de SGP pijn Hebben. binnenland 15 Zalm: op termijn Griekse schulden kwijtschelden SGP-jeugd 'doorzag' Mark Rutte 'Voor mij is belangrijk dat liberalisme wortelt in joods-christelijke beginselen' Ontruiming na vondst vuurwerk Het meest ge van 2012: de HD ontvan ~dll interaci sr bij maandag 3 december 2012 MMMHHMHBnBQBBIISNBHMMIMBNnRSBSSBHn Mark Rutte (WD-premier) in maart op het SGP-jongerencongres Mark Rutte (tweede van rechts) kijkt tegenwoordig meer naar Diederik Samsom (links) dan naar Kees van der Staaij (SGP, midden) en Arie Slob (Christenunie, rechts). archieffoto Robin Utrecht/ANP of in elk geval minder negatief uit voor veel groepen, maar gezinnen bleken nog vaak de dupe." Over heimwee naar het gedooghu- welijk met Rutte-I wil de partij niet spreken. Wel leven bij de ach terban onmiskenbaar gevoelens van melancholie. In september re kenden die trouwe stemmers zich nog rijk toen hun partij bij de ver kiezingen eindelijk van die verma ledijde twee naar drie Kamerzetels steeg. De partij werd groter, de macht minder en de SGP bleef zichzelf. „We zullen ons constructief blij ven opstellen naar het kabinet. Dat hebben we altijd gedaan en dat blijven we ook doen. Maar we hopen niet dat het kabinet als een dolleman gaat hakken op zaken die voor ons van belang zijn." ««■■■■■■■a OPHEUSDEN - In het Gelderse plaats je Opheusden zijn zondagmiddag dertien woningen ontruimd om dat er zwaar illegaal vuurwerk is ge vonden in een rijtjeshuis. De Ex plosieven Opruimingsdienst Defen sie (EOD) doet onderzoek in het huis, liet een woordvoerster van de politie weten. De vondst werd ge daan nadat er een tip binnen was gekomen dat er vuurwerk lag in de zelfde woning waar twee weken ge leden een grote ontploffing plaats vond. Toen raakte een man zwaar gewond, doordat vuurwerk waar mee hij aan het knutselen was, ont plofte. Het dak van de woning raak te toen zwaar beschadigd. Er was zondag niemand in de woning aan wezig. AMSTERDAM - De eurozonelanden moeten mogelijk over een paar jaar bekijken of ze een deel van de Griekse schulden kunnen kwijt schelden. Voorwaarde daarvoor is wel dat op dat moment duidelijk is dat de Grieken echt vooruitgang hebben geboekt met hervormin gen. Oud-minister van Financiën en WD-prominent Gerrit Zalm zei dat gisteren in Buitenhof. De huidige topman van ABN Am- ro wees er op dat ook Nederland na de oorlog een staatsschuld had die groter was dan de omvang van de eigen economie. Nederland kwam daar uit door een lage rente en een economie die groeide. „Die DEN HAAG - jacques Rozendaal, voorzitter van de SGP-jongeren, heeft een vooruitziende blik. Ter wijl media in maart schreven over het 'popsterrenonthaal' van Mark Rutte bij de SGP-jongerendag, was Rozendaal direct kritisch. 'Ik heb weinig illusies over de lachende Mark Rutte op de SGP-jongeren- dag', schreef hij. 'Als er econo misch betere tijden aanbreken, kruipt de WD gerust in een paars-plus-kabinet met Groen- Links, D66 en de PvdA.' Hij zat er niet ver naast „Ik ben er niet over verbaasd dat Rutte het nu zo goed kan vinden met de PvdA", zegt Rozendaal nu. „Maar het doet zijn geloofwaardigheid geen goed als hij eerst vol vuur het ene verdedigt, en daarna vol vuur het andere. SGP-jongeren zijn niet naïef We weten al jaren dat de WD voorstander is van afschaffen van weigerambtenaren en kritisch is over het leerlingenvervoer." Dat het kabinet nu weer met dat soort ideeën komt, vindt Rozen daal niet verwonderlijk, wel be treurenswaardig. Juist het idee dat trouwambtenaren uit gewetensbe zwaren het sluiten van bepaalde huwelijken mogen weigeren, lijkt hem een liberaal standpunt. En datzelfde geldt voor de vrijheid van schoolkeuze. „Scholing is meer dan kinderhersenen pro grammeren met rekenen en taal. Het gaat om het hele leerproces in een klimaat dat een verlengde van thuis mag zijn." De WD zegt dat de discussie over het leerlingenvervoer los staat van liberale standpunten: „Gemeen schapsgeld is niet bedoeld voor het vervoeren van leerlingen van wege hun geloof. Het gaat om schaarse middelen. In sommige ge meenten komen kinderen met een handicap niet in aanmerking voor vervoer, terwijl andere van wege hun geloof daarvoor wél geld krijgen", aldus een woordvoer der van WD-Kamerlid Ton Elias. AMSTERDAM Asielzoekers praten over verblijfplaats De uitgeprocedeerde asielzoekers die vrijdag het tentenkamp in Am sterdam moesten verlaten, overleg den gisteren verder over mogelijke verblijfplaatsen voor de komende periode. De mannelijke asielzoe kers vonden zaterdag tijdelijk on derdak bij het alternatief cultureel centrum in Amsterdam. De vrou wen verbleven op andere locaties. Eerder konden zij terecht in een bunker in het Vondelpark. HILVERSUM 'Persoonsgebonden budget: zware fraude' Mogelijk wordt voor tientallen mil joenen euro's gefraudeerd met per soonsgebonden budgetten (pgb's). Dat meldde RTL Nieuws gisteren, op basis van een rapport van de Ar beidsinspectie, de Fiod en politie. Dat rapport wordt vandaag gepre senteerd. Malafide zorgbureau's blijken de pgb's aan te vragen op naam van mensen die van niets we ten. Het geld wordt weggesluisd. WAGENINGEN Vallen en kleuren van blad later dan normaal 2012 gaat voor Nederland de boe ken in als een jaar met een lange herfst. De bladeren verkleurden la ter dan gemiddeld van kleur en ook bleven de bladeren langer aan de bomen zitten. Dat meldt de web site natuurbericht.nl. De beuk en eik waren dit jaar de laatste grote boomsoorten die zonder blad ston den. Dat gebeurde pas op 22 novem ber, respectievelijk twee weken en een week later dan normaal. ROTTERDAM Dance4Life zamelt twee ton in tegen aids Ruim twee ton voor een wereld zonder aids en hiv. Dat is de op brengst van het evenement dan- ce4life, dat in het kader van Wereld Aids Dag zaterdag plaatsvond in Rotterdam, speciaal voor kinderen die geld hadden ingezameld. De 15.000 leerlingen zamelden in to taal 135.886 euro in. Namens kle dingmerk G-star kwam daar nog eens 80.000 euro bij. condities zijn ook nodig in Grie kenland." Zalm acht het niet ver standig om Griekenland uit de eu rozone te laten stappen. Dat zou er alleen maar toe leiden dat de aandacht, onder meer van specule rende financiële markten, ver schuift naar veel grotere economie ën als Spanje en mogelijk Italië. De eurozone komt dan in nog veel grotere problemen. Ook de Duitse bondskanselier An gela Merkel sluit niet uit dat uitein delijk de Griekse schulden moeten worden kwijtgescholden, zei ze in een gesprek met de krant Bild am Sonntag. Dat kan wat haar betreft vanaf 2014 worden overwogen. M Bestel nu Alles-in-1 en betaal slechts 69 voor de Interactieve HD ontvanger (i.p.v. 199)*. Bestel snel op ziggo.nl/hebben of bel 0900 - 0730 (lokaal tarief). *Actle alleen geldig voor nieuwe Alles-in-1 klanten, t/m 31 december 2012.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5