De Starre steviger op tweede plek 36 Voetbalsters IJzendijke laten eerste punten in de competitie liggen Koude Zeeuwse titel Overgaauw De Schelde gaat kansloos onderuit Zaamslag is van de nul af maandag 3 december 2012 door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - Hoewel de korfbal lers van Zaamslag dankzij een 12-12-gelijkspel tegen ZKV het eer ste punt pakten, leverde het duel toch een dubbel gevoel op. In Zuid- land had de ploeg de volle buit voor het grijpen, maar ZKV ont snapte in de slotminuten. Niet nieuw was de andere opstel ling waarmee Zaamslag noodge dwongen aan de start kwam. Met de mentale weerbaarheid zat het een stuk beter. „Nu bleven de kop pen fris staan", refereerde coach Wim Voorneveld aan de kwets baarheid van vorige week. ZKV kwam op een 6-2-voor- sprong, maar nog voor rust (6-6) pareerde Zaamslag. Onder impuls van Marco van Reeuwijk leken de bezoekers na rust de wedstrijd in de knip te hebben. Door gehaast heid verspeelde Zaamslag aan het einde echter de 8-11 voorsprong. Scores Zaamslag: Marco van Reeuwijk 5, Linda Hamelink, Erwin Verhelst en Jo ris de Bree 2, Sandra Hamelink 1 Luctor-TOP 4:10-11. Scores Luctor: Adrie de Jonge 5, Martijn Dobbelaar 3, Hans Verlinde, Karlijn den Hollander 1. BKC- Seolto 4: 7-8. Scores BKC: My- rthe Faro 3, Maikel Vergouwe en David van der Plicht 2. door Eddy van der Hooft en Aector Dooms TERNEUZEN - De voetbalsters van IJ zendijke hebben zaterdag In de tweede klasse F van het vrouwen- voetbal het eerste puntverlies opge lopen. RKAW bedwong in IJzen dijke de koploper: 1-1. IJzendijke 2 won in de vijfde klas se met 2-0 van koploper De Meeu wen 2. In het zondagvoetbal leed tweede klasser Terneuzen een belangrijke nederlaag tegen hekkensluiter Wil- helmina. In Den Bosch verloor de ploeg van trainer Rudi de Jonghe met 2-0. Terneuzen staat nog wel voorlaatste, maar zag de voor sprong op Wilhelmina door deze nederlaag slinken tot slechts één enkel punt. In de vierde klasse ging alleen Roosendaal-Steen (2-1) door. Zaterdag. Tweede klasse IJzen- dijke-RKAW 1-1 (0-0): IJzendijke wist wat kansjes te creëren, maar stuitte op een stug verdedigende ploeg uit Leidschendam. RKAW kwam zelfs een kwartier voor tijd door Sjaak Sinke ZIERIKZEE - De lage temperaturen en de harde wind op de Zierikzee- se Levenstrijddijk zorgden ervoor dat de tweede editie van de open Zeeuwse titel over tien Engelse mijl een vrij eentonige wedstrijd werd. Ronnie Overgaauw (Dyna mica) besliste de race in de laatste drie kilometer. Hij liet zijn mede vluchter Fouad Fertoute (Spirit) achter en kon zodoende de Zeeuw se titel naar zijn woonplaats Zoute- lande meenemen. Het parkoersre cord van Tim Pleijte (56 minuten en 12 seconden) kwam niet in ge vaar, ook al omdat de aangepaste route volgens de gps-lopers vier honderd meter te lang was. Anjo- lie Engels (Dynamica) prolongeer de haar titel, maar zij was niet blij met het langere parkoers. „Zo kun je nooit het parkoersrecord verbre ken", was haar commentaar. Slechts 87 atleten en trimmers wa ren afgekomen op de titelstrijd. Het drietal Overgaauw, Fertoute en Huub van Noorden had al na elf minuten ruimschoots de lei ding in de wedstrijd. Op de afzink van de Levenstrijddijk breidden Overgaauw en Fertoute hun voor sprong uit. Van Noorden volgde op tweehonderd meter. De overige achtervolgers, onder wie Anjolie Engels, moesten het met een gat van driehonderd me ter doen. Op de dijk had zich een peloton gevormd van een dertigtal atleten die op die manier uit de wind probeerden te blijven. Bij de doorkomst halverwege gaf de klok 28 minuten en dertig seconden aan voor de leiders. Huub van Noorden zag zijn achterstand ver der oplopen: „Een mooie loop voor in de zomer, maar nu was het maar een saaie bedoening op de kale dijken en in de polders", zei hij. Met nog drie kilometer te gaan plaatste Overgaauw met de wind in de rug zijn versnelling. „Ik wil de Fertoute niet mee nemen naar de finish omdat hij een behoorlijk sprint in de benen heeft", vertelde hij over die tactiek. Fertoute kon niet meer aansluiten. „Ronnie is dan ook meer dan tien jaar jon- door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De waterpoloërs De Schelde bewezen zichzelf zaterdag een slechte dienst De ploeg uit Terneuzen verloor kansloos met 13-5 van Hellasglana, waardoor de blik niet meer naar boven is ge richt. Koploper DZK won met 13-4 van Nuenen. De vrouwen van DZK waren kansloos tegen Aqua- migos. In Waalwijk werd het liefst 18-2. Hellasglana-De Schelde 13-5: De bezoekers maakten zich op voor een zware strijd. De start was ma tig. Twee keer een manmeersitua- tie leverde een 2-0-achterstand op. Via 2-1 werd het 5-1 in de tweede periode. De irritatie sloeg toe bij De Schelde. Mede daardoor sloeg de thuisploeg een gat van zeven punten: 9-2. In de vierde periode herstelden de Zeeuws-Vlamingen zich, maar een grote nederlaag viel niet meer af te wenden. Het werd nog 13-5. Scores De Schelde: Cas van Vorsten- bos 3, Edwin de Jong en Ivar Jansen van Roosendaal 1 Nuenen-DZK 4-13. Scores DZK: Mar tijn Mechielsen 5, Sjoerd Leijnse 3, Jas- op een o-i-voorsprong met een frommelgoal. IJzendijke zette daar na nog meer druk. Pas drie minu ten voor tijd maakte Kylie van de Velde uit een hoekschop verdiend gelijk: 1-1. In blessuretijd miste de ploeg van trainer Ronny van Poucke nog twee kansen op de overwinning. Vijfde klasse. IJzendijke 2-De Meeu wen 2 2-0 (2-0). Ria Knetsch 1 -0, De- wi Karelse 2-0. Wolfaartsdijk 2-Zaamslag 1-2 (1-1). Karin Schellekens 1-1 en 1-2. Jong Ambon-Koewacht 4-0 (2-0). Zondag. Tweede klasse. Wilhel- mina-Terneuzen 2-0 (0-0): In het duel met Wilhelmina domineerde Terneuzen de eerste helft, die des ondanks zonder treffers bleef Na de hervatting was de thuisclub de bovenliggende partij en gaf Ter neuzen niet thuis toen het op ka rakter kwam. Nadat Wilhelmina een voorsprong had genomen lie ten de Zeeuws-Vlamingen het kop je hangen. Van 1-0 werd het daar na nog 2-0. Vierde klasse. Roosendaal-Steen: 2-1 (1-1). In de eerste klasse van de volley balcompetitie kunnen zowel de vrouwen van Savok als De Sterre niet over de sterkste ploeg be schikken. Op vreemde bodem trekt De Sterre in de Zeeuws- Vlaamse derby met 3-1 aan het langste eind. door Peter van Kouteren ger", verontschuldigde hij zich. Na 56 minuten en twaalf secon den volgde Overgaauw clubgenoot Tim Pleijte op als Zeeuws kam pioen. Fertoute werd evenals vorig jaar tweede in 56.44, tegen vorig jaar 55.37. Van Noorden baalde dat hij op meet twee seconden boven het uur finishte: „Ik mis nog steeds voldoende tempohardheid. En dat is nodig voor het trailkam- pioenschap over een paar maan den". Anjolie Engels finishte nog net bij de eerste tien. Tweede vrouw Patri cia van Uffelen (DJA) had bijna twaalf minuten meer nodig dan de winnares. Margo de Wit (Zierik- zee) finishte als derde vrouw voor Renate de Wilde (Wilhelmina- dorp). Het ZK blijft door de smal le start- en finishplaats een pu- blieksonvriendelijk evenement, waarbij het geringe aantal toe schouwers met blubberschoenen hun favorieten moest begroeten. „Volgend jaar ga ik voor de zondag en finishen voor de zaak", liet de sponsor van sportwinkel Sport 2000 dan ook weten. TERNEUZEN - De volleybalsters van De Sterre wezen Savok met 1-3 te rug en nestelden zich daardoor ste viger op de derde plaats in de eer ste klasse. Mytilus-IJVC werd 2-3 en Voorwaarts verloor met 3-1 van De Burgst 3. De mannen van Voorwaarts won nen met 1-3 bij Voko 2 en staan nu op de tweede plaats. Een klasse la ger versloeg De Sterre op vreemde bodem De Burgst 2 met 1-3. Savok-De Sterre 1-3 (20-25, 25-22, 22-25, 18-25): Zowel Savok als De Sterre kon niet over de sterkste ploeg beschikken. Bij de thuis ploeg ontbrak Sandra van Puyvel- de. Bij De Sterre bleef Jolien Fran sen aan de kant. Beide coaches waren het eens dat het duel een foutenfestival was en maakten gretig gebruik van de toe gestane time-outs. Nadat beide teams een set hadden gewonnen, gingen de beste Zeeuws-Vlaamse vrouwenteams in het derde bedrijf tot aan het twintigste punt in de derde set gelijkop. In de slotfase wikkelde De Sterre af naar winst. Die goede lijn werd in het begin van de vierde set doorgetrokken. Het gat dat daarin geslagen werd, bleef tot het laatste punt behou den. De Burgst 3-Voorwaarts 3-1 (25-13, 25-23, 25-9, 21-25): In de eer ste en derde set speelde Voor waarts onder de maat. Na een zwak begin in de tweede set volg de een inhaalrace, maar werden in de slotfase fouten gemaakt. „We zijn te vlug van ons a propos", stel de coach Richard van Acker gela ten vast. „Het is teleurstellend dat we tegen een ploeg die ook van on der staat slecht spelen." Verzekerd van verlies volgde in de vierde set winst. Mytilus-IJVC 2-3 (25-20, 25-18, 6-25,22-25,13-15): Na twee nederla gen op rij kreeg het duel een onver wachte en zelden vertoonde wen ding. IJVC, dat erg slap was begon nen, profiteerde van wissels aan Goese kant en werd daardoor in het zadel geholpen. „Als hun coach zijn team had laten staan, dan waren we met 4-0 naar huis gestuurd", zei Meijke van der Plas. Voko 2-Voorwaarts 1-3 (21-25, 25-19, 25-27, 24-26): Een prima wedstrijd van de Axelse mannen- ploeg. Stef Linssen eiste op de mid denpositie een hoofdrol voor zich op. Dat kon omdat zijn medespe lers zich prima aan de opdracht hielden. „Het ging erom wie de minste dipjes zou hebben", zei coach Misja Acke. Dat bleek Voor per Rouwendal, Sjakko Bekkers 2, Levi Kort 1. Aguamigos-DZK 18-2: De Wal- cherse ploeg was met slechts acht speelsters afgereisd naar Brabant. In de tweede periode moest Lilia- ne Sole met haar derde fout voor goed naar de kant, waardoor DZK geen wissels meer had. Joyce Piek volgde haar ploeggeno te in de derde periode. Daardoor had Aquamigos vrij spel. De Waal- wijkse formatie scoorde bij de vleet. De treffers van DZK werden gemaakt door Joyce Piek en Silvia Crielaard. Marco Minnaard leidt de dans voor de latere winnaar Danny Sleeckx in de strijd om de Zeeuwse ATB Cup in Hulst. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 80