Minder Bonedijkebuurt krijgt Krajicek Playground Kerstworkshops Blue Green op Roterij Burgh Kinderboerderij weer slachtoffer vandalisme 21 Bouwen Onder schooltijd worden meeste inkopen gedaan Schaatsbaan en 3FM serious request Grote bingo op ROC Scalda voor Serious Request II Gallo en Wobben houden Italiaanse avond Little Art Factory in race om award met Mas Seat 1 dinsdag 4 december 2012 De Sinterklaasinkopen blijven iets achter bij voorgaande jaren. De 'ouder wetse' bordspelen blijven populair bij de klanten van speelgoedwinkel Inter- toys in Zierikzee. foto Dirk-jan Cjeltema Naast de traditionele bordspelen doen de speelgoed winkels ook goede zaken als het gaat om construc tiespeelgoed. Puzzels blijken eveneens flink in trek bij de Sinterklaasklanten en hetzelfde geldt voor poppen en aanverwante artikelen.- Er mag dan misschien minder uitgegeven worden, de drukte in de winkels in Schouwen-Duive- lands koopcentrum Zierikzee is er niet minder om. De meeste inko pen worden gedaan onder school tijd. Na vieren keert in de meeste winkels een relatieve rust weer. De animo voor de koopavonden in Zierikzee is wisselend. Vanavond is een laatste extra koop avond in Zierikzee. Tijdens de kerst maken de winkeliers even eens overuren. Donderdag 20 de cember en vrijdag 21 december ho pen de Zierikzeese ondernemers de consument ondanks de rom mel in de binnenstad naar de win kels te kunnen lokken. Verspreid door het centrum worden bij di verse winkels in de kersttijd glüh wein en warme chocolademelk aangeboden. Nagenoeg alle win kels in het centrum zijn open op de extra koopavonden. Dit jaar wordt voor het tweede opeenvolgende jaar een schaatsbaan gerealiseerd in het cen trum van Zierikzee. Omdat het Ha venplein vanwege een reconstruc tie helemaal open ligt is dit jaar ge kozen voor een schaatsbaan aan het Havenpark. Deze schaatsbaan wordt 15 december om 13.30 uur feestelijk geopend. De schaatsbaan krijgt een speciaal tintje door het Glazen Huis waarmee organisato ren Rode Kruis, Markant Schou- wen-Duiveland, Rotary Schou- wen-Duiveland en het eilandelijk Welzijnshuis aanhaken bij de actie Serious Request van 3FM waarbij drie dj's van 3FM zich in de week voor kerst zes dagen op laten slui ten in een glazen studio. Deze keer staat dat Glazen Huis in En schede. De DJ's roepen zoveel mo gelijk mensen op in actie te ko men voor het Rode Kruis. GOES - De leerlingen Cindy, Ayan, Dilyla, Kim en Moritza van de op leiding Maatschappelijke Zorg aan ROC Scalda in Goes, houden maandag 10 december een grote bingo voor Serious Request. In de aula van Scalda in Goes kan iedereen van 18.30 tot 21.00 uur meespelen. Een boekje voor acht ronden kosten 3 euro, twee boek jes kosten 5 euro. Hapjes en drank jes kosten 50 cent. De totale opbrengt gaat naar de ac tie in het glazen huis van radiozen der 3FM en het Nederlandse Rode Kruis die ten goede komt aan me dische begeleiding voor moeders en kinderen rondom de zwanger schap. VLISSINGEN - In het Schuitvaart- park in de Bonedijkebuurt in Vlis- singen wordt zaterdag de Krajicek Playground geopend. Dat gebeurt door wethouder Marin de Zwarte en burgemeester René Roep. Ze doen dat om 11.00 uur. Na dat officieel vertoon verzorgt zaalvoetbalvereniging Groene Ster Vlissingen een clinic. Die wordt ge volgd door een voetbaltoernooi. Daar kan iedereen aan deelnemen. De aanmelding, ter plaatse, is gra tis. Voor de jongste Vlissingers staat er ook een springkussen. Het openingsprogramma eindigt om 14.30 uur met een prijsuitrei- king. De algemene indruk is dat de Sinter klaasverkopen iets teruglopen. Exac te cijfers zijn er (nog) niet. BURGH-HAAMSTEDE - Bij tuincen trum Blue Green op Roterij 15 in Burgh-FIaamstede staat zater dag 8 december een workshopmid dag op het programma. Door ver schillende bedrijven worden work shops gegeven. Het gaat om glasap plicatie door Zierikzee glasatelier (www.glas-in-lood-shop.nl), wer ken met wol door 't Vienger'oetje (www.viengeroetje.nl) en druk werk en patchwork door 't Schouwse Drukkertje (www.schouwsedrukkertje.nl). Sa- lika-taarten (www.salika-taar- WESTENSCHOUWEN - Ristorante II Gallo in Westenschouwen houdt vrijdag 14 december een Pugliaan- se avond in samenwerking met Graziella Wobben uit Serooskerke (S). Puglia is een streek in het uiter ste zuidoosten van Italië, die be kend staat om onder meer mossel en oesterkwekerijen en olijfolie. De van oorsprong Italiaanse Wob ben is vorig jaar met haar (taalcur sisten) op bezoek geweest in de streek. Ze vertelt daarover en laat foto's en video zien. II Gallo zorgt voor een Pugliaans driegangenme nu. Meer informatie: www.ilgallo.nl. ZIERIKZEE Champagne groen exclusief label Delta Delta Makelaardij uit Zierikzee heeft voor het topsegment van de exclusieve woningmarkt het Cham pagne groen exclusief-label inge steld. Het gaat om een kwaliteitskeur merk voor de meest verwende hui zenkoper. Via www.exclusiefwo- neninzeeland.nl zijn een aantal ver kooppresentaties te bekijken. ten.jouwweb.nl) verzorgt work shops cupcakes versieren, Kaarsen makerij Zeeland (www.kaarsenma- kerijzeeland.nl) een workshop kaarsenmaken en Klavertje Vier (www.bloemenkadowinkelklaver- tjevier.nl) een workshop kerststuk ken maken. Vanaf 5 euro kan er worden meegedaan. Kinderen kun nen ook met kerstversiering aan de slag. De dweilband van de Wit te van Haemstede sluit de dag af. De middag duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Info: www.bluegreen.nl ZIERIKZEE - Little Art Factory uit Zierikzee is met het terrasmeubel Mas Seat 1 genomineerd voor de Horecava Innovation Award 2013. Er worden prijzen uitgereikt in vier categorieën. Het Zierikzeese bedrijf dingt met de buitenbank mee in de categorie interieur 8c design. De winnaars van de prijzen voor beste innovaties in de horeca branche worden uitgereikt tijdens de vakbeurs Horecava in Amster dam Rai, die van maandag 7 tot en met donderdag 10 januari wordt gehouden. Meer info: www.littleartfactory.nl. GOEDEREEDE Kerstmarkt met 25 kramen en muziek In Goedereede wordt zaterdag 8 de cember een kerstmarkt gehouden op de Markt en Noordzijde Haven. Er staan tussen 12.00 en 19.00 uur 25 versierde kramen, er zijn buiten bars en er is live muziek. Kinderen kunnen meerijden met paard en wagen. De organisatie is in handen van ondernemers en de Stichting Promotie Kop van Goeree. De Richard Krajicek Foundation (RKF) verbindt zijn naam aan. openbare speelvelden die in wij ken liggen waar de Foundation extra ondersteuning kan bieden. De Foundation wil jongeren, die zich positief inzetten voor de ei gen buurt, belonen door ze een studiebeurs aan te bieden. Daar voor moeten zij zich wel inzetten voor hun eigen buurt. Zij komen uit de wijk en kennen daardoor de jonge gebruikers van de play ground goed, dit zorgt voor extra binding, aldus de gemeente. „Op deze manier worden jonge bewo ners gestimuleerd goed op school te werken." door Raymond de Frel TERNEUZEN - De kinderboerderij in Terneuzen is de afgelopen weken andermaal ten prooi gevallen aan vandalen. Van de gemeenschappe lijke ruimte zijn twee ruiten inge gooid. Eerder dit jaar werd de kinderboer derij ook al getroffen door een reeks vernielingen. Dat leidde er toe dat gratis drie bewakingscame ra's werden geplaatst door het be drijf Telecom 8c Security. Maar die camera's hebben de vandalen niet in het vizier gekregen. „De totale schade bedraagt zo'n ne genhonderd euro. We hopen dat de boosdoeners nou eens beseffen dat het instandhouden van de kin derboerderij een zaak 'is van vrij willigers, die de financiële schade maar weer moeten zien op te los sen. Bovendien brengt het onrust bij de verzorgers, verstandelijk ge handicapte medewerkers en de die ren", aldus voorzitter Wies Neve van de Stichting Kinderboerderij Terneuzen-Clinge. In het voorjaar werden er ook al ruiten ingegooid, bliksemafleiders gestolen en konijnen vrijgelaten. Toen schonken bewoners van zorg centrum Bachten Dieke collecte geld van een kerkdienst om het leed te verzachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45