Wemeldinge ziet achterstand oplopen Gelijkspel voelt aan als nederlaag 32 p 1 8 Smerdiek nadert koploper Halsteren tot op één punt Zure nederlaag voor Arendskerke Remise bij Renesse-Robur maandag 3 december 2012 door Robin Hamelink MIDDELBURG - Walcheren en Veere bezetten de eerste twee plaatsen in de vierde klasse A van het zaterdag- voetbal. Wemeldinge, dat aanvan kelijk ook bovenin meedraaide, is weggezakt. Zaterdag verspeelde de ploeg weer punten tegen Waarde. Walcheren-Bevelanders 4-0: Be velanders bood goed partij aan de koploper. Pas na een uur kon Wal cheren scoren: Jeveron Pieternella zorgde voor de 1-0. Jeffrey Verburg kreeg een grote kans op de 1-1 en Darryl Hollander maakte de 2-0. Mark van der Eijk tilde de score naar 3-0 en Tim Smulders bepaal de de eindstand op 4-0. Walcheren heeft nog altijd een voorsprong van vijf punten op nummer twee Veere. Veere-Hoedekenskerke 5-1: Vanaf het randje van het strafschopge bied schoot Wouter Koster Veere op voorsprong. Vijf minuten later bracht Robin de Rijke de stand op 2-0. Een prachtige omhaal van Juan Manuel Pérez Nunez beteken de de 3-0. Robin de Rijke zorgde voor de 4-0 en Jacky van Gouds waard via een strafschop voor de 5-0. Een minuut voor tijd scoorde Jacky Remmers nog tegen. Wemeldinge-Waarde 3-3: Na acht minuten opende Sander Tettelaar de score voor Waarde. Niels Kole trok de stand na een half uur weer in evenwicht. Arno de Kok schoot de thuisploeg op voorsprong. Mar cel van Houte zorgde voor op nieuw een gelijke stand. Dankzij een doelpunt van Nigel Beenhak ker leek Wemeldinge drie punten te pakken. Daar dacht Joep Krijger anders over. Hij knalde in blessure tijd de gelijkmaker binnen. Colijnsplaatse Boys-Vlissingen 1-1: Colijnsplaatse Boys begon goed aan de wedstrijd waarin vooral veel duels op het middenveld uitge vochten werden. Na 25 minuten opende Joeri Goulooze de score voor de thuisploeg. In de tweede helft drong Vlissingen veel meer aan en dat resulteerde in de ver diende gelijkmaker. Boban Rakovic scoorde uit een scrimmage na een door Robin Hamelink MIDDELBURG - 's-Heer Arendsker ke, dat bezig is aan een wisselvallig seizoen in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal, verloor op schlemielige wijze van Nieuwland. Twee minuten voer tijd werd het 0-1. Kapelle en Apollo'69 leden eveneens een nederlaag. Kapelle-DFS 0-2: Beide ploegen hadden de intentie om er een goe de voetbalmiddag van te maken. DFS begon met twee kleine kans jes. De grootste was echter voor Kapelle. Hans Tolhoek kon doorlo pen naar het doel van DFS, maar schoot de bal naast. Vijf minuten na rust mikte Koen van de Berge vanaf afstand de bal in de kruising: 0-1. Direct daarna kreeg Kapelle de kans op de gelijk maker. Robin Boogaard omspeel de de keeper, kon kiezen uit afleg gen of zelf schieten. Hij koos voor het laatste en de bal waaide uit een moeilijke hoek naast De thuis ploeg voerde de druk nog meer op. DFS verdedigde stug en na een misverstand bij Kapelle maakte in valler Mark de Feijter de 0-2. 's-Heer Arendskerke-Nieuwland 0-1: Nummer vier Nieuwland had een overwicht tegen het laag ge klasseerde Arendskerke. Het was countervoetbal van beide kanten. Alle toeschouwers, spelers en tech nische staf hadden zich al neerge legd bij een 0-0. Totdat Richard Ja cobs twee minuten voor tijd een gaatje vond en raak schoot. MZVC-Apollo'69 3~1: De thuis- KM^OT:<ffl45Sï0i3Si>K5: In de laatste vijf duels heeft Nieuwdorp acht punten gemorst Van MZVC en AZW werd verloren en het duel met De Meeuwen eindigde in een gelijkspel. corner. In de laatste minuut kopte Sebastiaan Verburg voor de thuis ploeg nog over. Lewedorpse Boys-SVD 0-1: De be zoekers uit Driewegen speelden met elf man achter de bal en lieten de thuisploeg het spel maken. De wedstrijd was van een bedroevend niveau en Lewedorpse Boys deed te weinig met het balbezit. In de 65e minuut schoot Kenny Braamse via een speler van de thuisploeg de 0-1 binnen. Lewedorpse Boys voer de de druk nog meer op en SVD hield knap stand. Wolfaartsdijk-Borssele 3-0: Bors- sele deed de eerste helft goed mee, maar was niet opgewassen tegen Thijmen van der Baan. Eerst knal de hij een afgeslagen bal in het doel en niet veel later mocht hij op de keeper afgaan en de 2-0 binnen schieten. In de tweede helft was het eenrichtingsverkeer richting het doel van de bezoekers. Alleen Perry Eveleens kon het net nog een keer laten bollen. Na een slech te seizoensstart is Wolfaartsdijk op geklommen naar de zesde plaats. ploeg kreeg legio kansen. Het duur de lang voordat er eentje benut werd. Kevin Krieger zorgde voor de verdiende 1-0. Patrick Joossens tekende voor de 2-0. Een geplaatst schot van Meivin Caljouw net on der lat en boven het hoofd van een verdediger betekende een 3-0- voorsprong voor de Middel burgers. In de 85e minuut redde Jeffrey Otte de spreekwoordelijke eer voor de ploeg uit 's-Gravenpol- der. De Noormannen-Domburg 2-1 (1-1). Christiaan Roelse 1 -0, Wouter de Vis ser 1-1 en Sebastiaan van der Welle 2-1. Spui-AZVV 0-4 (0-2). Mark Otterloo 0-1 (eigen doelpunt), Mustafa Yilmaz 0-2, Michaël van Mol 0-3, Mustafa Yil maz 0-4. De topper in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal tussen Nieuwdorp en De Meeuwen ein digt in 1-1. De ploeg uit Zoute- lande blijft daardoor koploper. Het verschil met Nieuwdorp is één punt. door Roeland van Vliet NIEUWDORP - Niels Mulder, de aan voerder van Nieuwdorp, feliciteer de aan het einde van de zaterdag middag de voetballers van De Meeuwen. „Want", zo zei hij, „als je de hele tijd met je rug tegen de muur staat en toch nog gelijk speelt, heb je het goed gedaan." Mulder noemde de remise „zuur voor Nieuwdorp". Zijn ploeg com bineerde beter en was veel gevaar lijker dan de equipe uit Zoutelan- de. Toch pakten de groen-witten niet meer dan een punt. „Zo gaat het de laatste weken vaker. We zijn de competitie heel goed be gonnen en pakten de periodetitel. Maar daarna werd het moeilijker voor ons. Hoe dat komt, weet ik niet. We maken de kansen ge woon niet meer af." Nieuwdorp had ook de pech dat arbiter Wirken in het eerste kwar tier veel te coulant was voor De Meeuwen. Hij had Dion Melis (harde tackle op enkels) en Eddy Matthijsse (neertrekken doorgebro ken speler) rood kunnen of zelfs moeten geven en dan had de ploeg uit Zoutelande nog maar ne gen man geteld. De man uit Sleeu- wijk liet het echter bij twee keer geel. „Beide overtredingen had hij zwaarder kunnen bestraffen", zei Mulder. „Maar daar moeten we dit gelijkspel niet op steken. We heb ben dit puntenverlies aan onszelf te wijten." Tussen die gele kaarten in zat de 0-1 van Kevin Janse. De Walcherse aanvaller krulde de bal van buiten het zestienmetergebied over doel man Ruben Otte heen. „Een mooie goal", vond de Nieuwdorp- captain. „Maar ik geloof ook dat het hun enige kans was." Na die tegengoal bleef de thuis ploeg rustig de aanvallen opbou wen. En tijdens al die offensieve acties hadden Janick van As, Ste fan van der Klooster en Niels Mul der gerust mogen scoren. Maar vaak was goalie Denni Oosse een sta-in-de-weg. Met sierlijke duiken plukte hij de ene na de andere bal uit de lucht. Nieuwdorp kreeg een steuntje in de rug toen Dion Melis in de 39e zijn tweede gele kaart kreeg en er alsnog af moest. Van die manmeer- situatie profiteerde de ploeg zes minuten na rust. Stefan van der Klooster wist wel raad met een voorzet van rechts en pegelde de bal hard in de rechterhoek: 1-1. Maar het voordeeltje verdween in de 72e minuut, toen Turan Dogan vanwege natrappen direct rood kreeg. Nieuwdorp bleef ook daar na wel de betere ploeg, maar De Meeuwen hield stand. RENESSE - De voetballers van zondag-vijfdeklasser Robur pakten een punt in Renesse. Het duel eindigde in 3-3. Bij rust was het 1-1. De doelpunten van de Goese formatie kwamen op naam van Rick van der Gaag, Daniël Schijf en Torsten Henke. Schijf zag ook nog een strafschop ge stopt worden. foto Ronald den Dekker door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Smerdiek doet weer volop mee in de race om het kam pioenschap in de vierde klasse B. Het elftal van trainer Peter van Poortvliet versloeg zaterdag koplo per Halsteren met 2-0 en staat nu nog maar één punt achter. SPS ver loor met 3-1 van DVO'6o en Stave- nisse hield op eigen veld ZSC'62 op een 1-1-gelijkspel. Smerdiek-Halsteren 2-0: De eer ste helft leverde geen doelpunten op. Na rust schoot Leroy Pors, na voorbereidend werk van Stefan Lindhout en Andreas Vroegop, Smerdiek naar een i-o-voorsprong. Halsteren zette daarna aan, de ploeg scoorde ook, maar de treffer werd wegens duwen afgekeurd. Daarvoor was een eerste goal we gens ongeoorloofd roepen om de bal ook al afgekeurd. Smerdiek- doelman Alex Stoutjesdijk voor kwam ook nog een keer de 1-1. Vlak voor tijd counterde Smerdiek zich naar de beslissing. Invaller San- der van 't Hof, die al een hele wed strijd in het tweede team in de be nen had, stond koud vijftig secon den in het veld toen hij de 2-0 liet aantekenen. DVO'60-SPS 3-1: De ploeg uit Roosendaal kwam voor rust door een kopbal van Michel van der Tor ren op 1-0. In de tweede helft kwam SPS sterk opzetten. Toch kwam de thuisploeg via Martin Zacharias op 2-0. Martin Quist bracht SPS, na een Poortvlietse uit val, terug tot 2-1. Robin Simons be sliste daarna het duel in het voor deel van DVO'60. Stavenisse-ZSC'62 1-1: Stavenis- se-trainer Jaap Knop was, over de hele wedstrijd gezien, tevreden met het gelijkspel. Via Robin Pro voost kwam ZSC'62 nog wel op 0-1. In de 43e minuut schoot Ard-Jan Prins Stavenisse naar de ge lijkmaker. Bij die actie maakte doel man Raymon Bodbijl wel hands en kreeg hij een gele kaart Na rust zorgde de Scharendijkse keeper er voor dat Stavenisse er niet met de winst vandoor ging. Eerst redde Bodbijl op een kopbal van Marco Klippel en even later redde hij op een inzet van Prins. SKNWK-Chrislandia 8-0 (4-0). Mar- tijn Backx 1-0, 2-0 5-0 en 6-0, Wilco de Valk 3-0, Robert Padmos 4-0, 7-0 en 8-0. Brouwershaven-Kogelvangers 0-11 (0-7). Erik van de Giessen 0-1, 0-3, 0-6, 0-9 en 0-11, Bas Nieuwdorp 0-2 en 0-7, Mark Gorter 0-4 en 0-10, Sytze Vissers 0-5, Luuk Messer 0-8.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62