Alle kernen 30-km gehoed zeeland! 15 Grens Rubens den Eerste nieuwe prins der Kloorianen Lions steunen project in streek en Bangladesh maandag 3 december 2012 «asasaassni/H i wnwu TERNEUZEN Dansmiddag voor 50-piussers bij Kiel Dansschool Kiel verzorgt woens dagmiddag 5 december een dans middag voor 50-plussers in de dansschool Haarmanweg 25. De dansmiddag begint om 13.45 uur en eindigt om 16.45 uur. Zaal is open vanaf 13:15 uur. De muziek (cd's) wordt verzorgd door Leen, die alle populaire dansen draait Ie dereen is welkom. De Entree is gra tis en iedereen krijgt een kopje kof fie. TERNEUZEN Cursus op zoek naar je persoonlijkheid Naar meer zelfvertrouwen, eigen waarde en geluk. Dat is het thema van een cursus waarin de deelne mers zes avonden op zoek gaan naar zichzelf. De cursus wordt gege ven in de Zuïdlandschool in Ter- neuzen op donderdagavond van 19.00 tot 22.15 uur. De eerste bijeen komst is donderdag 6 december. In fo via 0115-697300 of jacqueli- ne.hermans@prh-nederland.nl. AARDENBURG In kerstsfeer met BachPlus concert Stichting Bach-Comité Aardenburg brengt zaterdag 8 december de Sint-Baafskerk al in kerstsfeer met een uitvoering van de oerversie het Magnificat door het ensemble BachPlus. Ook staat de cantate 'Be- reitet die wege, bereitet die Bahn' op het programma. Kaarten kosten 25 euro aan de deur en 20 euro in voorverkoop. Te bestellen via www.Bachcomite.nl. TERNEUZEN Training karate en kobutjutsu bij Budo Sensei Julian Mead uit Engeland en Direk Heen uit België geven zater dag 8 december karatetraining en zondag 9 december kobujutsu trai- nig tijdens de Budo Fieret Budo- course in de sporthal van de Prins Willem van Oranjeschool in Ter- neuzen. Belangstellenden kunnen zaterdag van 13.00-17.30 en zondag van 11.00 tot 15.30 stages volgen. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst KjsssszsstxssstassB/sseuisss'tsiasBsstntuieeetietst's CLINCE Eerste kerstmarkt van het jaar is in Clinge De eerste van een reeks kerstmark ten in de streek wordt gehouden in Clinge. Op zaterdag 8 december, van 19.00 tot 22.00 uur op het Nego tieplein en een deel van de 's Gra venstraat. Er wordt een podium neergezet waar vanaf 20.30 uur live muziek wordt gebracht. Er lopen kerstvrouwen rond en er is kinder animatie. Iedereen is welkom, niet alleen als bezoeker, maar ook als standhouder. Er is nog plaats voor hobbyisten (gratis) en professio nals. Info bij Jolanda van Eek info@jO-sieraden.nl, 06-21575416. BIERVLIET Vertelmiddag over dorpsgeschiedenis Op donderdagmiddag 6 december is er een vertelmiddag over de ge schiedenis van Biervliet. Inleider is de heemkundige en dialectliefheb ber Rinus Willemsen. Speciale aan dacht is er voor de persoon van Willem Schorer, die begraven is in de buurt van Driewegen. Toegang 4 euro inclusief consumptie. Aan vang 14.00 uur in de Maquettezaal van Het Trefpunt, Kerkstraat 4. TERNEUZEN Jamsessie in De Pit elke eerste donderdag Podium De Pit in Terneuzen houdt iedere donderdag van de maand een jamsessie. Ook donderdag 6 de cember weer, aanvang 20.00 uur. Muzikanten hoeven alleen hun in strument mee te nemen en kun nen aanschuiven wanneer ze wil len. Een complete backline is aan wezig. Voor informatie en reserve ren: info@podiuminterneuzen.nl. Z „Nu is de verkeerssituatie bij de grensovergangen vaak verwarrend. Wat we willen doen is de inrichting van de wegen op grensovergangen in onze gemeente beter op elkaar afstemmmen." - wethouder Clen de Kraker uitgebreid hun zegje kunnen doen. Maar ook een hele rij andere organisaties, zoals de politie, Veilig Verkeer Nederland, de fietsers bond, de ZLTO en Veolia. Dat heeft geresulteerd in een meer dan complete lijst met knelpunten. Geen straat, geen kruispunt is aan de aandacht ontsnapt. Dus als tij dens een bijeenkomst van een wijk- of dorpsraad de discussie weer eens oplaait, dan hoeft de wethouder alleen maar met het handzame boekwerkje te zwaaien. De Kraker: „In het verkeersveilig- heidplan leggen we het beleid vast voor de komende jaren. Hoe we el ke straat of weg in de gemeente willen inrichten. Waar fietroutes lopen, hoe het landbouwverkeer en de bussen moeten rijden. Aan de hand van de inrichting moet ie mand straks meteen kunnen zien op wat voor weg hij of zij zich be vindt." Een heleboel verkeersbor den verdwijnen uit het Hulster ver keersbeeld. De Kraker: „Er staan nu gigantisch veel borden her en der. Vaak onlogisch en ze kosten de gemeente bovendien een ver mogen." Het zal nog wel even duren voor de lijst met knelpunten is wegge werkt. „We hebben in de gemeen tebegroting geen geld gereserveerd voor de uitvoering van dit plan", zegt De Kraker. „We hebben wel planning voor onderhoud aan we gen en rioleringen. Dus als we er gens iets doen nemen we meteen het verkeersveiligheidsplan mee. Het heeft natuurlijk ook geen zin om bijvoorbeeld nu de inrichting van een straat aan te pakken als er over een paar jaar nieuwe riole ring in moet." Het Gemeentelijk VerkeersVeilig- HeidsPlan Hulst 2011-2020 moet leiden tot een veiliger we gennet, minder verkeersslachtof fers en het weghalen van een woud aan verkeersborden. Iede re bebouwde kom wordt straks een 30-kilometer gebied. door Eugène Verstraten Voor wethouder Clen de Kraker (verkeer) van de gemeente Hulst wordt het bijwonen van verga deringen van wijk- en dorpsraden een stuk relaxter. Bij dergelijke bij eenkomsten gaat het heel vaak over verkeerszaken. Klachten over een in de ogen van omwonenden gevaarlijk kruispunt, een straat waar te hard gereden wordt, de roep om snelheidsremmers, of juist kritiek op hoge verkeersdrem pels. Meestal gaat de wethouder na afloop met een flink wensen- lijstje terug naar het stadhuis. Maar die tijd is voorbij. De ge meente bombardeert gewoon alle dorpen en wijken tot 30 kilometer zones. Een paar doorgaande stra ten daargelaten. Meteen zijn ook al le gevaarlijke situaties in kaart ge bracht met mogelijke oplossingen. Het staat allemaal in het Gemeen telijk VerkeersVeiligheidPlan Hulst. Bij de samenstelling ervan hebben de dorps- en wijkraden Bij de school in de Wilhelminastraat in Sint Jansteen komt een verkeers remmer. Deze doorgangsroute blijft wel grotendeels een 50 kilometer weg. foto Camile Schelstraete door Edy de Witte KLOOSTERZANDE - Rubens den Eer sten (Harold Ruben) is de nieuwe prins van carnavalsstichting De Kloorianen uit Kloosterzande. De leutvorst werd vrijdagavond onder grote belangstelling in skihut de La chende Eland gepresenteerd. Ru bens is vanaf de oprichting in 1959 de tiende aanvoerder der Klooria nen. „We hadden drie kandidaten voor deze functie", zegt secretaris Stanny van Mieghem. „Daardoor hebben we de presentatie met het welbekende Wie van de Drie spel kunnen omlijsten." De drie kandi daten Hans Smits, Gyon Asselman en Harold Ruben kwamen onder aanvoering van hofkapel Wind kracht 9 in prinsenpak de zaal bin nen hossen. Een panel van vier ra sechte Kloorianen vuurde gerichte vragen op het trio af om zodoen de de echte prins te kunnen ont maskeren. Kloorianenvoorzitter Theo de Waal presenteerde het IJZENDIJKE - Stichting From Ze- ro2Hero en Community Life Bang ladesh hebben van de Lionsclub West-Zeeuws-Vlaanderen een che que van respectievelijk 1.500 en 1.000 euro gekregen. Het is de op brengst van de jaarlijkse zomer bingo-avonden die de Lions al ja ren organiseren op een aantal cam pings in de streek. From Zero@Hero is een Zeeuws-Vlaamse organisatie die door middel van sportieve fiets en wandelevenementen fondsen werft voor lokale goede doelen. Zo hebben ze zich het afgelopen jaar ingezet om het bezoek van patiën ten aan de afdelingen oncologie van ZorgS.aam te veraangenamen. Community Life richt zich met educatieve programma's op de emancipatie en zefbewustzijn van vrouwen op het platteland in cen traal Bangladesh. spel. Ook voor het publiek was het gissen wie uiteindelijk als de echte prins zou opstaan. Dit moment su prème kwam op het traditionele tijdstip elf minuten over elf met confettiknallers en passende mu ziek. Prins Rubens werd direct na de onthulling door Theo de Waal geïnstalleerd. Met de ring, steek en scepter als teken van trouw en macht pakte de vorst zijn taak op. In zijn maidenspeech toonde Ru bens weinig plankenkoorts. „Een geboren Klooriaan, pas één jaar of ficieel lid van de raad van elf en de toepasselijke leeftijd van drie keer elf", zo gaf hij een korte impressie van zijn persoontje. Na verder een bedankje aan het adres van zijn voorganger Prins Tinus (Martien Joos) zette de leutvorst de polonai se in. De ook aanwezige prinses Margaretha van d'Ossekoppen uit Ossenisse deed de nieuwe prins al eens blozen. „Het zicht is best schoon", riep ze na drie felicitatie kussen. Voorzitter Theo de Waal van Kloorianen zet de nieuwe prins Rubens de steek op. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71