*Jl/ Streep door nieuwbouw corporaties b «ly Kogelgat in raam Marine Service BV ZEEUWS-VLAANDEREN Een lijntje naar boven DINSDAG 4 december 2012 17 Met een reflecterend hesje word je gezien 20 BRESKENS - Breskens stond de afgelopen da gen op passende en symbolische wijze stil bij het overlijden van de 45-jarige visser Willie Versprille. Die werd vorige week maandag op zijn vissersboot Zeebrugge 80 onwel en over leed. Zondag werd voor het voetbalduel tus sen Breskens en Schoondijke een minuut stil te gehouden. Alsof het zo moest zijn, ver scheen op dat moment een regenboog aan de donkergrijze lucht. Gisteren bezochten honderden mensen een herdenkingsbijeenkomst in de Breskense vis mijn. Daarna werd Willie Versprille in beslo ten kring begraven. Pagina 18: En opnieuw werd het even stil in Bres kens... foto Mark Neelemans Kabinetsplannen pakken averechts uit in krimpregio's door Henk Boot hulst - De bouw van nieuwe huurwoningen in Zeeuws-Vlaan- deren valt stil als de maatregelen van het kabinet Rutte II door de Eerste Kamer intact worden gela ten. Volgens directeur Jos Valckx levert de Woningstichting Hulst op een budget van 8,5 miljoen euro, an derhalf miljoen euro in. „Dat betekent een streep door on ze bouwplannen voor de komen de jaren." Het gaat daarbij om zo'n 140 nieuwbouwwoningen in Hulst, waaronder 20 woningen in Nieuw-Hulst (tweede fase), 24 wo ningen aan de Beestenmarkt (tweede fase), 24 woningen aan het 's Gravenhofplein, 19 wonin gen aan de Houtmarkt en een her structureringsproject van 40 wo ningen aan de Janseniusstraat. Het kabinet wil dat alle corpora ties in ons land in 2017 samen 2 miljard aan 'heffing' ophoesten om de huurtoeslag te financieren, terwijl de huur van een woning maximaal 4,5 procent van de on- roerendezaakbelasting van die wo ning mag bedragen. De extra in komsten daaruit kunnen dan als 'heffing' door naar de rijksover heid. In een krimpgebied met goedkope woningen als Zeeuws- Vlaanderen betekent dit dat de hu ren juist omlaag gaan. „Dat lijkt gunstig voor de huurders, maar op langere termijn zijn ze toch de du pe, omdat verhuurders geen mid delen meer hebben voor fatsoen lijk onderhoud", aldus directeur Leo Urgel van Woongoed, met 6300 woningen de grootste sociale verhuurder in de regio. „Het scheelt ons ongeveer 10 miljoen per jaar aan minder inkomsten en aan extra uitgaven. Dat is 30 pro cent van onze begroting." Dit kan ook ten koste gaan van de energie besparende maatregelen aan huur woningen, waarover afspraken wa ren gemaakt. „Ik zie het somber in voor nieuwbouw- en onderhouds- projecten." Zijn collega Robert de Ridder van sociale verhuurder Cla- vis (2500 woningen in Terneuzen) vreest dat de lopende woonzorg projecten (Maxima en Amber- boomstraat) voorlopig de laatste zijn. „Ook de bouwsector probeert minister Blok op andere gedach ten te brengen. Wij zouden op 14 miljoen per jaar, 3,5 miljoen euro minder te besteden hebben. Wat er gebeurt als we failliet zouden gaan, weet niemand. Ik weet wel dat er in Den Haag niet goed is ge rekend." TERNEUZEN WESTDORPE Iris Schelleman in Vrouw gewond door finale wetenschapsquiz afgevallen lading Iris Schelleman uit groep 8 van obs De Meerpaal in Terneuzen doet vandaag mee aan de finale van de Nationale Wetenschapsquiz Junior in Amsterdam. Daarvan worden op names gemaakt die op woensdag 26 december om 17.00 uur op Ne derland 3 worden uitgezonden. Er zijn zes finalisten. De presentatie is in handen van astronaut André Kui pers. Een Temeuzense (38) is maandag rond 9.00 uur gewond geraakt op de Finlandweg bij Westdorpe, toen zij frontaal op de van een vrachtwa gen gevallen lading botste. De door een 22-jarige Terneuzenaar bestuur de vrachtauto had twee gewichten van 10.000 kilo verloren in een bocht. De vrouw liep kneuzingen op. De lading was niet goed vastge zet. door Raymond de Frel terneuzen - De medewerkers van Marine Service BV aan de Sche- pendijk in Terneuzen wisten gisterochtend niet wat ze zagen: een flink kogelgat in het raam van het kantoor van hun werkgever. Recherche-onderzoek wees uit dat afgelopen weekend inderdaad een kogel de ruit en lamellen moet hebben doorboord, al werd de ko gel niet gevonden. „Wij zijn gesi tueerd op een afgelegen punt, het voelt een beetje als het einde van de wereld", vertelt bedrijfsleider Werner Dieleman. „In de avond uren loopt er soms gespuis rond. Er zijn al eerder ruiten gesneuveld, omdat er werd geraced over grind. Die steentjes vlogen bij ons door de ramen. Dit is natuurlijk iets heel anders, misschien dat iemand een pistool wilde uitproberen." Dieleman is ervan overtuigd dat het kogelgat verder niets met Mari ne Service BV te maken heeft. „Er is bedrijfsmatig geen enkele aanlei ding om die link te leggen. Wij zijn een heel normaal bedrijf, maar zijn nu eenmaal gesitueerd op een plek die veel mensen niet eens weten te vinden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55