sport 133 Weer winst BC Vlissingen Verwijs bezorgt Noad'67 belangrijke zege SSV'65 raakt aansluiting kwijt maandag 3 december 2012 door Klaas Verspoor MIDDELBURG - SSV'65 verloor in de tweede klasse E van het zaterdag voetbal met 3-0 van Klundert. Door de tweede nederlaag op rij is het elftal van trainer Marco Groe- neveld afgezakt naar de zevende plaats. De Goesenaren hebben nu zeven punten achterstand op kop loper Bruse Boys. Klundert-SSV'65 3-0: De eerste kansen waren nog wel voor SSV'65, maar een kopbal van René Zwamborn en een inzet van Den nis Weijers, die alleen voor de doelman naast schoot, leverden geen treffers op. Klundert was via Eric Fuanani voor rust al een paar keer gevaarlijk, maar kwam pas in de 53e minuut via diezelfde speler daadwerkelijk op voorsprong. In de 74e minuut maakte Fuanani er op aangeven van Ferry Littooij 2-0 van en in de 83e minuut was Lit tooij ook de aangever bij de 3-0 van Christian Fuanani. Heinkenszand-Dauwendaele 1-3: Alle doelpunten vielen voor rust. In de achttiende minuut ging Bram de Jong alleen op doelman Stefan van Beveren af. De keeper van de thuisploeg redde ten koste van een corner, maar uit de hoek schop kopte Peter de long alsnog de 0-1 binnen. Na een pass van Ste fan joosse op Mart de Kroo kwam Dauwendaele na een half uur op 0-2. In de 37e minuut leidde een af standsschot van Jeroen Verschiere tot een corner. Uit de voorzet van Alex van Dongen kopte Jeroen Ver donk de 1-2 binnen. Drie minuten later sloeg Dauwendaele opnieuw toe. Bram de Jong nam een uittrap van Van Beveren in één keer op zijn slof en de bal zeilde over de doelman in het doel. Op slag van rust ging Mart de Kroo onderuit in het strafschopgebied. Hij nam zelf de penalty, maar Van Beveren keerde zijn inzet. Zwaluwe-Zaamslag 2-0 (0-0). Joey Ko- nings 1-0, Pim Schonk 2-0. VCK-Oostkapelle 2-0 (1-0). Erik Goudt 1-0, Henk Kesteloo 2-0. WC'68-Serooskerke 1-3 (1-1). Roy Koole 0-1 en 1-3, Bart Vane 1-1, Alex de Visser 1-2. Bruse Boys-Duiveland 0-0. Dinteloord-Arnemuiden 0-0. „Toch gaat het me te ver om gefeli citeerd te worden", zei De Meeu wen-coach Arjan Sandee. Tot zijn teleurstelling had zijn ploeg name lijk niet het goede, aanvallende spel van de afgelopen weken laten zien. „Vanaf het begin zaten we niet lekker in de wedstrijd. Het leek wel of mijn spelers gespannen waren. Ze voetbalden met schroom, waren te laat bij de duels... En ja, na die rode kaart konden we niet veel meer." Door het 1-1-gelijkspel gaat het elf tal uit Zoutelande vrijwel zeker als ranglijstaanvoerder de winterstop in. Maar dat zegt niets over de titel- kansen, vindt Sandee. Het verschil met de Bevelandse achtervolger is maar één punt en er staan nog tien wedstrijden op het program ma. Nieuwdorp-De Meeuwen 1-1 (0-1). 8. Kevin Janse 0-1, 51. Stefan van der Klooster 1-1. Scheidsrechten B. Wirken (Sleeuwijk). Rode kaart (twee keer geel): 39. Dion Melis (De Meeuwen). Rode kaart (direct): 72. Turan Dogan (Nieuwdorp). Gele kaart: Roderiek Gak- eer, Niels Mulder (Nieuwdorp), Eddy Matthijsse en Kevin Janse (De Meeu wen). Aantal toeschouwers: 250. 'We zijn de competitie heel goed begonnen en pakten de periodetitel. Maar daarna werd het moeilijker voor ons. Hoe dat komt, weet ik niet' foto Willem Mieras Nieuwdorp-aanvoerder Niels Mulder De Meeuwen-voetballer Robin Dek (links) duelleert met Kevin Joosse van Nieuwdorp. VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen wonnen zaterdag in de eerste divisie met 69-78 van Pendragon en staan daardoor nu op de tweede plaats. Mannen. Pendragon-BC Vlissingen 69-78: De Tilburgse studenten namen in de openingsfase een kleine voor sprong, maar BC Vlissingen bleef goed volgen. Vlak voor de pauze drukte Pendragon door naar 41-32. BC Vlissingen kwam sterk uit de kleedkamer en niet lang daarna was het gelijk: Hierna hielden de teams elkaar in evenwicht tot 62-62. Een tussensprint van BC Vlissingen leverde de 63-73-voor- sprong op. Daarna behield het team van coach Klaas-Willem Bar- ten de voordelige marge. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 19, Benjamin Steenbeek 18, Dennis de Paauw 15, Dorde Karadzic 10, Stefan Schrier 5, Emilio Jangbahadoer 3, Sjors van de Poel 3, Abdul Zombra 3 en Do minique van Hove 2. Vrouwen. BC Vlissingen-EBBC 59-45: Hoofdklasser BC Vlissingen liep uit naar 25-10. Door slordig spel kwam hekkensluiter EBBC echter weer terug tot 30-25 bij rust. In het derde kwart maakte BC Vlis singen een sprongetje naar 44-32. Aan het einde werd het verschil nog iets groter. Scores BC Vlissingen: Sheri Bos 26, Melanie Dolfing 14, Charmey Koemans 9, Nanon Doeland 4, Mims Kole 3 en Stella Hozee 3. Vossenberg-BV Souburg 34-38: Vossenberg nam in het eerste kwart van het duel in de over gangsklasse een 17-14-voorsprong. De thuisploeg behield tot 33-32 een minimale voorsprong. In de slotfase benutte BV Souburg de vrije worpen iets beter, waardoor de ploeg toch nog won. Scores BV Souburg: Gitta Zijlma 10, Il se Rijnberg 10, Linda de Meij 6, Nicoli- ne Craste 5, Melanie Lindenberg 4, Jes sica Verhage 2 en Annegret Scheers 1 door Robin Hamelink MIDDELBURG - Noad'67, de num mer elf in de derde klasse B, nam zaterdag afstand van hekkensluiter Rillandia. Door een zege op DHV (0-1) is het verschil nu vier pun ten. DHV-Noad'67 0-1: De voetbalploe gen waren aan elkaar gewaagd. Rob den Engelsman kreeg een gro te kans voor Noad'67, maar raakte de lat. Een kwartier voor tijd kreeg de ploeg uit Sint-Philipsland loon naar werken. Na een goede voorbe reidende actie van Thom Buijs kon Jeroen Verwijs de winnende maken. De laatste tien minuten waren hec tisch. Doelman Peter-Jan Fonteij- ne van Noad'67 kreeg rood voor natrappen en veldspeler Arjan van Dijke nam zijn plaats over. DHV werd echter niet meer gevaarlijk, waardoor de gasten drie belangrij ke punten pakten. Rillandia-MZC'111-3: In de eerste helft was Rillandia zeker niet de mindere van MZC'11 en Arjan Koopmans opende de score voor de thuisploeg. De 1-1 betekende de ommekeer in de wedstrijd. De bal ging via de paal tegen de rug van Rillandia-goalie Lars van de Griek en rolde in het doel. Hierna wer den de bezoekers veel beter. Arne Holm schoot de Zierikzeese ploeg op voorsprong. Invaller Frank van der Helm gooide de wedstrijd in het slot. MZCTi blijft gedeeld tweede, Rillandia is nog steeds hekkensluiter. De Fendert-Yerseke 3-2: De wed strijd kon alle kanten op gaan, maar koploper De Fendert trok uit eindelijk aan het langste eind. Jeroen Berendonk schoot De Fen dert op 1-0 en Michel de Rooij zorgde voor de 1-1. Ron Nagtzaam benutte eerst een strafschop en vervolgens zorgde hij in een wed strijd vol kansen voor de 3-1. Rody Bakker bracht de spanning terug in de wedstrijd met de 3-2. Krabbendijke-Tholense Boys 3-3: De thuisploeg verspeelde een 3-0-voorsprong en mocht blij zijn met een punt. Twee rake vrije trap pen van Danny Weber beteken den een 2-o-voorsprong. Robert Lagendijk maakte er 3-0 van. Net voor rust zorgde Marien Hopmans voor de 3-1. Tholense Boys zette nog meer druk in de tweede helft en dat resulteerde in de 3-2 van Koen Nieuwkoop. Tien minuten voor tijd werkte Jeroen Bakx de bal achter zijn eigen doelman. WHS-Internos 2-3: Internos voet balde beter en kwam via Marvin Rompus op voorsprong. Ronald van de Reepe trok de stand weer in evenwicht in dezelfde minuut. Mike Koole schoot de bezoekers uit Etten-Leur weer op voor sprong. Armando van de Reepe knalde de verdiende gelijkmaker in het doel. Internos kwam weer op voorsprong via Bart Lips en gaf deze voordelige marge niet meer weg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63