zeeland 123 300 Kwekerij hennep zo op te sporen Beurs voor kleding stopt ermee 'Schoen blijft leeg voor 1200 arme kinderen' Werkt in je voordeel woensdag 5 december 2012 Driehonderd van de zesduizend huurders van l'escaut krijgen in 2013 een slimme meter. MIDDELBURG - Vele lege kinder schoentjes stonden dinsdagavond in de hal van het Middelburgse stadskantoor. Ze symboliseerden volgens de Socialistische Partij de lege schoentjes van de 1200 Mid delburgse kinderen die opgroeien in armoede en die vanavond niets of bijna niets krijgen van Sinter klaas. Want hun ouders hebben al hun geld nodig om voeding, kle ding en andere dringend noodza kelijke goederen en diensten te be talen, zo voerde Petroesjka Sterk aan namens haar partij. Ze stelde dat armoede velen treft. Als voor beeld noemde ze een ZZP'er die onvoldoende verzekerd was en Een hennepkwekerij is met behulp van de slimme ener giemeters vrij makkelijk op te sporen. De netleverancier kan dankzij zijn eigen meters en die slimme meters van afzonderlijke huishoudens zien hoeveel energie er in een straat geleverd wordt en hoeveel er officieel wordt afgeno men. Als blijkt dat er een opval lend verschil zit tussen de beide hoeveelheden, weet de netleveran cier dat er energie 'weglekt' en kan hij een onderzoek instellen. Een slimme meter is een elektrici teitsmeter met ingebouwde infor matie- en communicatietechnolo gie. Het zijn digitale apparaten, in te genstelling tot de analoge draaistroommeters, zo wordt ver meld op de internetsite Wikipe- dia. Een slimme meter vervangt de oude analoge kilowattuurme ter. Het apparaat kan op afstand be diend en uitgelezen worden. Het complete systeem kan maximaal el ke vijftien minuten de meterstan den doorgeven aan de netbeheer der. Daarnaast bevat het apparaat poor ten waarmee op afstand andere ap paratuur bediend kan worden. Zo kan via een signaal de elektriciteit afgesloten worden, bijvoorbeeld bij wanbetaling of bij (dreigende) overbelasting van het net. Klanten kunnen aangeven op welk moment ze de meterstand willen inzien. Ze kunnen, als ze dat willen, ook terugkijken zodat ze het verbruik van de ene maand kunnen vergelijken met dat van een eerdere maand. Met behulp van een slimme meter kan ook precies aangegeven wor den hoeveel energie, afkomstig van een zonnepaneel, 'terug wordt gegeven' aan het net. MIDDELBURG Schietbaan en rotonde worden verbreed De komende tijd wordt gewerkt aan de Schietbaan in Middelburg, parallel aan de N57, ter hoogte van Torentijd. Om het vrachtverkeer meer ruimte te geven, worden de Schietbaan en de rotonde op de To- renweg aan beide zijden verbreed. Vanaf morgen tot en met 21 decem ber wordt de rijstrook richting Mid delburg verbreed. Vanaf 14 januari tot en met 25 januari is de rijstrook richting N57 aan de beurt. OOST-SOUBURG Automobilist rijdt door na aanrijding Op de rotonde van de Lekstraat met de Torenstraat in Oost-Sou burg is maandag rond 09.45 uur een 15-jarige fietser aangereden door een auto. De automobilist reed vervolgens door zonder zijn identiteit bekend te maken. Hij of zij reed in een zwarte Opel, ver moedelijk een Vectra, die schade moet hebben opgelopen aan de mo torkap. De jongen heeft een dokter moeten bezoeken. VLISSINGEN Hobby Computer Club houdt thema-avond Hobby Computer Club (HCC) Zee land houdt vanavond weer de maandelijkse thema-avond 'vlie gen via de pc'. De werkgroep Airli ners van HCC houdt zich bezig met de vliegsimulator voor begin nende en gevorderde computerge bruikers. De avond wordt gehou den in Open Hof aan de A. Gogel- weg 59 en duurt van 19.00 tot 22.30 uur. Ook niet-leden zijn welkom. Toegang gratis. MIDDELBURG Chocoladeletters voor Voedselbank De letteractie van serviceclub Ron de Tafel 26 Walcheren heeft 1150 chocoladeletters opgeleverd voor de Voedselbank Walcheren. Jules Izeboud van de serviceclub heeft de letters maandag overhandigd aan Jan Koster van Voedselbank Walcheren. Ronde Tafel 26 Walche ren verkocht chocoladeletters aan bedrijven en particulieren. Met de netto-opbrengst werden de letters voor de Voedselbank gekocht. GOES Tinka Leene signeert bakboek Beeldend kunstenares Tinka Leene uit Sint Laurens signeert zaterdag 15 december haar 'Zeeuwse Knop Bakboek' in boekhandel Het Paard van Troje in Goes. De signeersessie duurt van 15.00 tot 16.30 uur. Kok Corjan Hoogerheide van res taurant In den Struijskelder in Veere presenteert deze middag in Het Paard van Troje in Goes zijn knoprecept: babbelaarbolusbava- VLISSINGEN Balletschool danst in Ter Reede Leerlingen van Balletschool Isabel- le Zwaan geven vrijdagavond een dansvoorstelling in het atrium van zorgcentrum Ter Reede aan de Vre- denhoflaan in Vlissingen. De leerlingen brengen klassieke-, moderne^ en jazzdans. Naast de inwoners van Ter Reede is ook iedereen van buitenaf wel kom. De voorstelling begint om 19.00 uur. Toegang gratis. Kaa&«2»MHSESïS£SS5235KSS!«®ï255Ka5K53!2S2S3S2E£S5S5S5SSS!ZK55£SaSS0: VLISSINGEN - De kledingbeurs van Stichting Allijn in Vlissingen stopt en houdt daarom uitverkoop. De winkel voor tweedehands kleding is vanmiddag en volgende week woensdagmiddag voor het laatst open, van 13.00 tot 16.00 uur. Alle kleding - ook feestkleding - wordt verkocht voor 1 euro per stuk. De kledingbeurs stopt omdat drij vende kracht Joke van Leerzem het rustiger aan wil gaan doen en er geen opvolger is. Aanvankelijk wilde ze pas juni volgend jaar stop pen, maar omdat Stichting Allijn de winkel aan de President Roose- veltlaan 744 wegens sloopplannen moet verlaten, is de sluiting ver vroegd. Door de geplande sloop van het complex aan de President Roose- veltlaan moet ook kringloopwin kel De Snuffelhoek op nummer 650 de deuren aan het eind van het jaar sluiten. Eigenaresse Mieke Beekmans is al een half jaar in overleg met ver huurder l'escaut en de gemeente over een nieuwe locatie, maar tot dusver zonder resultaat. Vanmiddag brengt wethouder Lambert Prevoo een bezoek aan de winkel. die nu vele kosten moet maken omdat zijn vrouw ernstig ziek is. Ook noemde ze eenoudergezin nen die in de problemen zitten omdat ze geen of onvoldoende alimentatie krijgen of omdat een partner een enorme schuld heeft opgebouwd zonder dat de ander dat wist. „Maar de kinderen lij den daar wel onder." Sterk vroeg de gemeenteraad om het dagelijks bestuur opdracht te geven een specifiek beleid te for muleren voor de aanpak van ar moede onder kinderen. Vervol gens overhandigde ze een lijst met ruim honderd handtekenin gen. „In een uur opgehaald." Alles-in-1 basispakket Nu met gratis monteur! telfort.nl 08001707 Telfort winkels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23