NOCNSF hakt rigoureus knopen door sport! 31 De Boer laat elftal intact Danny Hoesen begon dinsdagavond met Ajax aan de uitwedstrijd in de Champions Lea gue tegen Real Madrid. De Limburger had geen last meer van een kleine blessure aan zijn knieholte. Trainer Frank de Boer koos voor het elftal dat afgelopen zaterdag de basis leg de voor de zege op PSV (3-1). Dat betekende dat de 18-jarige Viktor Fischer weer op de linkerflank mocht voetballen. Cristiano Ronaldo (wit shirt) zet Ajacied Daniel Hoesen van de bal. foto Alberto Martin/EPA ARNHEM - NOCNSF steekt de ko mende vier jaar geld in 55 top sportprogramma's. Dat heeft de sportkoepel dinsdag bekendge maakt. Dat zijn er aanzienlijk min der dat de 180 uit de afgelopen olympische cyclus. Die focus, een uitwerking van het in 2010 gepre senteerde plan 'Nederland in de top 10', moet leiden tot meer suc cessen, met name bij Olympische Spelen. In de beoordeling van de ingedien de plannen speelde met name de zogeheten internationale concur- rentieanalyse een voorname rol, én de manier waarop bonden den ken daarop in te spelen. Me't name de zwembond (1,7 miljoen in plaats van. ruim 1 miljoen euro, een stijging van 63 procent), de ju- dobond (plus 22 procent) en de korfbalbond (plus 31 procent) gaan erop vooruit, de badminton- bond is een van slachtoffers van het nieuwe beleid. De sportbonden keurden in janua ri met een grote meerderheid de plannen goed om met de beschik bare middelen tot een hogere am bitie te komen. Duidelijk was toen al dat dat negatieve consequenties zou hebben voor een aantal kleine re bonden. De steun aan sporten als waterpo lo (mannen), synchroonzwem- men, trampolinespringen en dus badminton wordt afgebouwd. Bij sommige sporten beperkt de steun zich de komende jaren tot één talentvol sporter. In eerste instantie was het idee dat alleen de acht sporten (paarden sport, hockey, judo, roeien, schaat sen, wielrennen, zeilen en zwem men), die sinds 1948 voor 96 pro cent van de olympische medailles zorgden, zouden delen uit de pot van 39 miljoen euro, afkomstig van VWS, Lotto en andere spon sors. Onderzoek leidde tot het inzicht „%V dat er prestaties in meer sporten nodig zijn om de doelstelling te ha len. In Londen werd Nederland der tiende in het landenklassement met twintig medailles in elf disci plines. Vandaar ook dat een poten tiële medaillesport als rugby-se- vens vrouwen en een individuele atleet als schermer Bas Verwijlen financiële ondersteuning krijgen. NOCNSF kreeg 105 plannen onder ogen, variërend van 'drie Aq/tjes' tot weldoordachte beramingen van de 'prestatiepotentie'. Het leid de tot een verdeling die niet door elke bond met enthousiasme werd begroet. Daarnaast heeft Hendriks een potje van 1,3 miljoen per jaar voor plots opkomend talent en ca lamiteiten. De zeilsport, inclusief windsur fen, krijgt de komende vier jaar de hoogste bijdrage uit het topsport potje van NOCNSF. Het water- sportverbond kan jaarlijks 1,8 mil- joen euro tegemoet zien. Tweede is het zwemmen. Zwembond KN- ZB, dat dan weer wel de bijdrage voor de waterpolomannen en het synchroonzwemmen zag wegval len, krijgt daarvoor 1,7 miljoen. Top 10 bijdragen voor sporten in 2013 (tussen haakjes gemiddelde bijdrage over de afgelopen 4 jaar): 1. Zeilen (incl. windsurfen) 1,800.000 (1.612.704) 2. Zwemmen 1.700.000 (1.074.807) 3. Judo 1.500.000 (1.159.844) 4. Roeien 1.400.000 (1.572.787) 5. Hockey vrouwen 710.000 (633.721) 6. Beachvolleybal 655.000 (610.833) 7. Waterpolo vrouwen 650.000 (561.396) 8. Hockey mannen 640.000 (582.331) 9. Honkbal mannen 600.000 (552.021) 10. Turnen mannen 500.000 (421.580). woensdag 5 december 2012 ARNHEM 'Bony tekent geen contract en wil weg' Het is uitgesloten dat Vitesse-vedet- te Wilfried Bony een nieuw, verbe terd contract tekent Dat zegt Fran cis Kacou, een zaakwaarnemer van de Ivoriaanse spits, dinsdag in het AD. De speler staat in de belangstel ling van buitenlandse clubs en wil in de winterstop vertrekken. Vites se tracht hem met een nieuwe over eenkomst langer in Arnhem te hou den. „Wilfried tekent honderd pro cent zeker geen nieuw contract", zegt Kacou, die verwacht binnen twee weken te kunnen melden naar welke club Bony verkast. LAUSANNE IOC maant Rio tot spoed Rio de Janeiro moet haast maken met de voorbereidingen voor de Olympische Spelen van 2016. De Braziliaanse stad kreeg dinsdag een aansporing van het Internatio naal Olympisch Comité. Rio heeft zijn budget voor de Spe len niet rond en ligt achter met de bouw van nieuwe stadions en ac commodaties voor met name rug by, hockey en golf. Voorzitter Car los Nuzman van Rio 2016: „Het budget is volgend jaar rond. We zit ten er comfortabel en goed bij. We zijn op de goede weg." LONDEN Debutant Vos moet op WK darts tegen Lewis Gino Vos heeft het bij de loting voor het WK darts in Londen (14 december-i januari) niet getroffen. De debutant werd in de eerste ron de gekoppeld aan titelverdediger Adrian Lewis. Co Stompé (tegen Paul Nicholson) en Jerry Hendriks (Wayne Jones) troffen ook zware opponenten. Raymond van Barne- veld begint tegen de jeugdige En gelsman Michael Smith. Michael van Gerwen en Vincent van der Voort treden aan tegen respectieve lijk een qualifier en Stuart Kellett. ROTTERDAM Feyenoord: training beter beveiligen Feyenoord gaat de beveiliging rond trainingen van het eerste elftal aan scherpen. De dub heeft dat beslo ten nadat een verwarde man dins dag voor de tweede keer binnen korte tijd de oefènsessie verstoor de. De bewuste man zou dinsdag een golfballetje richting de voeten van trainer Ronald Koeman heb ben gegooid. Feyenoord schakelt de club de komende weken extra beveiligers in. Feyenoord weet nog niet of het de bewuste man voor draagt voor een stadionverbod. NYON Zaalvoetballers tegen Wit-Rusland, Tsjechië Het Nederlands zaalvoetbalteam speelt in de kwalificatie voor het EK van 2014 tegen Wit-Rusland en Tsjechië. Oranje werd tijdens de lo ting ingedeeld in groep 6. De vier de opponent komt uit een voorron de met Georgië, Moldavië en Mal ta. De KNVB kreeg de organisatie van de poulefase (27-30 maart) toe gewezen. Alleen de winnaars van de groepen plaatsen zich voor het EK in Antwerpen. De nummers 2 en de beste nummer 3 krijgen een herkansing in september.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31