'Ik vrees de dag dat ze een iPhone willen' zeeland E15 Niet te groot voor een klusje in Flipland Sint Philipsland scoort best bij jeugdbrandweer HAARWERKEN Kapsalon de Jonge Miriam Pietenband zorgt voor vertier maandag 3 december 2012 Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst GOES Sint bezoekt Emergis en Wemeldinge Sinterklaas komt morgen op be zoek in Wemeldinge. Hij zal daar rond 9.15 uur samen met zijn Pie ten aankomen op het Sluisplateau. Het gezelschap, met leerlingen van de twee basisscholen, loopt vervol gens in optocht naar het Dorps plein. 's Middags gaat de goedheilig man naar Emergis, waar een sinter klaasmiddag plaatsvindt. Iedereen is welkom. De entree bedraagt 5,50 euro. Dat is inclusief drankjes en iets lekkers. Aanvang: 14.00 uur. MIDDELBURG Jongen (19) het ziekenhuis in geslagen In de nacht van vrijdag op zaterdag is een 19-jarige Middelburg op de Segeersingel het ziekenhuis in ge slagen. Een nog onbekend geble ven man trof hem daar omstreeks 03.20 uur met een hard voorwerp in het gezicht. Het letsel was zo ernstig dat het slachtoffer zich in het ziekenhuis moest laten behandelen. De reden van de mishandeling is onbekend. De politie heeft een onderzoek in gesteld. Getuigen kunnen zich mel den. MIDDELBURG Dronken jongen vast na bedreiging agenten Op het Damplein in Middelburg is zondag een 16-jarige Middelburger uit die plaats aangehouden wegens belediging en bedreiging van poli tieagenten. De jongen wilde een horecagele genheid aan het Damplein binnen gaan waar hem net de toegang was geweigerd. Volgens de politie was hij dronken. Zaterdagochtend haalde de politie in de Hercules Segherslaan in Vlis- singen een 22-jarige Vlissinger van straat. Hij was stomdronken. BURGH-HAAMSTEDE - Het korps van Sint Philipsland presteerde zater dag het best bij de vaardigheid stoetsen voor de Zeeuwse jeugd brandweer in Burgh-Haamstede. Het team Borsele-Goes 1 werd tweede. Middelburg 1 legde beslag op de derde plaats. En verder 4: Borsele-Goes 2, 5: Bruinisse; 6: Westerschouwen, 7: Zierikzee en 8: Vlissingen. De toetsen namen de hele dag in beslag en betroffen theorie, inzet, aflegsysteem en een hardloopwed strijd tot slot. De Schouwse com mandant Dirk-Jan Bestman reikte in de kazerne van Burgh-Haamste de de prijzen uit. SINT PHILIPSLAND - Hij mag dan één van de gezichten van RTL4 zijn, John Williams voelt zich niet te groot voor een presentatieklusje in dorpshuis De Wimpel in Sint Philipsland. Zo gek is die combinatie overigens ook weer niet. De presentator woonde als kind immers een aan tal jaren in het Zeeuwse dorp. Hij ging er naar de lagere school. Zaterdag presenteerde Williams de laatste van twee promsconcerten die muziekvereniging Concordia gaf in verband maar haar 110-jarig jubileum. De concerten vormden de afsluiting van een feestjaar vol evenementen. Zo waren er onder meer een play-inn en een muziek festival waar alle andere korpsen uit de gemeende aan deelnamen. John Williams tijdens het concert in Sint Philipsland. foto Leo Adriaansen WIJ bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www.kapsalondejonge.nl 'Ik ben blij met de Action. Hier kun je voor een paar tientjes behoorlijk wat speelgoed kopen. Laat het dan misschien niet de beste kwaliteit zijn, ik kan in elk geval een zak met cadeautjes vullen voor mijn kinderen." een "crisis is. Die verwachten ge woon cadeautjes van de Sint. Zo hoort het eigenlijk ook. Ik vind het een mooie traditie, die wat mij betreft altijd blijft bestaan. Dan laat ik er zelf wel even wat voor staan." Dat klinkt allemaal prachtig, vindt vriendin Deborah, maar volgens haar moet je toch echt grenzen trekken. „Een kind hoeft toch niet voor honderden euro's aan ca deaus te krijgen of elke avond zijn schoen te zetten?", vraagt ze zich zelf af. Simone lacht. „In principe heb je gelijk, maar wacht maar tot je zelf kinderen hebt." Dat het Sinterklaasfeest ook heel confronterend kan zijn, blijkt net buiten het winkelgebied, bij de Actioij. Ook daar wordt het nodige speelgoed gekocht. „Natuurlijk geniet ik er vooral van, maar in deze feest maanden word ik ook weer extra hard geconfronteerd met het feit dat ik heel weinig te besteden heb", zegt Miriam uit Goes. „Ik ben blij met de Action. Hier kun je voor een paar tientjes behoor lijk wat speelgoed kopen. Laat het dan misschien niet de beste kwali teit zijn, ik kan in elk geval een zak met cadeautjes vullen voor mijn kinderen. Nou heb ik het ge luk dat ze nog vrij jong zijn. Ik vrees de dag waarop ze een Playsta tion, iPhone of iPad willen. Maar goed, dat zien we dan wel weer. Dit jaar is het weer gelukt." Een andere moeder zegt de Action als een welkome aanvulling te zien. „Die zoon van mij wilde een brandweerkazerne van Lego. Weet je wat die kost? 80 euro! Prima, denk ik dan, maar dan wordt de rest van de cadeautjes dus bij de Action gehaald. Ik schaam me daar absoluut niet voor. We hebben niet allemaal een ton op de bank staan." Weer veel gepind door Sint, kopte te letekst zaterdag. Het zou zomaar op Goes kunnen slaan. Daar werden het afgelopen weekend weer ladin gen speelgoed en andere cadeaus ingeslagen, alsof er geen economi sche crisis is. „Het is echt niet moeilijk om hier een paar honderd euro uit te ge ven", grapt Leo Huiskamp als hij zaterdagmiddag met een paar goed gevulde tassen de Intertoys ver laat. „Die twee kinderen van ons hebben al voor zes kleinkinderen gezorgd. Dat voel ik in mijn porte monnee." Zijn vrouw geeft hem een por, lachend. „We doen het graag, hoor", zegt ze. „Al vraag ik me soms wel eens af of het alle maal niet teveel van het goede is. Aan de andere kant doen we er zelf even hard aan mee. Je wil toch niet achterblijven, hè?" Dat vindt Simone uit Heinkens- zand ook. Het geld groeit haar niet op de rug zegt ze. „Maar je hebt in feite geen keus. Mijn kinderen heb ben er geen boodschap aan dat er foto Willem Mieras Terwijl veel mensen zondag middag in de regen de laatste sinterklaasinkopen deden, had de goedheiligman de warmte van het voormalige stadhuis aan de Markt opgezocht. Daar zette hij zijn handtekening onder diploma's die de kinderen hadden gekregen na deelname aan een spelletjesconcours. De jongens en meisjes konden ook hun ver langlijstje of een tekening aan de Sint geven. Buiten zorgde een heu se pietenband voor het nodige ver tier in de binnenstad. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59