sport 131 Verhoene heeft nog tijd nodig met Hoek De Witte koestert Xebius Roeleveld is kleurrijke arbiter swb Scheidsrechter Marcel Roeleveld strooide zaterdag kwistig met kaarten in Kloetinge: zeven keer geel en twee keer rood. De arbiter uit Vinkeveen beleeft een kaartrijk seizoen. In elf duels in de top- en hoofdklasse heeft hij inmiddels 64 kaarten uitgedeeld: 56 gele en acht rode. maandag 3 december 2012 door Robin Hamelink neerlegt bij een reserverol. Integen deel. „Ik zal keihard knokken om er weer in te komen. Hopelijk vol gende week al." Dan wacht Hoek. Ondanks de rode kaart zal Van Rosevelt niet geschorst zijn, wat Jansens basiskansen verkleinen. Zijn doelpunt pakt niemand hem echter af Hij was het eindstation van een vlotte aanval over rechts. Björn Quartel veroverde de bal en kwam via uitblinker Mark Schuit bij de achterlijn. Jansen rondde de voorzet af: 3-1. Tom Blomaard pikte zijn doelpunt- je ook nog mee. De noeste aanval ler sleurde zaterdag weer als van ouds en zag dat na 82 minuten be loond worden met zijn zevende competitiegoal. Hij draaide een bal van Corné Schilperoort in één keer met zijn borst langs zijn te genstander en rondde alleen voor de keeper koeltjes af: 4-1. MIDDELBURG - De voetbalsters van Oostkapelle pakten in de hoofd klasse een belangrijk punt. De Wal- cherse formatie hield in de strijd om lijfsbehoud directe concurrent Ter Leede 2 uit Sassenheim op een 2-2-gelijkspel. Nummer laatst Smerdiek ging heel ongelukkig on deruit tegen nummer twee SV Zwolle: 1-2. Oostkapelle-Ter Leede 2 2-2: Het was geen goede wedstrijd van Oostkapelle, maar de thuisclub pakte wel een punt. Na vijf minu ten knalde Kelly van der Kaap de bal vanaf twintig meter in het doel. Een minuut later stond het al weer 1-1. De thuisploeg had het betere van het spel en was gevaarlijker. Na een communicatiefout kon Ter Leede 2 echter simpel voor 1-2 zor gen. Oostkapelle zette alles op al les en via via kwam de bal op de knie van Solange Smit. Zij zorgde voor de verdiende 2-2. „Met een punt ben ik tevreden", zei coach Irma de Witte na de wedstrijd. „We hebben loon naar werken gekregen. Gelukkig viel de gelijkmaker nog, anders was het een grote kater geweest. Smerdiek-SV Zwolle 1-2: Smer diek speelde eindelijk weer eens een goede wedstrijd. De formatie van trainer Servaas Brouwer kwam al snel op voorsprong. An ne Hage rondde goed voorberei dend werk van Corina Luijks af. Vlak voor rust viel de gelijkmaker en drie minuten voor tijd kreeg SV Zwolle een onterechte vrije trap, waaruit werd gescoord. „Er zit een stijgende lijn in het spel", stelde Brouwer vast. „We voetballen weer zoals het moet. We hadden kans op drie punten, we verdienden er een, maar kre gen uiteindelijk niks. Het veldspel biedt wel perspectief voor de toe komst." door jan Dagevos nieuw lekkerland - Een veelbelo vende openingsfase, een pover ver volg en een goed slotakkoord. Hoek toonde ook onder de nieu we trainer Kenny Verhoene ver schillende gezichten. Niettemin werd het zwakke Nieuw Lekker- land simpel opzij gezet: 0-3. „Het was behoorlijk", oordeelde de oefenmeester. „Natuurlijk zijn er verbeterpunten, maar dat kun je niet van de een op de andere dag voor elkaar krijgen. Dat heeft tijd nodig." Die tijd is Verhoene, de opvolger van Eric Hellemons, eigenlijk niet gegund. Komende zaterdag wacht de derby tegen Kloetinge en staat er naast prestige ook een plek in de subtop van de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal op het spel. „Die wedstrijd willen we na tuurlijk graag winnen", zei Verhoe ne, „waarna ik de langere winter periode wil gebruiken om de din gen goed neer te zetten." Daarbij hecht Verhoene aan een goede sfeer en een hechte relatie met zijn spelers. „Ik kan het niet al leen", zei Verhoene zaterdagmid dag. „Natuurlijk ben ik de trainer en neem ik de beslissingen, maar ik ben wel iemand die graag met zijn spelers communiceert. Ik ver wacht ook dat ze meepraten en meedenken. En ze hoeven het heus niet altijd met me eens te zijn hoor. Discussie is prima." Het moet leiden tot een harmo nieus collectief dat dominant voet bal op de mat legt, volgens de Hol landse School. Verhoene wil dat zijn spelers het positiespel tot in de finesse beheersen, de bal snel van voet tot voet laten gaan en druk naar voren geven. Het zijn heus geen revolutionaire opvattin gen, maar bij Hoek waren ze de af gelopen maanden geen vanzelf sprekendheid. Verhoene maakte donderdag zijn intenties bij de eerste training dui delijk en zag er zaterdag in de uit wedstrijd tegen Nieuw Lekkerland zowaar in de eerste vijftien minu ten iets van terug. Hoek, waar Tho mas van den Houten en Regilio Pi nas moesten wijken voor Lionel Fitsch en Sebastian Hermans, voel de zich in zijn element op het kunstgras van het nieuwe sport park Excelsior, combineerde mak kelijk en zag in de vierde minuut de opkomende verdediger Reguil- lo Vandepitte al de 0-1 maken. Hij schoot raak na een combinatie door het midden. „Ik dacht dat we er overheen zouden lopen, zo ge makkelijk ging het in het begin", 'Ik dacht dat we er overheen zouden lopen, zo gemakkelijk ging het in het begin' zei verdediger Fabian Wilson na derhand. Vreemd genoeg kon Hoek het ritme hierna echter niet vasthouden. Het spel werd strope rig en slordig. Bovendien ging Hoek geheel onnodig de lange bal hanteren, hetgeen tegen het fysie ke Nieuw Lekkerland niet zo han dig was. Hoek had overigens wei nig te duchten van de thuisploeg. Nieuw Lekkerland was voor rust slechts eenmaal gevaarlijk via een schot van afstand. Doelman Jordi de Jonghe was echter alert. Na de pauze duurde het tot de 77e minuut voordat Hoek weer iets van zijn glans terugkreeg. Dat ge beurde op een moment dat Gert-Jan Stout van de thuisclub zijn tweede gele kaart had gekre gen. Invaller Regilio Pinas profi teerde van de ruimte en haalde met een zwabberend schot .doel treffend uit: 1-2. Een treffer die door de Zuid-Hollanders werd aan gevochten, omdat er een overtre ding aan vooraf zou zijn gegaan. Hoek heerste vanaf dat moment, liet de bal het werk doen en kwam via Pinas in de slotminuut zelfs nog aan overwinning met dui delijke cijfers: 0-3. „Het was een drukke week", zei een opgeluchte Verhoene. „Op naar de volgende wedstrijd." Nieuw Lekkerland-Hoek 0-3 (0-1). 4. Reguillo Vandepitte 0-1, 77. Regilio Pi nas 0-2, 90. Regilio Pinas 0-3. Scheids rechter: P. S. Wijbenga (Harlingen). Ge le kaart: Ard Hartman, Jason Tjien Foh, Gert-Jan Stout (Nieuw Lekkerland), Lio nel Fitsch (Hoek). Rode kaart (twee keer geel): 75. Gert-Jan Stout (Nieuw Lekkerland). Aantal toeschouwers: 500. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Giovanni Siere- veld, Lionel Fitsch (86. Thomas van den Houten); Sebastian Hermans (70. Regi lio Pinas), Raymond Wolff (72. Tim de Meersman), Alain van Mieghem; Kyle Doesburg, Jorrit d'Haeseleer en Guillau- me Clinckemailiie. Tom Blomaard, maker van het vierde doelpunt bij Kloetinge, vecht een duel uit met een speler van RWH. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61