een betere nachtrust? buitenland 19 proces aihrientat^erecht Doden bij tunnelramp Tokio voor vrouwen Ontdek de grootste collectie comfortbedden bij de specialist al v.a. 420,- Bon voor gratis brochure! maandag 3 december 2012 BERLIJN - Alimentatieregelingen in Duitsland moeten ruimhartiger wor den en sterker gekoppeld worden aan de duur dat het huwelijk heeft standgehouden. „Vrouwen die een lange tijd getrouwd zijn geweest, mogen niet in een bodemloze put vallen in het geval van echtschei ding", stelt regeringspartij CDU in verdediging van een wetsontwerp over alimentatie. Nog deze maand wil de Duitse regering de vijfjaar ge leden ingevoerde strengere regels versoepelen. Vooral vrouwen die ve le jaren in een huwelijk met traditio nele rolverdeling hadden geleefd en zich om de kinderen en het huis houden hadden bekommerd, staan er sinds de aanscherping duidelijk slechter voor dan onder de eerder geldende regels, betogen de initiatief nemers volgens Duitse media. Vrou wen die lang getrouwd zijn mogen er op rekenen dat ze met dit voor stel langer en meer geld krijgen van hun ex-echtgenoten. TOKIO - Sommige overlevenden van het ongeluk in de Japanse Sa- sagotunnel gisteren, hebben wel een uur moeten lopen om zich in veiligheid te brengen. De tunnel, met een lengte van 4,7 kilometer, vulde zich snel met dichte rook na dat brand was ontstaan als het ge volg van het instorten van een deel van de tunnel. Reddingswerkers hebben vijf licha men gevonden, zeven automobilis ten werden gisteravond nog ver mist Twee mensen liepen lichte verwondingen op. De tunnel ligt ongeveer 80 kilometer ten westen van Tokio en is een van de belang rijkste verkeerswegen van en naar de hoofdstad. Waarom een deel van het plafond het begaf - de eer ste berichten spraken van 150 be tonnen platen over een afstand van 110 meter die naar beneden zijn ge komen - is niet bekend. In Japan vinden veel kleine aardbevingen plaats, maar in het gebied van de tunnel was het relatief rustig de laatste tijd. Reddingswerkers bij de ingang van de Sasagotunnel. foto Franck Robichon/EPA De reddingswerkzaamheden wer den bemoeilijkt door de hevige rookvorming. Volgens lokale media moest het werk bij de Sasagotun nel een tijd lang worden stilgelegd uit vrees dat deze verder in zou zak ken. Andere getuigen zeiden dat be paalde delen die uit het plafond wa ren gevallen, net zo breed waren als de weg zelf Volgens onbevestig de, berichten duurde het erg lang voordat de hulpdiensten ter plaatse waren. Er wordt in de media, ge sproken van drie uur. Beide tunnel buizen werden gisteravond voor onbepaalde tijd gesloten. beweging Montoneros, die de jun ta in de jaren zeventig met geweld bevocht. Eerder protesteerden raadslieden ook al tegen de beslis sing om getuigenverklaringen die in eerdere processen zijn gebruikt, toe te laten, waardoor de verdedi ging niet de kans zou krijgen die getuigen zelf te horen. Het proces heeft al te maken ge had met de nodige hobbels. Zo zoü het eigenlijk al op 25 oktober beginnen, maar werd het uitge steld nadat de hoofdaanklager zich plotseling terugtrok. Ibanez heeft desondanks hoop op een goede af loop voor Poch. „De verwachtin gen kunnen niet beter zijn, want ik verdedig een onschuldig man." WASHINGTON 'Wapens door Irak niet te stoppen' Het lukt de VS niet om het trans port van Iraanse wapens naar Syrië aan banden te leggen. Dat schrijft de New York Times. Irak, gelegen tussen Iran en Syrië, zou er weinig voor voelen om regelmatig Iraanse vluchten te inspecteren. Ameri kaanse pogingen om de wapenin- voer via Irak te stoppen, lijken vol gens de krant grotendeels stuk te lopen op Irakese onwil. BERLIJN Duits tekort nog dit jaar weggewerkt Dankzij een flinke groei van de belastinginkomsten bereikt Duits land al dit jaar een begrotingseven wicht. Dat blijkt uit ramingen van het ministerie van Financiën, meldt het Duitse opinieblad Der Spiegel. De gezamenlijke balans van de federale, deelstaat- en ge meentelijke overheid vertoont eer der dan verwacht zwarte cijfers. WÈê. Ideale jP| instaphoogte Veel 50-plussers hebben regelmatig slaappro blemen. Het te lang gebruiken van een matras is hier een grote oorzaak van. Zonder dat u het weet, slaapt u misschien op een bed dat lichamelijke klachten veroorzaakt of versterkt Dit veroorzaakt kramp in de kuiten en benen, stramme ledematen en vermoeidheid 's morgens bij het opstaan. Niet fit dus! Een goed bed kan uw leven veranderen. Bij een Molenaar Thuisadvies (gratis, bel 0341 - 27 40 40) brengen we de mogelijkheden in kaart om uw nachtrust te verbeteren. Elders 169Ö,- Molenaarprijs 1390,- v.890,- Hoogwaardig 1-persoons ledikant Verstelbare 1-persoons elektrische lattenbodem Hoogwaardig 1-persoons pocketveermatras De grootste collectie comfortbedden1 Zówel vast als uitrijdbaar. 1-en 2-persoons uitvoering verstelbare lattenborJems of bel direct 0341 - 27 40 40 Adres Plaats Postcode Telefoon E-mail wk4R_Ml„gZ$[ Zonder postzegel naar-. Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Vrijblijvende demo? Wij komen graag langs met onze rijdende showroom voor een demonstratie bij u thuis. Bel 0341 - 27 40 40 35 modellen, korte levertijden keuze uit verschillende matrassen 8ezoek een winkel bij u in de buurt Open ma t/m vrij van *10-18 Alkmaar Rijnsiraal 117 Amersfoort Nijveiheidsweg 53a" Arnhem Ringoven 16 Best Eindho-enseweq 30' Capelle a/d IJssel Hoofdweg i Doetinchem Havensiraal 150 Heerlen Inde Cramer 21 Hengelo Vosboefweg 16 Katwijk lagêweg 35e O Heen) uur en op za van 10-17 uur. Nunspeet laan 18° Roden Westeresch 8 Roosendaal Veenendaal Groeneveldselaan 15 Waalwijk Prol. Zeemanweg 3 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Wateringen Gravenzandseweg 28' Weert Poerrnondseweg 58b

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9