Ajax mag na dik verlies toch juichen port 1 30|s City stelt ook in laatste CL-optreden teleur Benauwde zege van hockeyers op België CHAMPIONS Plannen voor commercieel tennisteam woensdag 5 december 2012 DORTMUND - Manchester City heeft een dramatisch optreden in de Champions League in de laat ste groepswedstrijd een passend vervolg gegeven. De Engelse mil joenenformatie kon bij Borussia Dortmund bij winst nog aan spraak maken op een ticket voor de Europa League, maar bleek daar weinig trek in te hebben. Dort mund won dan ook voor eigen pu bliek met ï-o en hielp daarmee Ajax een handje. City-coach Roberto Mancini had nog best een aardig team opge steld. Zo speelden onder anderen Tevez, Dzeko en Nasri. De Engel sen hanteerden echter een veel te laag tempo en waren vaak te non chalant om Dortmund echt te ver ontrusten. Buiten een half kansje van Tevez en een afstandsschot van Dzeko werd er niet veel gevaar voor het Duitse doel gesticht. Vlak nadat Mancini met Agüero na rust een extra spits bracht, was de Engelse goalie, die als een van de weinige City-spelers wel zijn ni veau haalde, geklopt. Blaszczy- kowski kwam na een klein uur spe len goed door op rechts en zette voor op Julian Schieber. De vervan ger van Lewandowski gleed de scherpe voorzet knap binnen: ï-o. Ook voor het Anderlecht van trai ner John van den Brom zit het Eu ropese seizoen erop. De Brusselse ploeg streed in groep C van de Champions League nog met Zenit Sint-Peterburg om een plek in de Europa League, maar speelde in Spanje gelijk (2-2) tegen Malaga. De Russische tegenstrever op af stand won, uit bij Milan, met 1-0. GROEP A Paris SL Germain-FC Porto 2-1 (1-1). 29. Thiago Silva 1-0, 33. Jackson Marti nez, 61. Lavezzi 2-1. Scheidsrechter Thomson (Sch). Aantal toeschouwers: 41.000. Dinamo Zagreb-Dinamo Kiev 1-1 (0-1). 45+1. Jarmolenko 0-1, 90+5. Krstanovic 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Todorov (Bul). Gele kaart: Vida, Brozovic (Dinamo Zagreb). Aantal toeschouwers: 14.000. Paris SLG. 6 5 0 1 15 14 - 3 FC Porto 6 4 1 1 13 10 - 4 Dinamo Kiev 6 1 2 3 5 6 - 10 Din. Zagreb 6 0 15 1 1-14 GROEP B Montpellier-Schalke 04 1-1 (0-0). 56. Höwedes 0-1, 59. Herrera 1-1. Scheids rechter: Mateu Lahoz (Spa). Gele kaart: Hilton (Montpellier). Aantal toeschou wers: 25.000. Olympiakos Piraeus-Arsenal 2-1 (0-1). 38. Rosicky 0-1, 64. Manïatis 1-1, 73. Mi- troglou 2-1Scheidsrechter. Undiano Mal- lenco (Spa). Gele kaart: Fejsa (Olympia kos Piraeus), Coquelin, Szczesny, Squilla- ci, Chamakh (Arsenal). Aantal toeschou wers: 29.000. Schalke 04 6 3 3 0 12 10 - 6 Arsenal 6 3 1 2 10 10 - 8 ALMERE - Alle Nederlandse tennis- toppers zaten dinsdag in Almere rond de tafel om de plannen voor een nieuw commercieel tennis team te bespreken. Robin Haase, Thiemo de Bakker, Igor Sijsling, Ki- ki Bertens, Arantxa Rus en Richel Hogenkamp willen onder de werk- naam 'Team NL Tennis' de kosten voor de begeleiding en faciliteiten delen. Het team zoekt een hoofdsponsor die minimaal 500.000 euro moet neerleggen. De meeste spelers heb ben het financieel gezien niet ruim. Een eigen fysiotherapeut kan niemand zich veroorloven, maar het zestal zou mogelijk in de toekomst bij grandslamtoernooien één fysio kunnen delen. Haase is met zijn 56e plaats de hoogstgeklasseerde Nederlandse tennisser. Bij de vrouwen is Ber tens de kopvrouw, als nummer 63 van de wereld. Olympiakos 6 3 0 3 9 9 -9 Montpellier 6 0 2 4 2 6 - 12 GROEP C AC Milan-Zenit St Petersburg 0-1 (0-1). 35. Danny 0-1. Scheidsrechter: Chapron (Fra). Gele kaart Flamini, Robin- ho (AC Milan), Lombaerts, Hulk, Bruno Al- ves (Zenit). Aantal toeschouwers: 49.000. Malaga-Anderlecht 2-2 (1-0). 45. Duda 1-0, 50. Jovanovic 1-1, 61. Buonanotte 2-1, 89. Mbokani 2-2. Scheidsrechter: Ay- tekin (Dui). Gele kaart: Duda (Malaga), Kl- jestan, Safari, Mbokani (Anderlecht). Aan tal toeschouwers: 25.000. Malaga 6 3 3 0 12 12 - 5 AC Milan 6 2 2 2 8 7 -6 Zenit 6 2 1 3 7 6 -9 Anderlecht 6 1 2 3 5 4 -9 GROEP D Real Madrid-Ajax 4-1 (2-0). Borussia Dortmund-Manchester City 1-0 (0-0). 57. Schieber 1-0. Scheidsrech ter: Mazic (Ser). Gele kaart: Garcia, Les- cott (Manchester City). Aantal toeschou wers: 65.000. Borussia D 6 4 2 0 14 11 - 5 Real Madrid 6 3 2 1 11 15 - 4 Ajax 6 1 1 4 4 8 - 16 Man. City 6 0 3 3 3 7 - 11 Ajax is de enige Nederlandse club die na de winterstop meedoet aan een Europees toernooi Ajax verliest voor de zesde keer in twee jaar tijd van Real Ma drid. In Spanje wordt het na een 2-0-ruststand 4-1. De Amster dammers gaan toch verder in de Europa League omdat Manches ter City met 1 -0 verliest bij Bor ussia Dortmund. door Jop van Kempen MADRID - Een eretreffer en Europe se overwintering maakten het voor Ajax een waardevolle avond in Estadio Santiago Bernabéu. Zo als verwacht verloren de Amster dammers echter opnieuw kans loos van Real Madrid: 4-1. Het goe de nieuws in Madrid kwam gistera vond uit Dortmund. Borussia ver sloeg Manchester City (1-0) en zo doende is Ajax derde geworden in de loodzware groep D van de Champions League. Dat is een prestatie die telt. En waar trainer Frank de Boer met recht trots op mag zijn. De Boer is bijna twee jaar trainer van het eerste elftal. Op 6 decem ber 2010 werd de trainer van de Ai een paar dagen voor de Cham- pions-Leaguewedstrijdtegen AC Milan aangesteld als interim-ver- vanger van Martin Jol. „Dit is niet het ideale pad", zei hij destijds. „Ik doe dit omdat ik Ajacied ben en omdat het me is gevraagd, maar trainer worden van het eerste elf tal is uiteindelijk wel het doel dat ik voor ogen had." De balans van het Ajax van De Boer is ronduit positief. Los van de prestaties in de Champions League heeft hij met Ajax een duidelijke weg inge slagen die de vorige twee seizoe nen leidde tot het kampioenschap. Op het hoogste Europese podium gelden voor Ajax en de andere Ne derlandse clubs echter andere wet ten. In 2007 lukte het PSV als laat ste Nederlandse team om de groepsfase van het Europese elite- toernooi te overleven, al was Ajax er vorig seizoen dichtbij. Dit seizoen kon Ajax in Europa geen potten breken, zo stond na de loting al bijna vast. Met de der de plaats heeft Ajax echter een puik resultaat behaald. Vooral de duels tegen de tactisch zwakke En gelse kampioen zullen aan de posi tieve zijde beklijven. Feitelijk heeft Ajax de Europese overwintering aan de 3-1-thuisze ge op City te danken. Aan de nega tieve kant zal in herinnering blij ven dat Ajax op de top van Europa nog altijd straatlengtes achterstand heeft, zo bleek gisteravond op nieuw. Eerder demonstreerde ook Dortmund dat. De nieuwe Ajax-spits Hoesen kwam aanvankelijk nauwelijks in het stuk voor, maar dat gold eigen lijk voor heel Ajax. Pas na 43 minu- Karakteristiek ten schoten de Amsterdammers voor het eerst op doel. De schoten van Real waren een stuk effectiever. Nog binnen het kwartier maakte Cristiano Ronal- do er 1-0 van. José Callejon schoot binnen het half uur de tweede bin nen. Kort na rust scoorde Kaka met een fantastisch afstandsschot: 3-0. Callejon maakte kort voor tijd ook de 4-1. Na de 3-0-voorsprong liet Real de teugels vieren en maakte Ajax de eretreffer. Derk Boerrigter profi teerde van een keepersfout (3-1) en Fischer en Hoesen kregen goe de schietkansen. Ook had Ajax in de slotfase ook meer balbezit, maar toen was de race al lang en breed gelopen. Het Madrileense publiek liep op de koude decemberavond niet warm voor de wedstrijd. Het sta dion was naar schatting voor slechts tachtig procent bezet. Gek was dat niet, omdat de kaarten in de groep al waren geschud. En de tijd dat Ajax ook bij het publiek van de tegenstander de handen op elkaar kreeg, zoals in 1995 in Berna béu, is al enige tijd geschiedenis. Real Madrid-Ajax 4-1 (2-0). 13. Ronaldo 1-0, 28. Callejon 2-0, 49. Kaka 3-0. 60. Boerrigter 3-1, 88. Callejon 4-1Gele kaart: Carvalho, Ronaldo (beiden Real Madrid). Scheidsrechter: Kralovec (Tsj). Aantal toeschouwers: 67.000. Real Madrid: Adan; Nacho, Carval ho, Varans, Coentrao (23. Pepe); Callejon, Khedera, Kaka (72 Rodri- quez), Modric; Ronaldo, Benzema (81Morata). Ajax: Vermeer; Van Rhijn, Alderweireld, Moisander, Blind; Siem de Jong, Poulsen (40. Schone), Eriksen; Boerrigter, Hoe sen (77. Enoh), Fischer (77. Sana). MELBOURNE - Met zeven punten uit drie duels is de Nederlandse hockeyploeg de groepsfase van de Champions Trophy in Melbourne goed doorgekomen. „Keurig ge daan", concludeerde bondscoach Paul van Ass dinsdag na de afslui tende zege tegen België (5-4) vol daan. Toch viel er op de derde poulewed strijd van Oranje nog wel het nodi ge aan te merken. Nederland dacht bij de rust (3-0) dat de buit al binnen was. Via 3-2 en 4-3 kon de gemakzuchti ge ploeg van Van Ass in de tweede helft de voorsprong met enige moeite vasthouden. „Onze eerste helft was super- goed", analyseerde de baas van Oranje. „We speelden de bal snel rond en stonden goed in positie, zoals was afgesproken. Mede daar door vielen de doelpunten vrij makkelijk." Volgens Van Ass was het de bedoeling om na de rust in dezelfde stijl door te gaan tegen de nieuwe ploeg van bondscoach Mare Lammers. „Maar door con centratieverlies kregen we snel wat doelpunten tegen. Daardoor werd het plotseling nog even spannend. Gelukkig maakte Robbert Kemper man op schitterende wijze eerst nog 4-2. Dat was tak-tak-tak en hup erin. Maar het is toch wel een smet op deze wedstrijd dat we vier treffers hebben moeten incas seren." De hockeyers spelers donderdag in de kwartfinales tegen Nieuw-Zee- land. Oranje eindigde in poule B op de eerste plaats dankzij meer gemaakte doelpunten dan Austra lië (8 tegen 5). Beide teams eindigden na drie duels op 7 punten en een doelsal do van +3. Nederland won in de De Belgische keeper keert een schot van Quirijn Caspers (rechts). Robbert Kemperman kijkt toe. foto Koen Suyk/ANP laatste speelronde van België (5-4), het gastland versloeg Pakistan met 1-0. Nieuw-Zeeland eindigde in groep A op de vierde plaats met één punt. De Kiwi's verloren in Mel bourne van Duitsland (2-3) en het verrassende India (2-4) en speel den gelijk tegen Engeland (1-1). Het duel Nederland-Nieuw-Zee- land begint om 10.00 uur Neder landse tijd. De andere kwartfinales zijn: Australië-Engeland, Paki- stan-Duitsland en België-India.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30