Onvrede over beleid Orionis duurt voort Koopzondag WALCHEREN Zeeuwse Vakkanjer naar Leipzig intratuin Muziektheater almanak Tatoeage WOENSDAG 5 december 2012 21 Slimme meter, voor huurders 22 en 23 Kerstboom staat al in Middelburg 25 Gemeenten moeten tekort 3,5 miljoen dekken SillterklaaS IS er klaar VOOr door Maurits Sep en Emile Calon VLISSINCEN - Onbegrip en onvrede blijven in de Vlissingse politiek overheersen over de ontwikkelin gen bij Orionis Walcheren. Steeds weer problemen en tekorten en te weinig zicht op oplossingen en ver beteringen, is een veelgehoorde en terugkerende klacht vanuit de ge meenteraad. Orionis Walcheren kampt voor 2013 alweer met een tekort, van 3,5 miljoen euro. De Vlissingse raad moet daarvan 2,1 miljoen euro op hoesten, Middelburg en Veere de rest. In Veere en Middelburg klonk maandag- en dinsdagavond min der gemor, omdat daar al rekening was gehouden met tegenvallers. Die gemeenten hadden dus al geld opzij gezet. Vlissingen niet en daar was de onvrede maandagavond dus ook groot. Hoezeer Marin de Zwarte, voorzit ter van Orionis Walcheren en wet houder van sociale zaken in Vlis singen, maandagavond ook zijn best deed de commissie maat schappelijke zaken ervan te over tuigen dat de problemen zijn ont staan doordat het Rijk minder geld geeft voor het betalen van uit keringen, en hoezeer hij ook bena drukte dat Orionis al veel stappen in de goede richting heeft gezet, op applaus hoefde hij niet te reke nen. „Ik zie wel een heel verhaal over de oorzaken, maar niks over de maatregelen en de oplossin gen", klaagde Tobias Meijers (POV). Hij kreeg daarvoor bijval van D66, PvdA, Groenlinks en SP. „Daar gaan we weer. Wéér een tekort, wéér moeten we bijspringen", mopperde Trix de Roos (SP). „Dit ligt me wel heel zwaar op de maag", besloot Els Verhage (Groen links) zuinigjes, met daarna de cruciale vraag: „Wat gaan we er aan doen?" De Zwarte toonde begrip voor de 'gevoelens', maar bleef wijzen op het 'perspectief. „Er zijn stappen gezet. Er is een plan voor de nieu we organisatie, de functies worden nu beschreven en daarna stellen we de formatie vast. De organisa tie komt op gang. Ook oplossin gen voor de financiële problemen zijn in de maak." Wethouder Chris Simons (ge meente Middelburg) hield zijn commissie voor dat de problemen ook een gevolg zijn van de keuzes die de gemeenteraden hebben ge maakt, door de sociale diensten en Leté begin dit jaar 'alleen maar aan elkaar te plakken' en er geen nieuwe organisatie van te maken. De Walcherse gemeenteraden be slissen deze maand alledrie over hun geldelijke aandeel in die oplos sing. VLISSINGEN - Richard Grootjans uit Kruiningen heeft zich geplaatst voor de Worldskills, die in juli vol gend jaar in het Duitse Leipzig worden gehouden. De 17-jarige stu dent werktuigbouwkunde aan ROC Scalda in Vlissingen won eer der al het Nederlands- en Euro pees kampioenschap CAD-teke- nen (het ontwerpen van bijvoor beeld machines met behulp van een computer). Grootjans werd daarmee uitgeroepen tot Zeeuwse Vakkanjer. Aan het wereldkampi oenschap in Leipzig doen nog elf Vakkanjers uit de metaal en me- taalektro uit de rest van Nederland 9 december open van 12.00 - 17.00 uur Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond, v\ U geeft aan groen VEERE - Het wordt vandaag de drukste dag van het jaar voor Sinterklaas. Daarom deed hij het gisteren (foto) nog wat rustig aan en bereidde hij zich 's avonds in alle stilte voor op 5 december en pakjesavond. Vanochtend bezoekt hij eerst Veere. Rond 9.00 uur komt hij met zijn schip aan in de haven. De kinderen van de Veerse scholen wachten hem op de kade op. Daarna trekt de Sint rond langs scholen en bedrijven. Vanavond brengt hij met z'n Pieten bij veel mensen thuis bezoekjes en cadeautjes. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.ni GOES - Het aantal openluchtvoor stellingen, die het hoogtepunt van het Latijns-Amerikajaar vormen dat volgend jaar in Goes wordt ge houden, is teruggeschroefd van tien naar zes. De organisatie kiest ervoor om het beschikbare budget anders te verdelen, waardoor er minder geld is voor het mu ziektheaterspektakel. Goes houdt elke vier jaar een the majaar. De vorige twee edities wa ren erg succesvol. Ze belde uit Spanje, die dochter van ïy. „Ik heb een tatoeage laten zet ten." Haar moeder ontplofte bijna. „Ben je nou helemaal gek, je hebt al geen centen en littekens loopje nog genoeg op in je leven." Een beetje gekalmeerd wilde moe ders nog wel weten wat die tatoeage dan wel voorstelde. „Een heel mooi hart met aan de ene kant mummy en aan de andere kant daddy", was het antwoord. „Ach, nou ja, dat vind ik dan toch wel weer heel lief', sprak Ma vertederd. „Ha, ha", gilde dochterlief, ik heb het nog niet laten doen, maar zodra ik terug ben, ga ik naar de tattoo- shop." Nu loopt ze met een vlinder in drie kleuren, zonder namen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21