>ort 137 Sleeckx verschalkt Minnaard Bram de Kraker verrast in tweede Grand Prix maandag 3 december 2012 door Wim de Vos HULST - Het afgelopen wielerjaar beleefde Birgit Lavrijssen het hoog tepunt in haar wielercarrière tot nu toe. De 21-jarige wielrenster uit Wemeldinge mocht met haar team Sengers Lady Cycling Team meedoen aan het WK ploegen tijdrit op de weg in Valkenburg. Volgend jaar hoopt de Zeeuwse daar een nieuw succes aan toe te voegen. Zaterdag won zij de ATB-wedstrijd in Hulst, terwijl de Belg Danny Sleeckx opnieuw de sterkste was bij de mannen. De deelname aan het WK was voor Lavrijssen de bevestiging dat zij op de juiste weg naar een hoger niveau zit „Ik ben in ieder geval te vreden dat ik dit heb mogen mee maken. Dat was inderdaad het hoogtepunt voor mij tot nu toe. Of ik die lijn kan voortzetten is nog even afwachten", vertelde zij zaterdag in Hulst. De voorbereidin gen op het nieuwe seizoen zijn in tussen in volle gang. „Met de ploeg ben ik alweer op stap ge weest. Er zijn enkele meisjes bijge komen, waardoor het team in de breedte sterker is geworden. Het wordt daarom afwachten of ik ko mend seizoen ook weer een aan trekkelijk programma mag rijden. Natuurlijk hoop ik er op maar de motivatie is er volledig." Lavrijssen neemt de gezamenlijke trainingsuitstapjes met haar ploeg uiterst serieus. Deelname aan een wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup is niet meer dan een tussen doortje om toch wat training in de benen te hebben. „Ik zal daarom zeker niet meer aan alle wedstrij den meedoen. Als het uitkomt dan wel natuurlijk." Na Lavrijs- sens zege twee weken geleden in Wemeldinge betekende de triomf aan de Hulster Linie de tweede in deze reeks. Bij de mannen werd het een aan trekkelijk en vooral spannend duel tussen Wemeldingenaar Marco Minnaard, de partner van Lavrijs sen, en de Belg Danny Sleeckx. In eerste instantie probeerde ook Mi lan Vader zijn partijtje aan de lei ding mee te blazen. „Maar ik heb te veel gegeven waardoor ik me heb opgeblazen. Het ging onvoor stelbaar snel", was het excuus van Vader over zijn snelle afhaken. Ondanks enkele plaagstootje van de Bevelander hielden Minnaard en Sleeckx elkaar in evenwicht, waarna de Belg in een lange spurt won „Ik denk dat Sleeckx op het beslissende moment iets slimmer was dan ik en in de spurt sterker was", bekende Minnaard. Ook bij de veteranen was er een aantrekke lijk duel dat in de slotfase werd be slist toen de Belgen Mare Bulteel en Franky Taelman hun drie me dekoplopers in de steek liet. Bul- teel won terwijl Hulstenaar Eric Vereecken derde werd. door Joop van den Oudenhoven TERNEUZEN - De tweede Grand Prix driebanden klein van de Zeeuws-Vlaamse biljartbond ZVB is bij verrassing gewonnen door Bram de Kraker uit Hoek. Hij ver sloeg Jan den Hamer uit Temeu- zen in de fmale. Tweeënveertig biljarters begonnen acht dagen geleden aan de tweede Grand Prix in de Terneuzense ca fés 't Bierwinkeltje en Du Com merce. Op de voorlaatste dag moest er zelfs een beroep worden gedaan op café 't Keldertje, omdat een aantal spelers nog voor hun team moesten uitkomen. Eigenlijk had De Kraker helemaal niet in de finale moeten staan, want hij werd in de derde ronde door zoon Jean Paul uit het toer nooi gewipt. Maar omdat Jean Paul pas om half zes 's ochtends te rugkeerde uit Daarlerveen, waar hij voor het team van Garage Ver- brugge had gespeeld, mocht Bram de Kraker als de nummer twee van de poule zijn plaats innemen. Dus met dank aan zoonlief ging de zege naar De Kraker senior. Dankzij overwinningen in de vier de ronde op René Kuczorra, één van de topfavorieten, en 'grote' Cees Wissel plaatste De Kraker zich voor de finale. Daarin moest hij. spelen tegen Jan den Hamer uit Terneuzen. Den Hamer had in de vierde ronde gewonnen van Fons Baart en Cees Wissel. Een troost prijs was er nog wel voor Jean Paul de Kraker in de vorm van het hoogste partijmoyenne van 1,724. Hij speelde over vier partijen 1,388 gemiddeld. Kuczorra kwam tot 1,265. Hij werd daarmee derde. Cees Wissel eindigde als vierde en Fons Baart als vijfde. OOSTERHOUT Toernooi duurt te lang voor Van Remortel Bertie van Remortel van Reynaert uit-Hulst is op de gewestelijke eind strijd driebanden klein eerste klas se als vierde geëindigd. Van Remortel leidde na de eerste dag met als enige twee overwinnin gen. Na de tweede dag stond hij nog tweede, maar raakte hij zijn ongeslagen status kwijt na een overwinning, een gelijkspel en een verloren partij. De slotdag werd er teveel aan voor de 74-jarige Hul stenaar. Met twee nederlagen dui kelde hij naar de vierde stek met ze ven punten en 0,604 gemiddeld. De titel ging naar Henk Schneïder- berg van DC Michielse uit Breda. SPRUNDEL Pearle niet opgewassen tegen BV Sprundel 2 De vooruitgespeelde uitwedstrijd in poule twee van de tweede divi sie leverde voor de driebanders van Pearle Opticiens een 6-2 neder laag op tegen BV Sprundel 2. Het was een duel waarin de uitslag net zo goed andersom had kunnen uitvallen. Halverwege stonden alle bezoekers nog op voorsprong. Ex cuus was dat niet op volle oorlogs sterkte kon worden aangetreden. Invallers Robert van Stevendaal en Yves Welvaert deden wat zij kon den, maar redden het niet. Ook Ed die van Goethem verloor. Alleen Etienne van Damme won zijn par tij. SPRUNDEL Polka Print redt het niet in West-Brabant Voor de driebanders van Polka Print viel er in poule twee van de tweede divisie niets te halen in de uitwedstrijd tegen BV Sprundel i/Qjlite. De Zeeuws-Vlaamse for matie ging met 6-2 onderuit Voor de pauze verloren Louis en Meerten Dallinga al kansloos hun partij. Daarbij dient te worden aan getekend dat Louis Dallinga een pri ma wedstrijd speelde (0,794 gemi- deld), maar hij stuitte op een hele sterke Eric Busser (1,029). Dirk Vle- rick wist als enige voor zijn team te winnen, want ook invaller René Kuczorra verloor. De volleyballers van De Sterre pakten drie sets op rij na verlies van de eerste set. 'Als hun coach zijn team had laten staan, dan waren we met 4-0 naar huis gestuurd' Coach Meijke van der Plas van IJVC Savok-aanvalster Lieke Vergeer slaat langs het blok van De Sterre dat wordt gevormd door Anne Ruben en Heidi Baert (rechts). foto Camile Schelstraete waarts, dat met twee setzeges op zak in een boeiende slotfase van de vierde set het hoofd koel hield en naar een zwaar bevochten zege afwikkelde. De Burgst 2-De Sterre 1-3 (25-19, 24-26, 17-25, 16-25): Na verlies in de eerste set pakte De Sterre de goede draad op. De Bulgaar Daniel Ivanov was aan de buitenkant niet te stuiten en had een belangrijk aandeel in de zege van de ploeg uit Zuiddorpe. Sander Cappendijk haalde als libe ro alles van de grond. De Sterre kwam daardoor aan aanvallen toe en trok alle registers open. Het blok van de thuisploeg werd met snelle combinaties uitgespeeld. Dat leidde tot drie setzeges op rij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 81