'Gemeente moet het sjiek oplossen' BEVELANDEN/THOLEN Cruciale rol CDA in besluit over Oesterbaai almanak Verj aardentehuis MAANDAG 3 december 2012 13 PZC Voornemen om permanent wonen op de Oesterbaai te verbieden stuit op weerstand door Rob Paardekam WEMELDINGE - Het voornemen van de gemeenteraad om perma nent wonen op villapark De Oes terbaai in Wemeldinge te verbie den, kan op het park op weinig be grip rekenen. „Ze zouden wel een beetje coulanter kunnen zijn." In mei werd al duidelijk dat een meerderheid van de Kapelse ge meenteraad (PvdA, CDA, SGP en CU) af wil van het permanent wo nen op De Oesterbaai. Enkel een handvol mensen dat in het verle den een gedoogbeschikking heeft gekregen, zou op het park mogen blijven wonen. Deze wens van de raad is vertaald in een bestem mingsplan. Toen dat dinsdag werd besproken, deden enkele eigena ren een emotioneel beroep op de gemeenteraad. Door het op han den zijnde verbod, zouden veel mensen in de problemen komen. Een rondje op het park leert dat vrijwel iedereen grote zorgen heeft over het verbod. Eén van de kriti sche bewoners is Jos Schouwe- naar. En dan dreigt voor hem niet eens direct gevaar, omdat hij één van de bewoners is met een ge doogbeschikking. „Maar voor mijn buurvrouw ligt dat heel anders", stelt hij. „Ik ga niet in detail op haar situatie in, maar dat ze hier permanent woont is niet zonder reden. Ze krijgt grote problemen als dat ineens niet meer mag." Volgens Schouwenaar was het door de gemeenteraad verworpen voorstel van het college om in 25 procent van de huisjes permanent wonen toe te staan een prima op lossing. „Als een deel van de huis jes permanent mag worden be woond, heb je nog enige sociale controle in de winter", zegt hij. „Als dat verbod er komt, zal het hier doods worden in de koude maanden. Ik zie de inbrekers al ko men." Een andere bewoonster - die niet met haar naam in de krant wil - vindt dat de gemeenteraad enige coulance moet tonen. „Waar moe ten we heen als we hier straks weg moeten? Bovendien is het in deze tijd haast onmogelijk om ons huis je hier te verkopen." De inwoners van Wemeldinge lij ken verdeeld. „Ze wisten dat per manent wonen hier niet mocht", stelt een man die een wandeling over de dijk maakt. „Dan moeten ze nu niet zeuren." Een vrouw, die op dezelfde plek haar hond uitlaat, denkt daar heel anders over. „Je kunt toch niet ja renlang iets oogluikend toestaan om het vervolgens in één klap te verbieden? Ik vind het ronduit on fatsoenlijk." Nog een andere wandelaar is het met haar eens. „Als de gemeente raad enkel recreatie wil, is dat pri ma, maar dan moet ze voor een sjieke oplossing kiezen. Laat alle mensen die er nu permanent wo nen - ook die zonder gedoogver gunning - gewoon zitten, maar leg tevens vast dat de woning bij ver koop een puur recreatieve bestem ming krijgt. In dat geval worden de huidige bewoners behoorlijk be handeld en is voor toekomstige ei genaren duidelijk dat ze er niet per manent mogen wonen." Bekijk de video op www.pzc.nl KAMPERLAND Brandweer rukt uit voor zolderbrand De brandweerteams van Kamper land en Colijnsplaat hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een uitslaande brand geblust op de bo venverdieping van een woning aan Heer Janszdorp in Kamperland. Kort voor één uur 's nachts kwam de melding binnen dat er brand was uitgebroken op de zolder van de woning. De bewoner had het pand al ongedeerd verlaten. SINT-MAARTENSDIJK Meisje (4) gewond na aanrijding met auto Een 4-jarig meisje is zaterdagoch tend rond half 12 gewond geraakt toen ze aan de Winston Churchill- straat in Sint-Maartensdijk werd aangereden door een auto. De kleuter stak over tussen twee geparkeerde auto's. Een 25-jarige bestuurder uit de gemeente Tho- len kon haar niet meer ontwijken. Het meisje is voor nader onder zoek naar het ziekenhuis gebracht. GOES Litouwers gepakt voor winkeldiefstal Twee mannen van 27 en 28 jaar oud uit Litouwen zijn zaterdagmid dag aangehouden voor het plegen van een winkeldiefstal in Goes. Ze pleegden die in het Schuttershof. Eén man kon op basis van getuigen verklaringen worden aangehouden in zijn auto aan de Koepoort. De an dere man werd even later in de kraag gevat toen hij de kofferbak van diezelfde auto wilde openen. Kleuters die met een zelf geknutseld lampionnetje bejaarden gaan verblij den met een liedje en een lichtje is al jarenlang een traditie. Zo ook dit jaar, dus op naar het 'verjaardente huis' zoals dochter Nova zegt. 's Avonds vraagt haar vader: „En, wat heb je vandaag op school gedaan?" Niet opkijkend maar stevig doorkleu- rend, antwoordt ze: „O, lichtjes bren- Tip? redactie@pzc.nl gen bij mensen die al bijna dood zijn." Papa verschiet van kleur. „O, ok en was het leuk?" Ja hoor, ze vonden het leuk en ze vroegen of we volgende maand weer terugkomen." Papa: „En, wil je dat?" Ja hoor, weer een snoepje eten en een liedje zingen. Maar niet voor deze opa's en oma's hoor. „Hoezo niet?" Ja, die zijn dan natuurlijk al dood!" Jos Schouwenaar vindt dat een deel van de huisjes op De Oesterbaai permanent moet kunnen worden bewoond. foto Willem Mieras WEMELDINGE - Het CDA lijkt een cruciale rol te gaan spelen in de discussie over wel of niet perma nent wonen op villapark De Oes terbaai in Wemeldinge. WD en Gemeentebelang zijn uit gesproken voorstanders van het deels permanent laten bewonen van de woningen op De Oester baai. Ze hebben echter een derde partij nodig om dit mogelijk te ma ken. WD-raadslid Tiny van Loon deed dinsdag een dringend beroep op de andere fracties om er nog eens over na te denken. „We heb ben verwachtingen geschept. Som mige mensen hebben op het park een woning gekocht met het idee daar na hun pensioen te gaan wo nen en ineens wil een meerder heid van de raad dat verbieden." Bij SGP en CU zal de WD geen steun vinden. „We hebben al veel te lang gedoogd en daar plukken we nu de wrange vruchten van", stelt Ria Rijksen (CU). „Laten we het nu rechtzetten." De PvdA - eer der nog voorstander van een ver bod op permanent wonen - is er nog niet uit en maakt haar defini tieve standpunt later deze maand bekend. Toch lijkt er met name bij het CDA ruimte te zitten. „Wij zet ten de hakken niet in het zand en willen misschien best bewegen", aldus raadslid Hans de Rooij. „We gaan het nog eens indringend be spreken in de fraaie." 'We brengen De Vleeshal naar Venetië' 16 en 17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57