Sporthal Braakman sluit de deuren Concert smaakt naar meer ZEEUWS-VLAANDEREN MAANDAG 3 december 2012 13 'We brengen De Vleeshal naar Venetië' 16 en 17 Tennisschool hoopt op snelle oplossing, tennissers krijgen lesgeld en competitiegeld terug door Harmen van der Werf HOEK - Aan de onttakeling van Va kantie-eiland Braakman lijkt geen einde te komen. Gebruikers van de sporthal op het recreatiecen trum bij Hoek hebben afgelopen weekend te horen gekregen dat Sport Braakman aanstaande zon-* dag de activiteiten staakt. De sport hal gaat dan voor onbepaalde tijd op slot. Met name tennissers ma ken gebruik van de hal. Horecamanager Robbin van Hecke van Vakantie-eiland Braakman heeft de gebruikers met een op merkelijk openhartige brief geïn formeerd. „De levering van ener gie en water is de komende perio de onzeker", meldt hij. „Deze on zekerheid zorgt ervoor dat het niet meer mogelijk is om Braakman Sport te exploiteren. Zodoende zal Braakman Sport zijn deuren tot nader order sluiten. Zondag 9 de cember zal Braakman Sport voor het laatst geopend zijn." Braakman Sport heeft het hoofd nog vrij lang boven water kunnen houden, dankzij de inzet van me dewerkers. „Ondanks de onzeker heid of zij nog een financiële ver goeding zouden krijgen", aldus Van Hecke. Het was al enkele maanden bekend dat Vakantie-ei- land Braakman in problemen ver keerde, na het faillissement van moederbedrijf Lemonie Invest ment begin dit jaar. Drie weken ge leden sloot de receptie van het re creatiecentrum plotseling. Water en elektriciteit zouden bovendien worden afgesloten, nadat de gastoevoer al was gestaakt. Cam- pinggasten waren verrast. Informa tie kregen ze nauwelijks. Van Hecke is de eerste die een tip je van de sluier oplicht in zijn brief aan de klanten van Braak man Sport. „De eigenaar van het park Westermeijer, red.) heeft een conflict met de Rabobank. De bankrekening van de Braakman is als gevolg hiervan geblokkeerd. De organisatie is hierdoor niet in staat om haar vaste lasten te betalen en haar financiële verplichtingen na te komen." Huurders van een tennisbaan bij Braakman Sport die veelal tot 31 maart volgend jaar al hadden be taald, zijn gedupeerd. Van Hecke raadt hen aan geld terug te vragen. Tennisschool Jen JB van Johnny Blackman uit Hoofdplaat is hoofd gebruiker. Blackman hoopt dat 'er snel een oplossing wordt gevon den'. Leerlingen van de tennis school krijgen hun teveel betaald lesgeld terug. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Zo'n 300 muzieklief hebbers woonden zaterdagavond het concert van de Koninklijke Mu ziekvereniging Veronica met de Vlaamse zanger Günther Neefs bij in het Scheldetheater in Terneu- zen. Na afloop waren er alleen maar enthousiaste reacties. „Ieder een heeft het fantastisch gevon den", zegt secretaris Cor Ritico. „Dus volgens jaar eind november zitten we hier weer op het po dium en proberen we ook weer een bekende artiest te strikken." Het concert in het Scheldetheater was een 'probeersel' voor de Zuid- zandse muziekvereniging. Ritico: Het is voor het eerst dat we zoiets doen. We hebben natuurlijk wel onze jaarlijkse concertencyclus in het Ledeltheater in Oostburg in het voorjaar en in Aardenburg. We proberen een zo breed moge lijk publiek te bereiken." Dat is di rigent Rony d'Herck wel toever trouwd. Hij heeft sinds 1984 de ar tistieke leiding en weet een reper toire te kiezen dat een groot pu bliek aanspreekt en ook een uitda ging voor de ongeveer 50 muzikan ten. Het concert in het Ledeltheater bij voorbeeld is ieder voorjaar uitver kocht. Ritico: „We willen probe ren ook in het Scheldetheater zo'n 500 mensen te krijgen." VBiBBXsoseseg&assxssssestisasssssiazass^ssESsssei^s&seaBsaamxeeiSsegsssaessssesfSSsss^ssesssss^ mcmt&!^&s8S6ssissessszsssBBaBxnncaBsaBuaitgmas6BXB6&fes!0zs2ssisssmm»Mwm\immi 11 1 w i'i' i»iii mwmsmasRmstBmrmmmi&mssBSSBBBsassassaasBXBaemsn HULST MIDDELBURG Man mishandeld op Jongeman ziekenhuis Hulst bevriest prijs voor bouwgrond Grote Markt Hulst in geslagen r c* In de nacht van vrijdag op zater dag, rond 04.00 uur, is op de Grote Markt in Hulst een 27-jarige man uit de gemeente Hulst mishandeld door een aantal personen. De man was buiten een café even een siga retje aan het roken toen hij plots door een aantal personen werd ge schopt en geslagen. Hij liep ver wondingen op aan zijn gezicht en hand. De aanleiding is niet bekend. In de nacht van vrijdag op zaterdag is een 19-jarige Middelburger op de Segeersingel het ziekenhuis in ge slagen. Een nog onbekend geble ven man trof hem daar omstreeks 03.20 uur aan met een hard voor werp in het gezicht. Het letsel was zo ernstig dat het slachtoffer zich in het ziekenhuis moest laten be handelen. De reden van de mishan deling is onbekend. HULST - De gemeente Hulst be vriest volgend jaar de prijs van bouwgrond. Bouwmogelijkheden zijn er nog in het plan Zoutedijk II in Kloosterzande. Daar is in het voorjaar van vorig gestart met de gronduitgifte. Er geldt een grond prijs van 130 euro per vierkante meter, zonder btw. Het loopt geen storm met belangstellenden. Tot nu toe zijn er vijf vrije bouwkavels verkocht en vier percelen uitgege ven via een projectontwikkelaar voor het bouwen van twee-on- der-een-kap woningen. Daarvan zijn er tot nu toe drie verkocht. In het plan Hoek en Bosch resteert nog één perceel. Dat is voorzien voor het verplaatsen van een me- chanisatiebedrijf uit de kern Kloos terzande. Een en ander is afhankelijk van het doorgaan van de plannen voor het centrum van Kloosterzande. B en W verwachten daar voor het eind van dit jaar nog duidelijkheid over. In Lamswaarde ligt er al jaren nog één bouwkavel. Op het aanbod om de grond aan de hoogste bie der te verkopen met een bodem prijs van 75 euro heeft zich een be langstellende gemeld. De Vlaamse zanger Günther Neefs zingt met begeleiding van de Koninklijke Muziekvereniging Veronica onder leiding van Rony d'Herck voor een enthou-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69