zeeland 125 intratuin Plan voor meer winkels bij C1000 Kamperland behoefte aan nieuwe coffeeshop' Terneuzen Kerstboom staat al op Markt woensdag 5 december 2012 door Claudia Sondervan wissenkerke - Met een cluster van winkels rond het parkeerterrein van de Ciooo - straks Albert Heijn - in Kamperland en een nieuwe Spar aan het parkeerterrein aan de Ooststraat in Kortgene kunnen de Noord-Bevelandse dorpen en ge zond winkelbestand handhaven. Die twee ontwikkelingen maken het winkelverbeterplan rond dat de ondernemers met adviesbu reaus Kardol en RBOI opstelden. Donderdag wordt het plan gepre senteerd in de gemeenteraadsver gadering. Het teruglopende winkelbestand in de Kamperlandse Veerweg bracht het idee op om meer win kels te groeperen bij de Ciooo. Drie ondernemers willen daar be gin volgend jaar een plan over voorstellen. De hoop is dat de financiering voor de nieuwe Spar in Colijns- plaat rond de jaarwisseling gereed is zodat bouw op de plaats van de oude garage Van Gilst in het na jaar van 2013 kan beginnen. De verplaatsing van de Spar uit de Hooftstraat in Kortgene naar de Ooststraat/Kaaistraat vergt langere tijd. Verkenningen naar de finan ciële mogelijkheden worden pas na 2014 verwacht. w terneuzen - Terneuzen heeft be hoefte aan een nieuwe coffeeshop die wél softdrugs kan leveren van voldoende kwaliteit Volgens Dimi- tri Breeuwer van WeSmoke, dé con sumentenorganisatie van cannabis gebruikers in Nederland, is dat dé oplossing om illegale thuisverkoop terug te dringen. Breeuwer woont in Terneuzen en weet dan ook waarover hij praat. Hij vertelt dat hij zelf- sinds de de finitieve sluiting van Checkpoint in 2009 - bij een huisdealer zijn spullen haalt. „De enige coffee shop die nog over is in Terneuzen, Miami, trekt weinig Terneuzena- ren", volgens Breeuwer. De meeste 'liefhebbers' hebben thuisadresjes. Breeuwer: „Ik schat dat er alleen al in de stad Terneuzen honderd thuisverkopers zijn, waarvan twin tig in de binnenstad." Breeuwer vindt dit geen goede ont wikkeling. „]e moet niet denken dat softdrugs er goedkoper zijn. Helemaal niet, thuisverkopers zijn (te) duur. En je weet ook nooit wat je precies krijgt." Breeuwer heeft zelf plannen voor een coffee shop in Middelburg. Een verzoek daartoe heeft hij ingediend. Thuisverkoop leidt volgens hem ook tot extra overlast in de wijken. Het aantal meldingen bij de Ter- neuzense politie via het project Houdgreep was de eerste acht maanden van dit jaar vergelijkbaar met dezelfde periode vorig jaar. &é^sssosss6ejM^ewssssssmsaziassssasiss:siSé MIDDELBURG - Sinterklaas is nog (net) in het land, maar voor het stadhuis op de Markt in Middelburg is dinsdagochtend al een kerstboom geplaatst. De vroege plaatsing heeft te maken met de ijsbaan, die deze week wordt opgebouwd. De ijsbaan neemt zoveel ruimte in beslag dat latere plaatsing niet mogelijk was. De kerstboom blijft tot en met 14 januari staan. De boom is circa twaalf meter hoog en negentien jaar oud. foto Ruben Oreel Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl *Bij 2 stuks van dezelfde soort. I 1 geeft aan groen Nobiliskrans 0 24 cm. 4?» Skimmia Temptation 27 cm, halfschaduw, potmaat 20 cm. 34.M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25