Breskens leidt nu eindelijk de dans in 5A 321 sport Terneuzense Boys maakt een aangeslagen indruk Tiental van GPC slaat keihard toe Vier treffers Van Sprundel helpen Aardenburg niet maandag 3 december 2012 &:89»2&aS&a£^:»>XSBBKMBKSSKI8MaSSlH!&MeKi»S£9&£&esMaKBaSB8S9SS9E99Snan door Aector Doorns terneuzen - Terneuzense Boys heeft zich in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal in een moeilij ke positie gemanoeuvreerd. „De nacompetitie is nog het hoogst haalbare om rechtstreekse degrada tie te ontlopen", trok trainer Eddy van der Hooft van Terneuzense Boys zijn conclusies na de 4-2-thuisnederlaag tegen Drecht- streek. De ploeg uit Papendrecht heeft acht punten meer dan de Zeeuws-Vlamingen, die mede door de winst van GPC (3-1 bij Ro- da Boys) naar de voorlaatste plaats zakten. De tekortkomingen van Terneu zense Boys konden tegen Drecht- streek niet worden gemaskeerd. Zo was men aanvallend niet slag vaardig genoeg. Ruud Hoogesteger en Marco Faassen misten voor rust honderdprocentkansen. In verdedi gend opzicht werden er veel (per soonlijke) fouten gemaakt. Drechtstreek won verdiend dank zij een sterke tweede helft. „Zij speelden na rust agressiever en zet ten een tandje bij. Wat me verder opvalt is dat de beste voetballers bij de tegenstander zitten. Zij bezit ten meer individuele kwaliteit. door Jan Dagevos aalst - Vorige week dwong GPC Vlissingen in de slotfase van de wedstrijd tegen Almkerk een gelijk spel (2-2) af en ook zaterdag in de uitwedstrijd tegen Roda Boys zat het venijn in de staart. Voor de tweede keer dit seizoen sleepte de Walcherse eersteklasser zelfs een driepunter uit het vuur door twee doelpunten in blessuretijd: 1-3. De winst in Aalst was een presta tie van formaat, ook al omdat de ploeg van trainer Michel Leonhart Dat zag je nu ook weer", vond Boys-middenvelder Evert Jan van Opdorp. De thuisclub startte zonder Niels Breijaert (geschorst), Jeroen van den Broeke (komt na de winter stop in actie) en Ruben de Haas (deed wedstrijdritme op in het tweede elftal). Dennis van den Broeke en Tim Faassen stonden in het centrum van de verdediging. Flankverdedigers waren Robert Rijnberg en Stefan van den Broe ke, die het moeilijk had op de voor hem vreemde positie op links. Frank van Kouteren stond na zijn prima wedstrijd tegen Heerjansdam centraal op het mid denveld. Terneuzense Boys begon goed en nam door Johnny de Jaeger met een schot via de binnenkant van de paal de leiding. Vier minuten la ter profiteerde Christiaan Kore- mans van de desorganisatie in de Boys-verdediging. Er werd in eer ste instantie gedacht aan buiten spel, maar assistent-scheidsrechter Karei Donze stond dicht bij de si tuatie. „Het was geen buitenspel." Drechtstreek kwam op 2-1 via Jef frey Beek. Hij verraste met een fraaie lob de voor zijn doel staan de keeper Dennis Rijnberg. Daar na verzuimde Hoogesteger, vrijge- zeventig minuten lang met tien man moest spelen. Zilvano Tuhule- ruw zag in de twintigste minuut rood na een onbesuisde tackle. De Walcherse formatie leidde op dat moment met 0-1. Remon de Vlie ger had zijn ploeg in de vijftiende minuut op voorsprong gezet. Op het moment dat GPC met tien man kwam te staan, moest Leon hart enkele aanpassingen doen. De tactiek werkte. Roda Boys had wel de overhand, kreeg ook kansen, maar de gelijkmaker werd voorko men. In de 65e minuut kwam de speeld door Marco Faassen, te sco ren. Het werd toch 2-2. Een schot van Van Kouteren werd door doel man Timo Epping slecht ver werkt, waarna Marco Faassen de bal kon intikken. De spits miste nog een opgelegde kans door te gen de doelman van Drechtstreek te schieten. Na rust beslisten de bezoekers het duel binnen drie minuten. Eerst tastte doelman Rijnberg mis bij een hoge bal, waardoor Hans Kees maat raak kopte. Vervolgens benut te Koremans, die werd neergelegd door Tim Faassen, een strafschop. „Ik kreeg eerst een duw in mijn rug", stelde de verdediger die de strafschop verder niet aanvocht. Die klap kwamen de Boys niet meer te boven. In de slotminuten werd nog een rake kopbal van Mar co Faassen vanwege buitenspel af gekeurd. Terneuzense Boys-Drechtstreek 2-4 (2-2). 16. Johnny de Jaeger 1 -0, 20. Christiaan Koremans 1-1, 26. Jeffrey Beek 1-2, 33. Marco Faassen 2-2, 59. 2-3 Hans Keesmaat 2-3, 62. Christiaan Koremans 2-4 (strafschop). Scheids rechter: F. Meeuwenoord (Lisse). Gele kaart: Ibrahim Eryürük, Tim Faassen (Terneuzense Boys), Patrick Kunst, Hans Keesmaat, Ton Groffen (Drecht streek). Aantal toeschouwers: 175. 1-1 toch op het scorebord. Daniël Jansen beging in het strafschopge bied een lichte overtreding en de scheidsrechter zag er een penalty in. Roda Boys benutte dit buiten kansje (1-1) en ging op jacht naar de overwinning. In de slotfase beschikte Leonhart over een goede hand van wisselen. Hij bracht Roniel Uranie en Dylan Schallier in. Het waren juist deze twee spelers die GPC Vlissingen in de vierde en de zesde minuut van de blessuretijd de volle winst be zorgden. door Peter van Kouteren breskens - Elf wedstrijden lang moest het uit de vierde klasse gede gradeerde Breskens toestaan dat andere ploegen de dans leidden, maar in het eerste duel van de tweede competitiehelft pakte de ploeg in opbouw de leiding in de vijfde klasse. Breskens gaf in een rechtstreekse confrontatie koplo per Schoondijke een pak slaag (5-0) en profiteerde van puntver lies van Vogelwaarde. Breskens-Schoondijke was op pa pier een topper, maar in werkelijk heid vooral voor rust een erg een zijdig duel. Breskens was in die fa se heer en meester, domineerde op alle facetten en ging met een 2-0 voorsprong de rust in. Dat was een magere afspiegeling van de wa re krachtsverhouding. Na de her vatting, toen Schoondijke uit zijn schulp kroop en op zoek ging naar een tegentreffer, liep de thuisploeg met messcherpe counters uit naar een afgetekende zege. Daar was niks op af te dingen, rea liseerde ook verliezend trainer Henk Ottens zich. De oefenmees- ter, die als speler van Breskens een fraaie staat van dienst heeft, zei zijn oude club het succes te gun nen. „De meeste mensen dan toch", voegde hij eraan toe, verwij zend naar de minder chique ma nier waarop hij als trainer moest vertrekken. „We hebben Breskens elf wedstrijden achter ons gelaten, in de twaalfde gaan ze over ons heen. Als je de verenigingen naast elkaar legt, is dat niet meer dan lo gisch. Zij hebben spelers die te goed zijn voor de vijfde klasse." Breskens had in elke linie een uit blinker. De thuisploeg paarde een overschot aan fysieke kracht aan goed positiespel, kwam flitsend uit de startblokken en hield Schoondijke in de eerste helft in een ijzeren greep. Het resulteerde binnen twintig minuten in zes cor ners, kansen en de openingstreffer van Ned de Looze. Na die vroeg verkregen voorsprong kwamen de bezoekers een paar keer goed weg. Doelman Roy den Dunnen zorgde ervoor dat Breskens met een 2-0 voorsprong de rust in kon. De goa lie benutte een strafschop. Henk Ottens vond de overtreding zwaar bestraft door de goed leiden de scheidsrechter Merijn de Roeck. Den Dunnen zei er al een heel seizoen op te hebben lopen wachten. „Toen de trainer aan het begin van het seizoen vroeg wie de strafschoppen wilde nemen, was ik de enige die zijn hand op stak. Het is moeilijk om erop te trainen, omdat de druk in de wed strijd anders is. Maar ik heb het toch redelijk veel gedaan. Nico Knol (zijn keeperstrainer) heeft er vier gemaakt. Ik heb hem verteld dat ik niet eerder stop met voetbal len, dan dat ik hem voorbij ben." Na de hervatting drong Schoondij ke veel meer aan en stond spits Andrew Wesbeek niet meer op een eiland. De bezoekers speelden DEN BOSCH - De voetballers van Aardenburg liepen zondag tegen een zware 8-4-nederlaag aan bij RKJW. De ploeg uit Den Bosch was de nummer dertien van de ranglijst en het team met de mees te tegendoelpunten. Met verbazing zag Aardenburg-trainer Peter Huls vanaf de bank hoe zijn ploeg bin nen tien minuten op een 3-0-ach- terstand werd gezet. Toen even la ter ook Steven de Croock gebles seerd het veld moest verlaten en de Brabanders de 4-0 op het bord brachten, had de trainer zoiets van 'Wat gaat er hier gebeuren?' Met een man extra op het midden veld namen de Zeeuws-Vlamin gen het intiatief over. Dit leidde nog voor de thee tot 4-2 via twee treffers van Niek van Sprundel. Op dat moment was er volgens Huls nog alles mogelijk. „We hebben dit seizoen al vaker met twee doel punten verschil achter gestaan". Al snel na de hervatting kreeg Ni- Van Sprundel een goede mogelijk heid op de 4-3, maar de aanvaller miste. Aan de andere kant was het in de 55e minuut wel raak: 5-2. De thuisploeg liep verder uit naar 6-2, waarna Niek van Sprundel als nog zijn derde treffer van de mid dag aantekende: 6-3. Na nog twee Brabantse treffers was het slotak koord opnieuw voor van Sprun del, die met de 8-4 zijn dagtotaal op vier treffers bracht. Huls: „We hebben vandaag verloren van een ploeg waar de spits is teruggekeerd van langdurig blessureleed en waar vandaag alles goed uitpakte. Vooral ;ook door individuele fou ten in onze verdediging die de laat ste weken juist wat beter stond." Aardenburg zakt door de neder laag twee plaatsen op de ranglijst en staat nu elfde. Jaimy de Visser (geel shirt) gaat namens HW'24 op het doel af van Internos. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 76