sport! 31 Kloetinge gaat met borst vooruit naar Hoek Zaamslag zakt steeds dieper in het moeras maandag 3 december 2012 MjwrojswwyMiii «imaiv.v 'Ik ben iemand die graag met zijn spelers communiceert' Kenny Verhoene, nieuwe trainer van Hoek Kenny Verhoene geeft zijn spelers vlak voor het begin van de wedstrijd tegen Nieuw Lekkerland nog wat laatste instructies. foto Gert Kok/VI-images middelburg - Zaamslag slaagde er in de tweede klasse E van het za terdagvoetbal niet in om Zwaluwe punten afhandig te maken. Het team van trainer Ad Roovers ver loor op Brabantse bodem met 2-0 en staat op de ranglijst nu op de op een teleurstellende negende plaats. Zwaluwe - Zaamslag 2-0: In de eerste helft, die gelijkwaardig ver liep, werd er op het kunstgras in Lage Zwaluwe niet gescoord. Met een diagonaal schot, dat een akelig stuitje kende voor de Zaam- slag-doelman, zette Joey Konings Zaamslag op achterstand. Zaamslag ging goed met de tegen slag om en was een aantal maal dicht bij de gelijkmaker. Zo raakte Ivo Verstraeten de paal en werd een doelpunt van Joris Radema kers, in de ogen van Zaamslag, on terecht afgekeurd wegens buiten spel. Na rommelig verdedigen bij de Zeeuws-Vlamingen besliste Pim Schonk met Zwaluwes tweede goal de wedstrijd definitief. Vers traeten raakte namens Zaamslag daarna nog wel de lat. Dinteioord - Arnemuiden 0-0. Bijzon derheden: het duel werd in de 85e mi nuut, nadat Dinteloord-speler Danny Verhoeven in een onschuldig duel ge blesseerd aan nek en schouder tijdelijk onderbroken. Verhoeven werd, nadat hij per brancard van het veld was gedra gen, per ambulance afgevoerd naar het ziekenhuis. Klundert - SSV65 3-0 (0-0). Eric Fuanani 1-0 en 2-0, Christian Fuanani 3-0. VCK - Oostkapelle 2-0 (1-0). Erik Coudt 1-0, Henk Kesteloo 2-0. WC'68 - Serooskerke 1-3 (1-1). Roy Koole 0-1 en 1-3, Bart Vane 1-1, Alex de Visser 1-2. Heinkenszand - Dauwendaele 1-3 (1-3). Peter de Jong 0-1, Mart de Kroo 0-2, Jeroen Verdonk 1-2, Bram de Jong 1-3. Bijzonderheden: Heinkenszand-doel- man Stefan van Beveren stopt bij een 1-3 stand een strafschop van Mart de Kroo. Bruse Boys - Duiveland 0-0. oor Rudy Boogert KLOETINGE - Zo vaak komt Timo Jansen niet in scoringspositie bij Kloetinge. Sterker nog: „Volgens mij was het dit seizoen mijn eerste schot op het doel", bekende de 22-jarige allrounder. Hij schrok er zelf een beetje van, maar hield het hoofd koel en zette Kloetinge op een veilige 3-1-voorsprong tegen RVVH. Uiteindelijk werd het zater dag zelfs 4-1 tegen de nummer drie in de hoofdklasse B. Eindelijk. Kloetinge hikte immers al tijden aan tegen een overwinning op een tophoofdklasser. Dat zou volgens trainer Diederik Hiensch de vol gende stap in de ontwikkeling van het team zijn. Die stap zette Kloe tinge een week voor de derby met Hoek. Geen slecht moment om het vertrouwen aan te scherpen. Zeker door de wijze waarop de driepunter werd bijgeschreven, zal de Bevelandse club met de borst vooruit afdalen naar Zeeuws-Vlaanderen. Binnen een kwartier kwam Kloe tinge op voorsprong. Een verre uit trap van doelman Jaco van der Schee werd doorgekopt door Bart Deprez, die Tom Blomaard bereik te, die op zijn beurt Daan Esser in stelling bracht. Deze liftte de bal over de doelman binnen: 1-0. Een kwartier later kwam RVVH op ge lijke hoogte. Maarten van Rosevelt werd op links gepasseerd en bij de daaropvolgende voorzet kwam Guido Luiten voor Jaap Esser en maakte door de benen van Van der Schee de 1-1. Twee minuten later zorgde een grondgevecht tussen Van Rosevelt en RWH'er Ali Yilmaz voor een veldreductie van twee spelers. Yil maz kreeg direct rood voor natrap pen, Van Rosevelt geel. Toen Van Rosevelt een minuut later een licht duwtje gaf na een provocatie van een RWH'er, kreeg hij prompt zijn tweede gele kaart. Het leidde een onwennige periode in. Beide teams waren op zoek naar de juiste veldbezetting bij tien te gen tien. Kloetinge vond die kort voor rust als eerste. Bart Deprez werd diep gestuurd. Hij draaide 'in de zes tien' naar binnen en schoot in de korte hoek raak: 2-1. Halverwege de tweede helft moest aanvaller Deprez het veld ruimen voor con troleur Timo Jansen. Het gevaar van RWH kwam vanaf rechts en Jansen moest die zone verdedigen. „Dat was mijn opdracht", erkende hij. „Als het kon, mocht ik ook aanvallen." Maar ja, dat is niet echt zijn stiel. Hij startte dit seizoen als links back, verhuisde na de terugkeer van Van Rosevelt naar het midden veld, maar na geen minuut te heb ben gemist, belandde hij twee we ken terug tegen Smitshoek op de bank. „Toen moest ik de knop om zetten", zei hij zaterdag. „Ik zag het wel een beetje aankomen, want qua niveau liggen we alle maal dicht bij elkaar. Vandaag op de bank dacht ik zelfs: Die elf in het veld doen het ontzettend goed." Wat niet betekent dat Jansen zich neerlegt bij een reserverol. Integen deel. „Ik zal keihard knokken om er weer in te komen. Hopelijk vol gende week al." Dan wacht aartsri vaal Hoek. Ondanks de rode kaart zal Van Rosevelt niet geschorst zijn voor de Zeeuwse derby, wat Jansens basiskansen verkleinen. Zijn doelpunt pakt niemand hem echter af Hij was het eindstation van een vlotte aanval over rechts. Björn Quartel veroverde de bal en kwam via uitblinker Mark Schuit bij de achterlijn. Jansen rondde de voorzet af: 3-1. Tom Blomaard pikte zijn doelpunt- je ook nog mee. De noeste aanval ler sleurde zaterdag weer als van ouds en zag dat na 82 minuten be loond worden met zijn zevende competitiegoal. Hij draaide een bal van Corné Schilperoort in één keer met zijn borst langs zijn te genstander en rondde bekwaam af: 4-1. Kloetinge-RVVH 4-1 (2-1). 14. Daan Esser 1-0, 28. Guido Luiten 1-1, 44. Bart Deprez 2-1, 70. Timo Jansen 3-1, 82. Tom Blomaard 4-1. Scheidsrechter: M. Roeleveld (Vinkeveen). Rode kaart: 30. Ali Yilmaz (RWH). Rode kaart (twee keer geel): 31. Maarten van Rose velt (Kloetinge). Gele kaart: Jaco van der Schee, Corné Schilperoort (Kloetin ge), Jerry Tieleman, Roy Weber, Guido Luiten (RWH). Aantal toeschouwers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel (89. Arjan van der Smissen), Sjors Lankhaar, Jaap Esser, Maarten van Rosevelt; Mats Willemse, Corné Schil peroort; Mark Schuit, Daan Esser, Bart Deprez (65. Timo Jansen); Tom Blom aard (83. Rick Mulder).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 75