37 Orion en HMC zetten de doelen wagenwijd voor elkaar open Mondeel: drie rake afstandsschoten Zeiler Caminada zorgt voor Zeeuwse winst maandag 3 december 2012 Demi Mondeel gooide zaterdag alle schroom van zich af. De van Fortis overgekomen korfbalster scoorde in het duel met DSC drie keer van afstand. En dat terwijl ze in de eerste drie zaalwedstrijden geen doelpunten had gemaakt. „Er wordt wel eens gezegd dat we bij Tjoba weinig oog hebben voor de dames, maar dat is niet zo", zei coach Bram van Ceffen. „Vandaag hadden ze zes doelpunten en deden ze het dus goed." Niels Westmaas is, net als zijn broer Dirk-Jan, sterk in de rebound. de DSC een strafworp, maar die ging er tot frustratie van de Eind- hovenaren niet in. Westmaas had daarna de 24-22 in zijn handen, maar ook hij zag de bal over de korf heen stuiteren. En met nog 62 tellen te gaan kwamen de gasten nog langszij. COLIJNSPLAAT - Tijdens de laatste Goofies Race van 2012 was er één overwinning voor een Zeeuwse boot. In de kou en de regen won Victor Caminada uit Koudekerke met zijn boot Grace in de klasse ORC2-4. Hij verwees Jan Bom uit Wissenkerke, de kapitein van de Druzix, naar de tweede plaats. Er waren verder nog derde plaat sen voor enkele Zeeuwse zeilers. Johan Bol uit Kruiningen (Aboen) eindigde op de derde stek in de IRC2. Michiel Sopers uit Goes (Windfall) deed hetzelfde bij de ongemeten boten groter dan tien meter. En het 'brons' was bij de ongemeten boten kleiner dan tien meter voor Marloes Swinkels uit Goes (Jillz). De eerstvolgende Goofies Race is op 5 januari. Tussendoor is er op 15 december nog wel een Kerstra ce vanuit Colijnsplaat „Ik ben een tevreden man", liet de Dordtse coach weten. „Voor de vierde week op rij hebben we vaker dan twintig keer gescoord. Dan weet je dat je grote kans hebt op een positief resultaat. In het vorige zaalseizoen haalden we vaak de twintig niet. We zijn dus door Wim Kakebeeke ROTTERDAM - Het zelfvertrouwen van de handballers van Bema Kunststoffen/Delta Sport zit weer in de lift. Na de nipte 17-18-thuis- nederlaag tegen Hercules 4 is er een knop omgezet. Dit positivis me leverde zondag nog geen pun ten op. Koploper Snelwiek ging er voor eigen publiek stevig tegen aan. De Rotterdammers zegevier den met 31-21. Snelwiek-Delta Sport 31-21: „Ik ben best content met het vertoon de spel," zei trainer Rob de Vos. „Het was allemaal minder gefor ceerd en er was een goeie inzet. Voor ons doen een goeie pot. Mijn conclusie is dat dit een stap in de goede richting is." Positieve signalen kwamen er on der meer van de rechterkant. Het sterke aanvallende spel van Guust Sluijs voerde in die zone de boven-' al een stuk vooruit gegaan, vind ik." In het seizoen 2011-2012 bleef Tjo ba in zeven van de veertien zaal duels onder de twintig doelpun ten. Zes daarvan verloor de ploeg en eentje eindigde er in een gelijk spel. De groen-witten eindigden toon. De linkshandige hoekspeler is nog niet helemaal de oude, maar na zondag met zeven treffers wel hard op weg. Ook Guido de Graaf leverde met vijf treffers zijn aandeel in de productie vanaf de rechterkant. Bovendien is er met de terugkeer van Koen de Bruin meer evenwicht in het team. De eerste stap naar een voorzichtig herstel is ingezet Op de openingstreffer van sluit post van Jacco de Looff na, een strak schot over circa veertig me ter, moest Delta Sport de gehele wedstrijd in de achtervolging. Via 8-6 en 13-7 snelde de thuisploeg naar een verdiende 17-11-voor- sprong halverwege. Na de pauze trad er geen verande ring in het spelbeeld op. Snelwiek had de touwtjes zoals verwacht ste vig in handen: 31-21. De Vos: „Maar als we zo blijven ballen, ko men we er zeker." foto Willem Mieras toen als zesde. Dit jaar willen ze zo lang mogelijk om de bovenste plaatsen meedoen. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 9, Niels Westmaas 4, Demi Mondeel 3, Anoek Braam en Dennis Broerse 2, San- der Harinck, Geerten van Moolenbroek en Esmee Walraven 1. sv Orion-HMC 39-31: In hoog tempo werd HMC uit Raamsdonk- veer aan de kant gezet Aan beide kanten werden de poorten naar het doel wagenwijd open gezet. Vooral Ron van Dalen toonde aan op de goeie weg terug zijn van zijn blessure: hij maakte vijftien tref fers. Zijn kompaan Guy Peters volg de trouw met tien doelpunten. „Ik ben blij met de punten", keek trainer John Jansen met enige scep sis terug op het doelpuntenfestijn. Volgende week wacht namelijk middenmoter Swift. „Als we dan niet beter gaan verdedigen, kun nen we de papieren maar beter ge lijk tekenen." Een uitzondering in de dekking was sluitpost Rene Hooijschuur. Dankzij zijn vele goede reflexen haalde de Bevelandse keeper wel een voldoende. Door de winst klimt de formatie uit Heinkens- zand naar een gedeelde zesde plek. 'S-HEERENBERG Pleijte en Adan sterk in Montferlandcross Tim Pleijte (Dynamica) heeft in de Montferlandrun over 15 kilometer een uitstekende elfde plaats be haald. Hij finishte na 47 minuten en 48 seconden. Met deze tijd werd Pleijte vierde Nederlander. De wedstrijd werd gewonnen door de Keniaan Geoffrey Mutai in 42.24. Wouter Jansen, afkomstig uit Souburg finishte, in 48.17 op de vijf tiende plaats. Op de korte afstand verraste Erwin Adan met een tweede plek op de 7,5 kilometer. De Dynamica-atleet finishte in 23.53 minuten en was slechts een seconde langzamer dan Daan Reintjes. Bram Som werd der de. EINDHOVEN FM Sranang onderuit tegen koploper In de strijd om de eerste plaats in de topklasse van het zaalvoetbal leed FM Sranang 1 vrijdagavond zijn tweede opeenvolgende neder laag. In Eindhoven werd het tegen koploper FC Meerhoven 7-1. Hoewel het Goese team niet com pleet was, kon het zich in de eerste helft aardig meten met FC Meerho ven. Weliswaar nam de thuisclub vlot een 2-0-voorsprong, maar daar na bracht Ugur Kahveci de span ning terug. Na de hervatting bleek echter al snel dat FC Meerhoven meer kwaliteit had. FM Sranang 1 staat nu vierde. KWADENDAMME Kaderspelers winnen royaal Het kaderteam 's Lands Welvaren won de inhaalwedstrijd tegen HWA Verhaar BKS uit Alblasser- dam met 6-2. De Bevelanders blij ven met deze score in de schaduw van koploper Wellse Vaert 2. Peter de Bree kon geen potten bre ken. Hij hikt aan tegen zijn handi cap van het spelen van 57/1 tegen tegenstanders die 38/2 spelen. Ro bert Stevendaal zorgde voor een fraai hoogtepunt door in zes beur ten naar 220 57/2 te spelen en met 36.66 te eindigen. Jan Goudzwaard en Jaap Hamelïng wonnen ook. OOSTERHOUT Driebander Scheffers heeft goede slotdag Piet Scheffers van WBV uit Wemel- dinge is in de gewestelijke eind strijd driebanden klein eerste klas se derde geworden. De titel ging naar Hen Schneiderberg uit Breda. Dat Scheffers nog op het podium zou eindigen, had na twee speelda gen niemand gedacht ook hijzelf niet. Na vijf ronden stond hij zesde en had al drie keer verloren. Scheffers eindigde toch nog met acht punten en 0.739 gemiddeld. MOERGESTEL Eerste podiumplaats veldrijder Boer Tijdens de Cyclocross van Moer gestel heeft Theo Middelkamp-ren ner Erik Boer, afkomstig uit Wol- phaartsdijk, zijn eerste podium plaats behaald in het nationale veldrijden. Hij werd derde bij de nieuwelingen. Bij de junioren werd Goesenaar Tim Janssen zevende en Lïndy van Anrooy uit Kapelle finishte als acht ste in de vrouwenwedstrijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67