HW24 kruipt weg van degradatieplaats na zwaarbevochten overwinning op Internos Koewacht verslaat negental Sluiskil aan goede kant van de score tegen RIA W. maandag 3 december 2012 door Eddy van der Hooft- MIDDELBURG - In de vijfde klasse A van het zondagvoetbal liet Vogel waarde na mee op kop te komen met Breskens door een 2-1-neder- laag in de uitwedstrijd tegen Koe wacht. Graauw won de derby te gen SDO'63 met 5-3 en Sluis was Terhole met 3-2 nipt de baas. Koewacht-Vogelwaarde 2-1 (0-0). Na de rust volgden de ge beurtenissen elkaar snel op. Wout Rozijn bezorgde de thuisclub een i-o-voorsprong, waarna Jonathan de Wever (Vogelwaarde) met rood werd weggestuurd. Toen niet veel later ook Artjan Lambert het veld af moest, raakten de gemoederen zo verhit dat scheidsrechter Daniel- sen de wedstrijd onderbrak. Na een afkoelingsperiode van een kwartier lukte het Vogelwaarde om met negen man terug te ko men. 1-1 werd het door Rick Moens. Lange tijd hielden de be zoekers stand, maar in de slotse conden was het Leroy van Wae- sberghe die Koewacht naar de ze ge schoot: 2-1. Graauw-SDO'63 5-3 (3-2). SDO ging sterk van start en leidde na twintig minuten met 0-2 door Edwin Strobbe en Youssef Touré. Daarna kantelde de wedstrijd en met drie treffers bepaalde Domeni- que de Burger uit een penalty de ruststand op 3-2. Dat verhinderde niet dat SDO'63 in de tweede helft opnieuw het heft in handen nam. Ruud van Driessche benutte de tweede strafschop om de stand op 3-3 te brengen. In de slotfase be zorgde Merijn Taelman de thuisclub met twee doelpunten toch nog de volle winst. Sluis-Terhole 3-2 (1-1). In een ma tige wedstrijd had Sluis moeite met Terhole, dat steeds dichter bij zijn eerste punt lijkt te komen. Ronnie Tresoni bracht Sluis na een kwartier op voorsprong, maar nog voor de rust schoot Jaap van Etten uit een vrije trap raak. Van Etten zorgde na de rust ook voor 1-2, maar Sluis trok in de slotfase aan het langste eind. Nick Hubregt- se schoot in de 80e minuut de ge lijkmaker binnen. Twee minuten later bepaalde Patrick Vinke de eindstand op 3-2. Breskens boekte in de derby tegen Schoondijke de achtste overwinning op rij. 'We hebben Breskens elf wedstrijden achter ons gelaten, in de twaalfde gaan ze over ons heen. Als je de verenigingen naast elkaar legt, is dat niet meer dan logisch' Schoondijke-trainer Henk Oftens Kjeld Verschorre van Breskens (links) probeert zijn tegenstander Robbie Nuberg over de rechterflank te verschalken. Verschorre tekende de 3-0 en de 5-0 aan namens de thuisploeg. 'foto Mark Neelemans achterin man-op-man, dwongen in het eerste kwartier vier hoek schoppen af, maar liepen in het mes van de counter. Uit de eerste de beste echte tegenstoot vergroot te Breskens de marge naar 3-0. Jim my Jansen ontsnapte op rechts, be diende Kjeld Verschorre op maat en zag de middenvelder beheerst afronden. Wim Vet en Verschorre bepaalden de eindstand op 5-0. Breskens-Schoondijke 5-0 (2-0). 12. Ned de Looze 1-0,45. Roy den Dun nen (strafschop), 60. Kjeld Verschotte 3-0, 74. Wim Vet 4-0, 76. Kjeld Ver schorre 5-0. Scheidsrechter: M. de Roeck (Vogelwaarde). Gele kaart: Anthonie de Wever, Jacco Seen (Schoondijke), Kjeld Verschorre (Bres kens). Aantal toeschouwers: 400. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Zeelandia Middel burg begint het nieuwe jaar als koploper in de derde klasse A van het zondagvoetbal. De Walchena- ren wonnen bij Virtus met 1-0. HW'24 kende eveneens een pri ma zondag met een 2-0-zege op In ternos, de nummer twee van de ranglijst. HW'24-ïnternos 2-0: Beide ploe gen toonden veel werklust op het steeds zwaarder wordende veld. HW'24 was in de derde thuiswed strijd op rij gebrand op een goed resultaat. De eerdere duels lever den een grote zege op tegen SG Gastel en een zeperd tegen Uni- tas'30. Na tweemaal opeenvolgend puntenverlies tegen Zeeuwse te genstanders had Internos een zege hard nodig in de race om de titel. In de eerste helft golfde het spel op en neer, maar was de thuis ploeg de bovenliggende partij. Met een fraai schot, dat net onder de lat eindigde, bracht Joost van Dam me zijn ploeg nog voor rust op voorsprong: 1-0. Al snel na het begin van de twee de helft kwamen de bezoekers met tien man te staan na twee maal geel. Vreemd genoeg wisten zij in deze ondertalsituatie enige tijd de Hulstenaren meer onder druk te zetten. HW'24-doelman Tim Siersema voorkwam in deze fase de gelijkmaker door een straf schop van de Brabanders te stop pen. Gaandeweg kreeg de thuis ploeg weer de beste kansen. Vlak voor tijd kon HW'24 de bevrijden de 2-0 vieren. Na een mooi opge zette aanval stelde Jari Vyaene de drie punten voor zijn ploeg defini tief veilig. Daardoor klom zijn ploeg naar de tiende plek op de ranglijst. HW'24 heeft nu elf pun ten uit twaalf wedstrijden. Virtus-Zeelandia Middelburg 0-1: De Walchenaren begonnen slap aan het duel. Virtus, dat het van werkvoetbal moet hebben, zou normaliter op het zware veld in het voordeel zijn. De ploeg bleek niet in staat om hiervan te profiteren. De beste kansen waren in de eerste helft dan ook voor de bezoekers, maar zowel Abdoe Ab- denbi (één-tegen-één-situatie) als Jerfy Booij (fraai diagonaal schot) zag de Brabantse doelman redding brengen: 0-0 halverwege. In de tweede helft gebeurde er wei nig voor de beide doelen. De beste mogelijkheid was voor Niels Lute- ijn die de bal na een schot met links echter op fraaie wijze door de doelman uit de kruising zag worden geplukt. Een kwartier voor het einde was de Virtus-doel- man kansloos toen Guust Mal corps de bal na een afgeslagen hoekschop vanaf de rand van het strafschopgebied hard inschoot In de slotfase ging Virtus met op portunistisch spel op zoek naar de gelijkmaker, maar de Middelburg se defensie hield op eenvoudige wijze stand. „Wij waren niet in goeden doen en daarbij vooral slor dig in de omschakeling. Uiteinde lijk hebben we toch die 0-1 door een verdediging die goed stond vrij eenvoudig over de streep ge trokken en daarbij opnieuw de nul weten te houden", keek trai ner Ruud Pennings van Zeelandia Middelburg terug op de negende competitiezege van dit seizoen. De Walcherse ploeg gaat comfortabel aan de leiding met 29 punten uit twaalf duels.De nummer twee Rood-Wit W. heeft 21 punten uit elf wedstrijden. SLUISKIL - In de enige wedstrijd die zondag doorgang vond in de vier de klasse A versloeg Sluiskil RIA W. met 2-1. De thuisploeg was voor de rust sterker dan de bezoekers. Ook na de vroege 1-0 van Shegbert van Uy- trecht in de tiende minuut bleef Sluiskil druk uitoefenen op het doel van de tegenstander. Dit lever de na een halfuur de 2-0 op van Ali Eryürük. Op slag van rust bracht Stijn Ridel echter de span ning terug in de wedstrijd door uit een vrije trap de 2-1 aan te teke nen. De tweede helft was in het voor deel van RIA W. dat de thuisploeg vastzette op de eigen helft. Een goede doelman Danny Pijcke en soms wat geluk zorgden er voor dat Sluiskil voor het eerst sinds 7 oktober weer eens drie punten overhield aan een competitieduel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 77