binnenland 15 Klein spelen met groot effect 'Verschrikkelijk om mee te maken' Dieptepunt geweld in voetbal dinsdag 4 december 2012 Uitsluitend geldig op dj. 4 DECEMBER Elders 50 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm Pnizer; ï.;d p.-p.. tenzij anders vermeld, Piijcei ;rysxc..s er reseive.'i.'/gskcgjM INCLUSIEF verblijf in een hotel in Nunspeet ontbijtbuffet 1 x chocolademelk met appelgebak wandel- en fietsroutes Zie: www.kras.nl Acteur Jeroen Willems bezweek gisteren tijdens een repetitie voor een voor stelling om het 125-jarig jubileum van Carré te vieren aan een hartstilstand. door Nico de Boer "W" eroen Willems was een veel- I zijdig acteur die klein kon spe- I len met een groot effect. Zijn I grote talent spreekt uit de be- kroningen die hem ten deel vielen. Hij ontving in 1994 de Ma ry Dresselhuysprijs voor beste ac teur, in 2004 de Louis d'Or voor beste acteur voor zijn rol in de theatervoorstelling La musica Twee en voor de voorstelling Brei, de zoe te oorlog. In 2010 ontving hij een Gouden Kalf voor de beste mannelijke bij rol als prins Claus in de serie Ma jesteit. Dit jaar kreeg hij een Kalf voor zijn hoofdrol in de televisie film Cop vs killer en was hij hoofd gast bij het filmfestival in Utrecht. De in Maastricht geboren Willems begon zijn carrière bij Theater groep Hollandia, later ZT Hollan- dia. Hij werkte daarnaast bij Het Nationale Toneel, Oostpool en het Vlaamse gezelschap De Tijd. Hij speelde in tv-series als Bij ons in de Jordaan (als Wim Sonneveld), Stellenbosch, Bellicher, De troon en Lijn 32, en in films als De pas sievrucht, Brei (als Jacques Brei), Komt een vrouw bij de dokter en Si mon. Zijn grootste triomf was de mono loog Twee stemmen, gebaseerd op teksten van de Italiaanse (toneel-) schrijver en dichter Pasolini, waar mee hij in 1997 de Grote Theater- festivalprijs won en talrijke inter nationale prijzen ontving. In Duitsland werd hij om die rol een van de beste Europese toneelspe lers genoemd. Het gala Carré 125 wordt na Wil lems' overlijden verplaatst. Naarmate de dag vorderde, werd het steeds drukker op het complex van Buitenboys in Almere. Gisteravond werd een bijeenkomst gehouden voor de spelers uit de drie B-elftallen. foto Robin van Lonkhuijsen/ANP AMSTERDAM - De politiek en de KNVB hebben geschokt gerea geerd op het overlijden van grens rechter Richard Nieuwenhuizen na mishandeling door jeugdvoet ballers van de Amsterdamse club Nieuw Sloten. Volgens minister Edith Schippers van Sport zet de dood van de grensrechter 'de hele zaak in een nieuw en extra schrij nend perspectief. „Ik wil de nabe staanden condoleren met dit ver schrikkelijke verlies van hun gelief de die door zijn vrijwilligerswerk Nederlandse jongeren in staat stel de om te sporten en een wedstrijd je te spelen." Een woordvoerder van de KNVB spreekt van een 'verschrikkelijke' gebeurtenis. „Wat mij betreft ko men de voetballers nooit meer op het sportveld terug", zegt WD-Ka- merlid Matthijs Huizing. Drie voetballers van vijftien en zes tien jaar uit de Bi van Nieuw Slo ten werden gisterochtend vroeg thuis gearresteerd. De politie in Al mere sluit niet uit dat nog meer spelers worden aangehouden. Het bestuur van Nieuw Sloten heeft het drietal per direct ge royeerd en het team uit de compe titie gehaald. Ook heeft het excu ses aangeboden aan Buitenboys, de vereniging in Almere waar het incident plaatsvond. Alle trainin gen bij Nieuw Sloten en Buiten boys waren gisteren afgelast. De spelers gingen tijdens de grim mige wedstrijd tegen de B3 van Buitenboys de grensrechter van de thuisclub te lijf. „Het is verschrik kelijk geweest, verschrikkelijk om mee te maken", aldus voorzitter Marcel Oost van SC Buitenboys. „Niet te bevatten." Volgens be stuurslid Rob Mueller lag de man op de grond. „Hij werd door drie of vier jongens willens en wetens voluit in zijn rug en nek en op zijn hoofd geschopt." De scheidsrechter, het bestuur van Buitenboys en de familie van de grensrechter hebben aangifte ge daan. De Amsterdamse wethouder van Sport, Eric van der Burg, prijst de maatregelen van Nieuw Sloten. „Ik ga ervan uit dat de KNVB de daders een flink aantal jaar zal schorsen, zo niet voor hun hele le ven." Een delegatie van de KNVB heeft gisteravond een gesprek gehad met het bestuur van SC Buiten boys. Voorzitter Marcel Oost van Buitenboys had eerder op de dag geklaagd over het gebrek aan on dersteuning van de KNVB. ALMERE - Het zijn van die typische zondagavondberichten. Een voet balwedstrijd draait uit op een mas sale matpartij; of de scheidsrechter krijgt klappen na het geven van een rode kaart Zondag werd ech ter een triest dieptepunt bereikt Na de wedstrijd tussen de B3 van Buitenboys uit Almere en de Bi van het Amsterdamse Nieuw Slo ten werd de grensrechter van de thuisploeg zwaar mishandeld door ten minste drie jeugdspelers (15 en 16 jaar) van Nieuw Sloten. De 41-jarige Richard Nieuwenhuizen, vader van een van de spelers van Buitenboys, werd tegen zijn hoofd, rug en nek geslagen en ge schopt Hij ging naar huis, lag daar even op bed en keerde terug naar het voetbalveld om een andere wedstrijd te bekijken. Daar werd hij onwel. Nieuwenhuizen beland de in het ziekenhuis en overleed gistermiddag. Voorzitter Marcel Oost van Buiten boys zei gisteren dat vier of vijf voetballers van Nieuw Sloten be trokken waren bij de mishande ling. Drie jongens zijn gister ochtend opgepakt en worden nog deze week voorgeleid. Nieuw Slo ten heeft het trio direct geroyeerd. Na zulke incidenten wordt soms beweerd dat het maatschappelijke probleem van voetbalgeweld toe neemt. Maar volgens cijfers van de KNVB is dat niet het geval. Daar om werd in augustus ook besloten dit seizoen twee zware sancties te rug te draaien. Zo wordt bij ge weldsincidenten niet meer stan daard het gehele team uit de com petitie genomen, maar alleen de dader(s). De maximale schorsing voor jeugdvoetballers is terugge bracht van levenslang tot drie jaar. Het clubgebouw van SC Buitenboys. Ook hier hangt de vlag halfstok foto Robin van Lonkhuijsen/ANP Het clubhuis van SV Nieuw Sloten was gisteren gesloten, alle trainingen werden afgelast. foto Marcel Antonisse/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5