Kenny Verhoene heeft nog tijd nodig 301 sport 8 Stunt van Spui tegen AZW zit er niet in a maandag 3 december 2012 Regilo Pinas maakte zaterdag zijn eerste twee competitiedoelpunten voor Hoek dit seizoen. Spui-middenvelder Jelmer de Pooter stoomt op via de linkerkant van het veld. Spui zou de derby tegen AZW met 4-0 verliezen, foto Mark Neelemans door René van Stee SPUI - Spui-trainer Mare de Kun- der hoopte zaterdag op een stunt tegen AZW in de Zeeuws-Vlaam- se derby van de derde klasse. Hoe wel een gedisciplineerd spelende thuisploeg het eerste halfuur stand hield en daarin niks weggaf, zat een verrassing er nooit in. De be zoekers uit Axel waren simpelweg sterker en wonnen in een matige wedstrijd dikverdiend met 4-0. „Met die nederlaag kan ik leven, al is 4-0 wel wat veel. AZW had meer kwaliteit. Helaas kregen we voor de rust ongelukkig twee goals tegen. Daar zetten wij nog een paar goede mogelijkheden tegen over. Die gaan er dan niet in. Dan weet je dat het lastig wordt Na de rust hebben we geen vuist meer kunnen maken", was in een noten dop De Kunders analyse. In een over het algemeen sportief duel viel Liam O'Shea uit de toon. Weliswaar verzette de middenvel der van AZW bergen nuttig werk, maar ontsnapte hij tot twee keer toe aan een rode kaart bij het uitdelen van ellenboogstoten. Tel kens was zijn directe tegenstander Johan Meulbroek in die duels het slachtoffer. De gemoederen raak ten daardoor enigszins verhit, maar ontsporen deed de wedstrijd - in tegenstelling tot de vorig ont moeting tussen beide teams - niet AZW had in het eerste halfuur moeite met de mandekking die Spui hanteerde. Overal liepen kop peltjes op het veld. Het eerste het beste moment dat er over rechts enige ruimte ontstond, was het raak. Dennis le Feber bediende Mi chael van Mol en diens schot trof doel bij de tweede paal via de on fortuinlijke Spui-verdediger Mark Otterloo. Ad Verlinde kopte niet veel later op aangeven van Remco Hamelink uit vrije positie naast het AZW-doel. Slecht wegwerken in de Spui-defensie leidde tot de tweede treffer van de bezoekers. Mustafa Yilmaz haalde de trekker over. Vlak voor rust bracht Corné Langendoen op de lijn van het AZW-doel redding bij een fraaie geplaatste bal van Arek Nikolajc- zin na een afgeslagen corner. „We hadden moeite met die straf fe dekking van Spui", verklaarde AZW-trainer Antoine Thoen. „We liepen niet alleen de ruimtes dicht, maar speelden daardoor ook te vaak de lange bal. De 0-1 was een bevrijding. Daardoor moest Spui uit zijn schulp kruipen en konden wij de bal iets gemakkelij ker rond laten gaan." Na de rust dreef AZW de score op naar 4-0 via treffers van nog maals Yilmaz (waarbij de Spui-de fensie er wederom niet goed uit zag) en Michael van Mol (na een fraaie voorbereidende actie van de ingevallen Bert Apperlo en een steekbal van de eveneens ingeval len Sam Strijdonk). AZW bleef voor de vijfde keer op rij ongeslagen en gaat aan de lei ding in de tweede periode. In die vijf duels incasseerden de Axelaren slechts één doelpunt. Een ontwik keling die na een matige competi tiestart mede op het conto kan worden geschreven van routinier Danny Magito en de zestienjarige Nick van de Velde. „Danny is er la ter bijgekomen en Nick heeft zich in de basis gespeeld. Sindsdien krij gen we heel weinig goals tegen. Lekker voor de verdediging, maar zeker ook voor de spitsen. Voor hen is de druk niet meer zo groot als ze eens een mindere dag heb ben", zei Thoen daarover. De oefenmeester, die na dit sei zoen vertrekt, rekende zich nog niet rijk. „We hebben een ploeg met veel jonge jongens die in op bouw is. Een periode pakken is na tuurlijk mooi, maar die druk zit er niet op. Aan de andere kant zou het leuk zijn om afscheid te ne men met een prijs. Of dat we met het nieuwe FC Axel in de tweede klasse zouden kunnen beginnen." Bij Spui wordt lijfsbehoud als een grote prijs beschouwd. De bele ving en de inzet zijn formidabel, stelde Mare de Kunder. „Maar we komen iets aan kwaliteit tekort. Toch verdienen de jongens het om er in te blijven. En die kans is best groot, omdat er maar één ploeg de gradeert", zei de oefenmeester. Om er meteen aan toe te voegen dat de club niet in paniek zal ra ken bij. degradatie, omdat de erva ring leert dat Spui altijd terug komt. Met een brede lach: „Als ik hier nog een jaar of tien trainer blijf, zou het zo maar kunnen dat ik drie keer een titel mag meevie ren." Spui-AZW 0-4 (0-2). 29. Mark Otter loo 0-1 (eigen doelpunt), 38. Mustafa Yilmaz 0-2, 74. Michaël van Mol 0-3, 85. Mustafa Yilmaz 0-4. Scheidsrech ter: B. Cakir (Den Bosch). Gele kaart: Jo han Meulbroek (Spui), Wouter Boeije, Michaël van Mol, Dennis le Feber (AZW). Aantal toeschouwers: 175. De eerste klap is een daalder waard. Het debuut van Kenny Verhoene als trainer bij Hoek wordt omlijst met een overwin ning. De Zeeuws-Vlaamse ploeg wint in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal met 3-0 bij Nieuw Lekkerland. door Jan Dagevos NIEUW LEKKERLAND - Een veelbelo vende openingsfase, een pover ver volg en een goed slotakkoord. Hoek toonde ook onder de nieu we trainer Kenny Verhoene ver schillende gezichten. Niettemin werd het zwakke Nieuw Lekker land simpel opzij gezet: 0-3. „Het was behoorlijk", oordeelde de oefenmeester. „Natuurlijk zijn er verbeterpunten, maar dat kun je niet van de een op de andere dag voor elkaar krijgen. Dat heeft tijd nodig." Die tijd is Verhoene, de opvolger van Eric Hellemons, eigenlijk niet gegund. Komende zaterdag wacht de derby tegen Kloetinge en staat er naast prestige ook een plek in de subtop van de hoofdklasse B op het spel. „Die wedstrijd willen we natuurlijk graag winnen", zei Verhoene, „waarna ik de langere winterperiode wil gebruiken om de dingen goed neer te zetten." Daarbij hecht Verhoene aan een goede sfeer en een hechte relatie met zijn spelers. „Ik kan het niet al leen", zei Verhoene zaterdagmid dag. „Natuurlijk ben ik de trainer en neem ik de beslissingen, maar ik ben wel iemand die graag met zijn spelers communiceert. Ik ver wacht ook dat ze meepraten en meedenken. En ze hoeven het heus niet altijd met me eens te zijn hoor. Discussie is prima." Het moet leiden tot een harmo nieus collectief dat dominant voet bal op de mat legt, volgens de Hol landse School. Verhoene wil dat zijn spelers het positiespel tot in de finesse beheersen, de bal snel van voet tot voet laten gaan en druk naar voren geven. Het zijn heus geen revolutionaire opvattin gen, maar bij Hoek waren ze de af gelopen maanden geen vanzelf sprekendheid. Verhoene maakte donderdag zijn intenties bij de eerste training dui delijk en zag er zaterdag zowaar in de eerste vijftien minuten iets van terug. Hoek, waar Thomas van den Houten en Regilio Pinas moes ten wijken voor Lionel Fitsch en Sebastian Hermans, voelde zich in zijn element op het kunstgras van Nieuw Lekkerland, combineerde makkelijk en zag in de vierde mi nuut de opkomende verdediger Reguillo Vandepitte al de 0-1 ma ken. „Ik dacht dat we er overheen zouden lopen, zo gemakkelijk ging Karakteristiek Nieuw Lekkerland-Hoek 0-3 (0-1). 4. Reguillo Vandepitte 0-1, 77. Regilio Pinas 0-2, 90. Regilio Pi nas 0-3. Scheidsrechter: P. S. Wij- benga (Harlingen). Gele kaart: Ard Hartman, Jason Tjien Foh, Gert-Jan Stout (Nieuw Lekkerland), Lionel Fitsch (Hoek). Rode kaart (twee keer geel): 75. Gert-Jan Stout (Nieuw Lekkerland). Aantal toe- het in het begin", zei Fabian Wilson na afloop. Vreemd genoeg kon Hoek het ritme echter niet vasthouden. Het spel werd strope rig. Bovendien ging Hoek geheel onnodig de lange bal hanteren, hetgeen tegen het fysieke Nieuw Lekkerland niet zo handig was. Hoek had overigens weinig te duchten van de thuisploeg. Nieuw Lekkerland was voor rust eenmaal gevaarlijk via een schot van af stand. Na de pauze duurde het tot de 77e minuut voordat Hoek weer iets van zijn glans terugkreeg. Dat ge beurde op een moment dat Gert-Jan Stout zijn tweede gele kaart had gekregen. Invaller Regi lio Pinas profiteerde van de ruimte en haalde doeltreffend uit: 1-2. Een treffer die door de Zuid-Hollan ders werd aangevochten, omdat er een overtreding aan vooraf zou zijn gegaan. Hoek heerste vanaf dat moment, liet de bal het werk doen en kwam via Pinas in de slot minuut zelfs nog aan overwinning met duidelijke cijfers: 0-3. „Het was een drukke week", zei een op geluchte Verhoene. schouwers: 500. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Gio vanni Siereveld, Lionel Fitsch (86. Thomas van den Houten); Sebasti an Hermans (70. Regilio Pinas), Ray mond Wolff (72. Tim de Meers man), Alain van Mieghem; Kyle Doesburg, Jorrit d'Haeseleer en Guillaume Clinckemaillie. De reserves van hoofdklasser Hoek konden ook zaterdag geen afstand doen van de laatste plaats. De hek kensluiter ging op bezoek bij Oran je Wit 2 met 4-2 onderuit. Nadat Oranje Wit 2 de score had ge opend was het Wesley Mieras die met twee treffers de ruststand op 1-2 bepaalde. In de tweede helft bezweek Hoek 2 onder de druk van de tegenstan der. NIEUWDORP Topper in derde klasse eindigt onbeslist De topper in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal tussen Nïeuw- dorp en De Meeuwen eindigde za terdag in een 1-1-gelijkspel. De gasten namen via Kevin Janse de leiding. Na rust zorgde Stefan van der Klooster voor de gelijkma- ker. De Meeuwen blijft hierdoor Tom Blomaard, maker van het vierde doelpunt bij Kloetinge, vecht een duel koploper. uit met een speler van RWH. foto Willem Mieras DORDRECHT Offensief Oranje Wit is Hoek 2 te machtig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 74