'Sint kiest bewuster dan voorheen' 20| zeeland Webwinkels 'Supersluizen in de Westerschelde Politie houdt jongens aan voor mishandeling door Henk Boot Skylander dinsdag 4 december 2012 91fiiSP^JfXSaXfaUtaUBSSSSmSBBfS}'!MUSSOBBBBOSSQISSSSiSS91SiS9SSISSIISIS^IgfieSOiSeBSSSSStlSSSSS^SSSeeSSSeOSSeB De anders zo populaire computerspelletjes leggen het dit jaar bij Sinterklaas af tegen klassieke bordspelen als Monopoly. Er worden een stuk minder computer spelletjes verkocht dan vorig jaar in Sinterklaastijd. Alleen de vooral bij jongens razend populaire computergame Skylander blijft in het geweld van de bordspelen overeind. De winkeliers hebben niet alleen last van de economische crisis, maar onder vinden ook flinke concurrentie van het nog steeds groeiende aantal webwin kels. door Piet «leemans Prijsbewust en kwaliteits bewust. Even snel Sinter klaasinkopen doen is er anno 2012 niet meer bij. „Mensen kiezen voor kwaliteit en speelgoed dat lang meegaat", omschrijft Miranda van der Klooster van speelgoedwinkel Intertoys in Zierikzee het koopge drag van Sinterklaasklanten. Zij ziet vooral een vraag naar tradi tioneel speelgoed. „Minder compu tergames, maar wel weer veel bord spelen als Monopoly. En bijvoor beeld ook gipsfiguurtjes lopen goed", aldus Van de Klooster. Puz zels zijn eveneens in trek en het zelfde geldt voor de poppen in de collectie van Intertoys. En het zijn juist de duurdere (Barbie) poppen die goed verkopen. Van der Kloos ter: „Ook hier geldt weer dat men sen kiezen voor kwaliteit en dan best bereid zijn om wat meer uit te geven." Van de Klooster heeft geen exacte cijfers, maar heeft weel de indruk dat er over de hele linie wat min der aan Sinterklaasinkopen wordt uitgegeven dan in eerdere jaren. „Maar het is moeilijk te zeggen of dat nou alleen door de financiële crisis komt of dat het feit dat het Havenplein helemaal open ligt ook meespeelt." Carmen Schikker van DA-drogiste- rij en luxe Parfumerie Kik aan de Appelmarkt hoort aardig wat klan- 'Er wordt heel goed nage dacht over een aankoop. Dat betekent dat klanten langer in de winkel zijn.' raden, armbanden en horloges. „De sieraden worden meestal voor meisjes gekocht en het horloge is vaak een cadeautje voor jongens. Volwassenen wachten nog even met het kopen van sieradenhor loges of parfum als cadeautje voor elkaar. „Dat gebeurt straks in de kersttijd." ten mopperen op de werkzaamhe den aan het nabijgelegen Haven plein. „Mensen kunnen hun auto niet kwijt vlakbij de winkel en dat is vooral voor mensen die slecht ter been zijn lastig. Desondanks is het in de parfume rie toch behoorlijk druk met Sin terklaasklanten. „En ze komen ook echt gericht met lijstjes bin nen. Ze weten precies wat ze wil len hebben." Het meest in trek bij de parfumerie zijn de nieuwe geur 'La vie est belle' van Lancóme en 'One Million' van Paco Rabanne. „En wat je ook ziet is dat veel men sen kiezen voor meerdere kleine cadeautjes in plaats van één groot cadeau." Wat Juwelier Postma opvalt is dat de Sint Nicolaas-klanten voorrang geven aan cadeaus voor kinderen. „En niet alleen dat, de klant doet het ook meer weloverwogen. Er wordt heel goed nagedacht over een aankoop. Dat betekent ook dat klanten langer bij ons in de winkel zijn en op Zich is dat heel goed. De kopers kijken, zegt Postma, bij de aankoop van een sieraad verder vooruit. „Ze denken echt na hoe ze iemand voor langere tijd ergens een plezier mee kunnen doen." Het meest in trek bij de bezoekers van Juwelier Postma zijn de oorsie- VLISSINGEN - De Vlissingse politie hield maandag twee jongens (16 en 17) aan die verdacht worden van het mishandelen van een man op het Vlissingse Weyevlietpad. Een 46-jarige man fietste op de avond van 28 november vanuit de wijk Bossenburg over het Bossen- burgpad richting Scheldemond College. Bij het tunneltje richting Westerzicht stonden vier jongens, aldus de politie. De man fietste ver der en ging rechtsaf het Weyevliet pad op waar hij werd ingehaald door twee van de jongens. De an dere twee bevonden zich achter hem. De jongens riepen de man aan waarop deze stopte. Daarna is de man door de jongens mishandeld. Hij kreeg vuistslagen in het gezicht van één van de jon gens en op hetzelfde moment is hij van achteren aangevallen door de andere jongens waarna zij ver trokken. Voorbijgangers hebben de man geholpen; zij hebben de politie gebeld en hielpen de man bij het zoeken naar zijn bril. De 46-jarige man is bij de Huisartsen post behandeld aan zijn verwon dingen. De beide Vlissingse jongens van 16 en 17 worden momenteel gehoord. De politie laat weten dat zo goed als zeker er nog meer aanhoudin gen volgen. TERNEUZEN - Stoppen met allerlei deeloplossingen in en om de Wes terschelde. Spuit twee zandplaten op in de monding van die water weg. Leg daartussen een waterke ring met supersluizen, een getijde centrale en daarbij jachthavens en woontorens. Een idee. Voor Rein van Vliet, voormalig ei genaar van de Zeelandhallen uit Goes, staat het als een paal boven water. Ophouden met dat gefrun- nik over water in een polder, bag geren in de Schelde, ophogen van dijken, verbreden van sluizen. „Kijk hoe je een duurzame all-in oplossing voor de problematiek in en om de Westerschelde kunt vin den. Een concept dat economisch verantwoord is en nautisch veilig en bovendien rekening houdt met de natuurbelangen." Zijn idee: maak de Deltawerken af Door in de monding van de Wes terschelde tussen Breskens en Vlis- singen een waterkering aan te leg gen met sluizen van 600 meter lang en 65 meter breed. Met op die opgespoten platen ruimte om te wonen, te recreëren en wind- en waterenergie te produceren. En niet onbelangrijk: over die waterke ring komt een weg als een tweede noord-zuidverbinding. Belangrijkste knelpunten: het geld, (een miljardenproject) en de Bel gen (vanwege de bereikbaarheid van het Antwerpse haven- en in dustriegebied). „Maar waterbouw kunde is een spraakmakend Neder lands exportproduct. Daarin moe ten we ons blijven vernieuwen. Dat kan door het Deltaplan af te ronden." Uitgerekend voor de eco nomische levensader de Wester schelde, volgens Van Vliet ook 'de onveiligste waterweg in de Delta', ligt geen dam of kering. „De kans op overstromingen is hier eens per 70 jaar. Dat moet opgelost." En de Belgen dan? „Die zijn er ook bij gebaat. Ze zijn hiermee af van de terugkerende conflicten over de verdieping van de Wester schelde. Omdat we in de monding een sluizencomplex aanleggen met sluizen, die 10 meter breder zijn dan de nieuw te bouwen zee sluis in Terneuzen. En we houden het waterpeil in de Westerschelde hoog."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44