Zeeland wil Polman Actie tegen PKK'ers in Ellemeet ||llll!l||llllillll|| PZC Mishandelde grensrechter overleden Winter deelt speldenprik uit BUITENLAND Spanje vraagt EU geld om noodlijdende banken te redden Burgemeester Bergen op Zoom voorgedragen als nieuwe commissaris van de koningin DINSDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren Jg I Bewolkt en 4 december 2012 I 254e jaargang nr. 287 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 I soms regen, 5 MIDDELBURG - Han Polman (49) wordt voorgedragen als de nieuwe commissaris van de koningin van Zeeland. Dat hebben Provinciale Staten maandagavond besloten. Polman is nu nog burgemeester van Bergen op Zoom. Hij is lid van D66. Provinciale Staten sturen hun aan beveling naar minister Ronald Plas- terk van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Het is gebrui kelijk dat de minister instemt met de voordracht. Hij draagt het be sluit over aan de koningin. Polman begon zijn carrière als ge meenteraadslid in Den Haag en was vanaf 2001 burgemeester in Noordwijkerhout. Hij was destijds de jongste burgemeester van Ne derland. Polman wordt in januari 50 jaar. Hij is getrouwd met Caroli ne Liberton. Het echtpaar heeft vier kinderen: twee meisjes van zestien en veertien jaar en twee jongens van dertien en elf jaar. Al le zes verheugen ze zich volgens Polman erin om in Zeeland te ko men wonen. Polman reageerde verheugd op zijn aanstaande functie als com missaris van de Koningin. „Een grote eer. Zeeland is een unieke, prachtige provincie." De Staten van Zeeland zien in Han Polman een prima ambassa deur en een goed boegbeeld voor de provincie. Volgens voorzitter Kees Bierens van de vertrouwenscommissie be schikt de beoogde opvolger van Karla Peijs over het vermogen met diverse groeperingen samen te denken en samen te werken. „Hij heeft inlevingsvermogen, denkt ge nuanceerd en heeft een samenbin dend karakter." Polman volgt - als alles volgens plan verloopt - op 1 maart 2013 Karla Peijs op. Zij trad in 2007 aan en maakte eerder dit jaar bekend dat ze stopt met haar functie. Han Polman ALMERE - De 41-jarige grensrechter Richard Nieuwenhuizen die zon dag in Almere werd gemolesteerd door voetballers van 15 en 16 jaar, is gisteren overleden. Hij vlagde bij een wedstrijd van jeugdelftallen van Buitenboys uit Almere tegen SV Nieuw Sloten uit Amsterdam. Nieuwenhuizen liep bij de mishan deling ernstig hersenletsel op en overleed in het Almeerse Flevozie- kenhuis, maakte Buitenboys be kend. Drie verdachten (15,15 en 16 jaar), spelers van het Bi-team van SV Nieuw Sloten, zitten vast. Volgens voorzitter van Buitenboys Marcel Oost is Nieuwenhuizen de vader van een van de teamleden die zondag op het veld stond. Hij noemt het slachtoffer een betrok ken vader die altijd bezig was met de club. pagina 3: commentaar; pagina 4/5: verschrikkelijk om mee te maken DE STELLING Voetbalclubs moeten opstaan tegen geweld op het veld Reageer op pzc.nl AMSTERDAM - Een toestel van Lufthansa wordt op luchthaven Schiphol bespoten om ijsafzetting te verwijderen. Het zogenoemde de-icen wordt gedaan om problemen tijdens de start en vlucht te voorkomen. Gisteren hebben de Nederlandse Spoorwegen en Prorail de dienstregeling vanwe ge het winterse weer 'preventief aangepast'. In Zuid-Holland, met name in de regio Rotterdam, reden gisteren minder treinen. „Het gaat om een voorzorgsmaatregel", benadrukt een woordvoer der van Prorail. „Het geeft ons de ruimte om eventuele problemen met wisselstoringen en ge strande treinen, snel en goed op te lossen." Gisteren reden in elk geval de hele ochtend min der treinen tussen Den Haag en Dordrecht, tus sen Rotterdam en Gouda en tussen Rotterdam en Utrecht. foto Olaf Kraak/ANP pagina 7: vijf vragen over winterweer op het spoor UW MENING 632 reacties Ik begin niet aan winterhanden jaloezie tussen dubbelglas ideaal voor keuken en badkamer! Glashandel MELIESTE Showroom: ma. i/m vrij. van 8.00 tot 17.30 uur www.meliesteglas.nl MIDDELBURG - De Federatie Koer den Nederland (FedKom) is ver rast door de inval van 150 agenten in het Schouwse kustdorp Elle- meet. Volgens woordvoerder Latif Tali ging het om een 'culturele con ferentie', die niets met de in Ne derland verboden Koerdisch-sepa- ratistische organisatie PKK van doen had. De Nationale Recherche plukte maandagochtend rond zes uur 55 Koerden van bed in het groepsver- blijf dat ze hadden gehuurd op re creatiepark Klaverweide. Ze waren daar vrijdag voor een week neerge- streken. Aan de actie deden 150 agenten mee en een helikopter. Volgens Paul Elenbaas, eigenaar van Klaverweide, verliep de aan houding zeer rustig. „Alles is heel netjes gebeurd." pagina 22/23: AIVD had PKK'ers al een tijdje in de gaten Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 SHtiióss'SSSSSO11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1