „In ons technisch beleidsplan heb ben we een normen-en-waarden- clausule opgenomen. Dat gaat over positief coachen, spelvreugde stimuleren, op taalgebruik letten en op de opstelling van ouders langs de lijn. We hadden bijvoor beeld een jeugd team waarbij een aantal dingetjes waren voorgeval len. Die jongens moesten in plaats van een training een keer de kleed RIJSWIJK - Een herinneringswed strijd voor een onlangs overleden voetballertje zondag bij voetbal club Apeldoornse Boys gaat niet door. De club respecteert de beslis sing van de KNVB om dit week end geen enkele competitiewed strijd in het amateurvoetbal te spe len. Daaronder valt volgens het be stuur ook het herdenkingsduel. Woensdagavond overleed een twaalfjarige pupil van Apeldoorn se Boys op het voetbalveld, nadat hij onwel was geworden. Afgelo pen zaterdag was er een bijeen komst voor kinderen en ouders. Voorzitter Ton Heerts: „We respec teren het besluit van de KNVB. Za terdag en zondag zijn er geen wed strijden. Wel kunnen de spelertjes van de D4, waar de jongen voetbal de, vrijdagavond even een balletje trappen." De kantine van de club is wel open, om te praten. OPROEP De voetbalbond KNVB roept de voet balclubs op om zaterdag de deur van de kantine open te gooien. Het is de bedoeling om met elkaar in gesprek te gaan over voetbal gerelateerde agressie en na te denken over oplos singen. Doet uw club dat komend weekein de? Of onderneemt uw club iets anders? Laat het ons weten door een mail te sturen aan sport@pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto kamers en het perkje schoonma ken. Dus zeg maar in plaats van een plantje eruit trekken een plant je poten." „Op alle fronten zijn we er als vere niging mee bezig om respect op te bouwen en sportief gedrag te ont wikkelen. Agressie hoort nergens thuis. Zeker niet op een voetbal veld. Om er maar over te zwijgen dat het bij pupillen of junioren ge beurt. Sport is voor iedereen. Ze ker voor de jeugd. Daarom vonden wij het nodig om via de site een statement te maken. Ik vind het een heel goede zaak dat de KNVB alle duels heeft afgelast. Daarmee wordt nogmaals breed aandacht gegeven aan de zaak." Harold van de Ketterij uit Goes, sinds 1996 op het hoogste ni veau van het amateurvoetbal in Nederland: „De KNVB is een beetje laat op gang gekomen, maar heeft nu wel een goede maatregel genomen. Het is een heel goede zaak dat het amateurvoetbal stilge legd wordt. Deze beslissing zorgt ervoor dat mensen nog meer besef fen dat het niet goed gaat" „Ik merk dat het verbaal geweld op en rond het voetbalveld nog steeds toeneemt. Lichamelijk ge weld in de top van het amateur voetbal is er niet zoveel. Ik denk dat dat komt doordat er veel pu bliek en media aanwezig zijn. Op lager niveau kan het gemakkelij ker. Niemand ziet het." „Vroeger hoorde je langs de lijn nog wel eens uitspraken met een beetje humor. Dat is er niet meer. Ik denk dat een scheidsrechter die een jaar niet fluit en dan weer be gint, grote aanpassingsproblemen krijgt. In één jaar zijn de normen vaak weer een eind opgerekt." Zeeuwse tweets Jo-Annes de Bat @JoAnnesdeBat Prima oproep van de KNVB, wel bij elkaar komen als dub. In gesprek gaan. Ik hoop op initiatieven bij de Goese clubs. Ik schuif graag aan. Robbie De Nooijer @RobbieOkp Tja geen voetbal vind ik wat over dreven! Het is super erg wat er ge beurd is! Maar straf die vereniging flink aub! En zowiezo 1 min stilte. @LewedorpseBoys Welke betaald voetbalclub durft zijn nek uit te steken door dit weekend ook niet te spelen?! Arno Verlinde @ArnoVerlinde Terechte beslissing KNVB. Drie beesten verpesten de hobby van miljoenen liefhebbers. AET Pentury (PVanBronckhorst beter zegt de KNVB er direct bij dat niemand de velden op mag, ook niet om te trainen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32