Westmaas wint oorlog in korfzone TOP buigt hoofd voor geroutineerd Excelsior 11 Overgaauw laat het niet op een sprint aankomen 361 spot IJzeren wil helpt Mytilus aan zege maandag 3 december 2012 door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - TOP Amemuiden verloor zaterdag voor het eerst een thuiswedstrijd in de overgangsklas se. Excelsior was in de vierde speel ronde met 21-24 te sterk. Fortis en Swift deden goede zaken in respec tievelijk de eerste klasse D en E. Beide ploegen hebben de kopposi tie in handen. TOP-Excelsior 21-24: Voor de eer ste keer dit seizoen moest TOP er varen dat thuishal 'de Blikken' geen garantie geeft op punten. Me dekoploper. Excelsior, vorige week nog geklopt door Tjoba, versloeg de Arnemuidenaars op routine. Lang hield TOP de spanning erin door de achterstand klein te hou den. Het was gespeeld toen de oor spronkelijke rebounder van Excel sior er vier binnen gooide. Scores TOP: Jeanine Marijs, Remco Be- zemer en Peter van Belzen 5, Anita de Ridder en Corné Bezemer 2, Jordi Meul- meester en Wilma de Ridder 1. Luno-Fortis 13-13: Fortis had de nodige moeite met de felheid van Luno. Pas na rust (7-7) kwamen de Souburgers wat los van de hectiek. Op 10-13 leek het kat in het bakkie, maar twee minuten voor tijd kwam de thuisploeg nog langszij. Door het verlies van Telstar is For tis wel alleen koploper. Scores Fortis: Remco Crucq, Patrick Koppejan en Jordy Sleijpen 3, Rens van den Driest 2, Joyce Schoonaard en Ra chel Verhagen 1. Swift-Albatros .14-13: „We kregen loon naar werken", zei Swift- coach Dennis Plantinga. Hij prees zijn spelers voor de inzet, die nodig was omdat het korfbaltechnisch niet de beste wedstrijd van de Mid delburgers was. Via 0-4 werd het 7-8 bij rust en daarna stootte Swift vanaf de 9-9 door naar 13-9. Scores Swift: Richard Geldof, Matthijs Pouwer en Lennart Hoogenboom 3, Vera Kuiper 2, Kristian Huisman, Mirel- la Pouwer en Naomi Zuidweg 1. Togo-Merwede 13-20: Tweedeklas ser Togo verloor in de zeven mi nuten voor rust de wedstrijd. De Goese kopjes gingen hangen nadat Merwede vier keer op rij scoorde. Na rust herstelde Togo zich enigszins, maar de thuisploeg kreeg geen grip meer op de gas ten. „De rug rechten richting DVS'69", keek coach Carlo de Waele alweer vooruit naar de cru ciale partij van komende zaterdag. Scores Togo: Jan-Kees Goossens 5, Jan-Willem van Nieuwenhuize 3, Mijke Tahapary 2, Andre Goossens, Marten Postema en Janneke de Wit 1 Blauw Wit-DSO 10-16: Alleen al met de negen tegentreffers van Sander Driesse zou derdeklasser Blauw Wit het knap lastig hebben gehad. DSO had echter nog meer goede spelers meegenomen. De er varen Klundertse ploeg was veel feller dan de Kloetingse formatie. Coach Adri van Bavel berustte in de terechte nederlaag. Scores Blauw Wit: Ivo Flipse 3, Mar- tijn Sandee 2, Marty de Vilder, Bastiaan Rijk, Annemarijne Holl, Elles Kloet en Il se Kloet 1 Scheldevogels-Seolto 10-20. Scores Seolto: Timme Provoost en Dennis Goedegebuur 5, Mayella Kuizin- ga 4, Rosanne Westveer en Chris Mol 2, Tom Harthoorn en Ralf Dourlein 1. Stormvogels-Ondo 10-13. Scores Stormvogels: Niek Peene 3, Ar jen Schoe en Kris Gabrielse 2, Sander Verrijzer, Angela Matthijsse en Loura Kleinepier 1. Scores Ondo: Ronald Wis se 6, Jeroen Mesu 4, Robbie Mesu, Len- nard van Eennennaam en Annemieke Toerse 1 door Peter van Kouteren VLISSINGEN - Na zeven vruchteloze pogingen boekten de volleyballers van Mytilus in het achtste duel in de derde divisie de eerste competi tiezege. Dat ging ten koste van het op de vijfde plaats geklasseerde Ro- wi: 3-1. Eén week voor de derby te gen de mannen van WS'92 ver kreeg de Goese ploeg door de rui me overwinning meteen aan sluiting met de overige staartploe- gen. Mytilus-Rowi 3-1 (25-22 25-16 25-18 14-25): Hans Waaning ging in de eerste set door zijn enkel en mist de komende wedstrijden. Door die tegenvaller werd de selec tie van Mytilus uitgedund tot zes man. De Goese formatie was in de eerste drie sets met Quinten van de Vrie en Rinie Boutens in een hoofdrol oppermachtig. Mytilus paarde een ijzeren wil om te win nen aan goed volleybal en bestook te de gasten met een lastige opslag. De Zeeuwen wonnen rally's, kre gen daardoor de geest en wik kelden drie keer op rij af naar winst. In de vierde set was de pijp leeg. Atak'55-WS'92 3-1 (25-16 25-12 23-25 25-13): Een met personele ge breken kampende mannenploeg van WS'92 was maar wat blij met Er gingen weer strafworpen mis dan raak. De arbiter gaf er elf. Slechts vijf ervan werden benut Tjoba miste er twee, DSC liefst vier. een punt tegen de lijstaanvoerder van de derde divisie. Door de krap pe selectie waren de Vlissingers tot omzettingen gedwongen. Zo speelde libero Niek Marsé op de middenpositie. Na twee ruime set nederlagen klampte WS'92 in de derde set aan. De Zeeuwen zetten in de slotfase zelfs een achterstand van drie punten om in winst. Meer zat er echter niet in. Vrouwen. Dunamis-WS'92 1-3 (25-20 23-25 17-25 19-25): Na een belabberde eerste set herstelden de vrouwen van WS'92 zich voorbeeldig. Dat leidde tot de ommekeer in het duel en een verdiende zege. De korfballers van Tjoba spelen in eigen huis met 23-23 gelijk te gen de Eindhovense titelkandi daat DSC. De ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen staat nu ge deeld vierde in de overgangsklas se B, op slechts één punt van de drie koplopers. door Roeland van Vliet GOES - Tjoba-coach Bram van Gef- fèn had zaterdagavond veel lof voor Dirk-Jan Westmaas. En dat was niet eens vanwege diens ne gen treffers, maar omdat hij zo sterk was in de rebound. „Dit was zonder meer zijn beste wedstrijd van dit seizoen." Westmaas had, met name in de tweede helft, bijna alle ballen in de afvang. De atletische krachtpatser uit 's-Heer Hendrikskinderen won veel duels van Jonathan Verhulst, de langere en minstens zo behendi ge 'paalheer' van DSC. „In de eer ste helft had Dirk-Jan nog wel wat slippertjes in de afvang", zei Van Geffen. „Drie keer zat hij mis en drie keer profiteerde zijn tegenstan der ervan. Maar hij herpakte zich enorm. In de rust hebben we het besproken en daarna heeft hij geen fout meer gemaakt. Heel knap van hem." Het was oorlog onder de korf, ze ventig minuten lang. Duwen, trek ken, een goede positie veroveren, springen, de bal tikken of vangen... en dat een stuk of vijftig keer. „Die jongen heeft zulke lange armen", zei Westmaas. „Hij kon overal bij. Voor rust vergiste ik me een paar keer, maar daarna niet meer." Gesteld kan worden dat Westmaas de tweestrijd rondom de paal won. En dat was belangrijk. Hij zorgde ervoor dat zijn vak langer kon aan vallen en - nog belangrijker - steeds maar kort hoefde te verdedi gen. De remise tegen de Eindhove- naren was voor een groot deel op zijn conto te schrijven, omdat hij ook met zijn spitsenwerk goed uit de verf kwam. Westmaas: „Bij 23-22 dacht ik zelfs dat ik de win nende ging maken, maar die bal ging er nét niet in." Het duel tussen Tjoba en DSC, twee ploegen die op vier punten uit drie wedstrijden stonden, was van begin tot eind spannend. Slechts eenmaal was er een ver schil van drie punten: 11-14, één mi nuut voor rust. „We hebben best lang achter gestaan", zei Van Gef fen. „Maar uiteindelijk hadden we nog kunnen winnen, hoor. Toch kan ik leven met een gelijkspel. Ik denk dat ze bij DSC meer balen." Zeven minuten voor tijd werd Dennis Broerse, die niet in de wedstrijd zat, gewisseld voor San- der Harinck. Hij kwam bij 21-21 er in om nog een zege te forceren. Na de 21-22 was de nieuweling ook verantwoordelijk voor de gelijkma ker, met nog twee minuten op de klok. Dirk-Jan Westmaas maakte al snel de 23-22. Kort erna verdien- sa&sszasKoasi door Sjaak Sinke Ronnie Overgaauw (148), Huub van Noorden en Kevin de Pagter (231) ne men de kop in de wedstrijd over tien Engelse mijlen, foto Ronald den Dekker ZIERIKZEE - De lage temperaturen en de harde wind op de Le- venstrijddijk zorgden er zaterdag voor dat de tweede editie van de Sport200oRun over tien Engelse mijlen een eentonige wedstrijd werd. Dynamica-adeet Ronnie Overgaauw besliste 'm in de laat ste drie kilometer in zijn voordeel. Hij liet medevluchter Fouad Fer- toute, uitkomend door Spirit, ach ter zich en nam de Zeeuwse titel mee naar Zoutelande. Slechts 87 adeten en trimmers wa ren afgekomen op het tweede Zeeuws kampioenschap Engelse mijlen, waarbij al snel het drietal Overgaauw, Fertoute en Huub van Noorden de leiding had. Op 200 meter volgden Ferry Engel (Flak- kee), Niels Goudswaard (Delta Sport), Peter Pollemans (Flakkee), David Schrier (Dynamica) en de 5 EM-lopers Wim Vos (Amsterdam) en Crum van der Linden (Vlissin- gen). Op de afzink van de Levenstrijd- dijk hadden Overgaauw en Fertou te hun voorsprong uitgebreid, met Van Noorden op 200 meter achter stand. Op de dijk had zich tegen de sterke wind een peloton ge vormd van een dertigtal atleten dat probeerde uit de wind te blij ven. Bij de doorkomst halfkoers gaf de klok 28 minuten en 30 se conden aan voor de leiders. In de tweede ronde zorgde een hond voor enige opwinding door achter de koplopers aan te gaan. „Maak je niet druk, wij hebben toch weinig vlees op de kuiten", steldeOvergaauw medevluchter Fertoute gerust. Van Noorden zag zijn achterstand groeien. „Een mooie loop voor in de zomer, maar nu was het maar een saaie bedoeling op de kale dij ken en door de polders", zei de Yersekenaar. Met nog drie kilometer te lopen plaatste Overgaauw op de Ka naaldijk zijn versnelling. „Ik wilde Fertoute niet meenemen naar de finish, omdat hij een behoorlijke sprint in de benen heeft", legde hij uit. Fertoute kon niet meer aansluiten. „Hij is dan ook meer dan tien jaar jonger", verontschuldigde hij zich. Na 56 minuten en 12 seconden volgde Overgaauw clubgenoot Tim Pleijte op als Zeeuws kam pioen. Fertoute werd evenals vorig jaar tweede in 56.44. Opvallend was dat het parkoers volgens de GPS-lopers 400 meter te lang was. Anjolie Engels (Dyna mica) prolongeerde haar titel bij de vrouwen, maar was niet blij met het 'langere' parkoers: „Zo kun je nooit het record verbreken, wanneer het 400 meter meer is." Patricia van Uffelen, de tweede vrouw, had bijna twaalf minuten meer nodig dan Engels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66