Roadrunners snel, maar niet snel genoeg 23 Whencorra springt super 381 sport De Leeuw loopt uit op concurrenten Boogaard leidt nog in strijd om Klute Trofee Lavrijssen zegeviert in tussendoortje maandag 3 december 2012 'S-cravenpolder - Johnny de Leeuw is dit jaar een klasse apart in het Zeeuws kampioenschap dam men. In de vijfde ronde liep de titel houder uit Goes opnieuw een punt uit op de concurrenten. Dankzij zijn overwinning van vrijdagavond op Ko Louwerse heeft hij halverwe ge het toernooi drie punten voor sprong op Daaf Kasse, Danny Wat- tel en Aart Walraven. Johnny de Leeuw had het niet ge makkelijk tegen Ko Louwerse, die slecht uit de opening kwam, maar gaandeweg steeds beter ging spe len. Nadat De Leeuw doorgebro ken was naar dam verzuimde Lou werse met een truc de remise te for ceren en verloor hij kansloos. De concurrenten van de koploper morsten zaterdag punten. Daaf Kas se probeerde vanalles om Evert Wiskerke het leven zuur te maken, maar met een sterk offer forceerde de Middelburger een punt Aart Walraven bereikte niets tegen een degelijk spelende Martin van Dijk. Jos de Wild, die na vier ronden nog in de achtervolgende groep zat, ging verrassend onderuit tegen Kees de Jonge. Danny Wattel voegde zich bij de achtervolgers door een zege op Kees Rijk. Jaap Veerhoek pakte za terdag zijn eerste zege van het toer nooi ten koste van zijn jonge club genoot Jacob Provoost. In de promotieklasse is het dringen aan de kop. Peter Blok, Cor Boot, Aart Slager en Han van de Velde gaan na vijf van de negen ronden aan de leiding met zes punten. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Veerle Boogaard verdedigde zaterdag in manege Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland haar leidende positie in de competitie om de Klute Tro fee van de PSV Walcheren met suc ces. Zij verdiende in de klasse Zi met Poeme Q_ 68,82 procent en won daarmee afgetekend. Maar de buit is voor de pas veertien gewor den amazone uit Oudelande nog niet binnen. Er liggen nog heel wat kapers voor de kust. Son ja de Feiter met Avarelle is er één van. De amazone uit Burgh- Haamstede stuurde in L2 de ex pressief bewegende San Brenta- no-dochter met 70,33 procent met een straatlengte voorsprong naar de zege. Anneke Delzenne uit Yer- seke eindigde met Chanel met 64,66 procent op de tweede plaats. In M2 onderscheidde Vincent Bol zich als de kandidaat voor de eind zege met De Kroo's Vip. De ruiter door Wim de Vos HULST - Het afgelopen wielerjaar be leefde Birgit Lavrijssen het hoogte punt in haar wielercarrière tot nu toe. De 21-jarige wielrenster uit Wemeldinge mocht met haar team Sengers Ladies Cycling Team meedoen aan het WK ploegen tijdrit op de weg in Valkenburg. Volgend jaar hoopt de Zeeuwse daar een nieuw succes aan toe te voegen. Zaterdag won zij de ATB-wedstrijd in Hulst. De deelname aan het WK was voor Lavrijssen de bevestiging dat zij op de juiste weg naar een hoger niveau zit „Ik ben in ieder geval blij dat ik dit heb mogen meema ken. Dat was inderdaad het hoogte punt voor mij tot nu toe. Of ik die lijn kan voortzetten is nog even af wachten", vertelde zij zaterdag in Hulst De voorbereidingen op het nieuwe seizoen zijn intussen in vol le gang. „Met de ploeg ben ik al De winnaar van de Aflossingsmara thon, Joggingclub Aalter, was 23 seconden sneller dan vorig jaar. door Koen de Vries uit Nieuw- en Sint Joosland liep met de Gribaldi-zoon met 68 pro cent naar een nipte zege. Valeska Lefeber uit Koudekerke eiste met de Painted Black-nakomeling Clas sic Black met 67,66 procent de tweede plaats voor zich op. Wilma Salm stelde met Barilla SP eveneens haar kandidatuur voor de eindzege zeker. De amazone uit Yerseke behaalde met de superieur bewegende Sandreo-dochter een score van 67,76 procent. Dat was ruim vier procent meer dan thuis- rijder Martin de Kroo. „Barilla is een gouden paard", vertelde Salm. „Ze is niet de gemakkelijkste. In het begin ging het zelfs van geen kanten. Maar ik had alle vertrou wen in dit paard. En ze stelt mij niet teleur. Barilla heeft de kwali teiten om op nationaal niveau te lopen. Daar ben ik van overtuigd." Met een overwinning in Z2 schaar de Debbie Offermans uit Amemui- den zich met Zaffier eveneens bij de kandidaten voor de eindzege. TERNEUZEN - Het team van Roadrunners Axel was zaterdag in de Aflossingsmarathon bijna vier minuten sneller dan vorig jaar, maar dat was niet goed genoeg voor de zege. Joggingteam Aalter bracht een ijzersterk team op de been in Terneuzen en bleef de Axelaars tweeënhalve minuut voor. De winnende tijd was 2.24.30. Teamleider Anton Wattel van de Axelse Roadrunners was een tik keltje teleurgesteld na afloop van de Aflossingsmarathon. De drijven de kracht achter het team had met Benjamin Gerrits, Erwin van der Broeke, Peter de Vet (allen Axel), Benny Thuy (Heikant), Marcel Mangnus (Hulst) en Edwin de la Ruelle (Koewacht) zes snelle man nen op de been gebracht, waar mee hij de wedstrijd voor de der de keer op rij hoopte te winnen. Het zou een unieke serie geweest zijn in de 22-jarige historie van de Aflossingsmarathon. De Axelaar had echter buiten Jog gingteam Aalter gerekend. De Bel gische formatie had een kwaliteits impuls gekregen en was liefst 23 minuten sneller dan vorig jaar. Een van de cracks bij de Belgen was Bart Bleyaert, in Zeeland fre quent aanwezig (en winnaar) bij hardloopwedstrijden. Wie niet meedeed om de prijzen, maar wel opvallend aanwezig was, was Erik Goossen. De 41-jarige ki lometervreter uit Terneuzen was lange tijd uit de roulatie en maak te zijn rentree op Zeeuwse bodem in een tweemansteam, dat verder uit zijn vrouw Marion bestond. Erik Goossen had sinds 2004 last van hartritmestoornissen en die werden steeds erger. „Op een gege- ven moment moest ik wedstrijden wandelend uitlopen en kreeg ik ook 's nachts last. Zelf was ik niet zo ongerust, maar mijn omgeving wel. Uiteindelijk hebben ze in Gent een zogenaamde ablatie ge daan. Ze hebben op 3 juli een ca- theder in m'n lies ingebracht en lit tekenweefsel bij m'n hart gebrand. Dat heeft geholpen. Ik heb geen last meer." Goossen ging in september voor zichtig weer in training. „Op de baan, met mensen in m'n buurt, voor de zekerheid. Inmiddels gaat het weer goed. M'n eerste wed strijd was de halve marathon op Terschelling. Die ging lekker, ik fi- Uitslagen marathon ©Teams overige: 1. Joggingclub Aal ter, 2.24.30, 2. Roadrunners Axel, 2.27.01, 3. Masters Racing Club Gent, 2.31.55. individueel: Bart de Grove (Wette- ren, België) 2.39.17, 2. Dave Boone (Kruiningen) 2.52.48, 3. Ru dy van Daele (Sint Niklaas, België) 3.13.37. Civiel: 1. Gemeente Hulst, 2.51.20, 2. ROG Politie Zee land, 3.03.31, 3. Brandweer Terneu zen 3.19.58. Vrouwen: Jasperse Transport 1 3.18.13, 2. Krekenlopers Sint Lau- reins (B) 3.27.16, 3. Loopgroep Piet Spruit 3.27.45. ©Teams DOW: 1. Team Voranols 3.16.52, 2. DOW LHC Terneuzen 3.32.06, 3. Chemrunners 3.32.11. nishte in 1.29. Ik ben er blij mee. M'n motivatie was door die kwaal een beetje weg en je wordt er toch wel wat onzeker van." Maar de Terneuzenaar is er nog niet, vindt hijzelf. Hij weegt 59 ki lo, nog wat te weinig voor zijn doen, en hij moet zijn trainingen qua frequentie en duur nog uitbrei den. „Ik hoop er op 20 april in de marathon van Zeeuws-Vlaanderen weer helemaal te staan. Al denk ik niet dat op de marathon tijden van dik onder de drie uur er nog inzitten." Ook de Aflossingsmarathon be schouwde Goossen als een trai ning. „Zo'n wedstrijd is best wel zwaar. We lossen elkaar om de vijf kilometer af en da's veel ver moeiender dan in één keér een hal ve marathon lopen. Je moet nu steeds opnieuw op gang komen, dat valt niet mee." De Aflossingsmarathon mocht dit jaar twee records bijschrijven. Er verschenen liefst 130 teams aan de start, die bijna 770 atleten huisvest ten. Vorig jaar werd het record op 112 teams en 650 lopers gezet. Jan Boonman, de voorzitter van het or ganisatiecomité, vond het formida bel. Vooral omdat zijn evenement weer heel wat nieuwe mensen in beweging heeft gezet. Hij consta teerde wel dat de Aflossingsmara thon aan de grenzen van de groei zit. Met name bij de ingang van het personeelsgebouw van DOW op sportpark Oude Vaart wordt het heel krap. „Daar moeten we wat op verzinnen", sprak hij tus sen het tappen van wat biertjes door. Boonman maakte zich zater dag namelijk ook nog verdienste lijk als barman. weer op stap geweest. Er zijn enke le meisjes bijgekomen, waardoor het team in de breedte sterker is ge worden. Het wordt daarom afwach ten of ik komend seizoen ook weer een aantrekkelijk programma mag rijden." Lavrijssen neemt de gezamenlijke trainingsuitstapjes met haar ploeg uiterst serieus. Deelname aan een wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup is niet meer dan een tussen doortje om toch wat training in de benen te hebben. „Ik zal daarom ze ker niet meer aan alle wedstrijden meedoen." Na Lavrijssens zege van twee we ken geleden in Wemeldinge bete kende de triomf aan de Hulster Li nie de tweede in deze reeks. Bij de mannen werd het een aan trekkelijk en vooral spannend duel tussen Wemeldingenaar Marco Minnaard en de Belg Danny Sleeckx. Uiteindelijk won de Belg in een lange spurt. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Kwa men ze alvast poolshoogte nemen voor Jumping Indoor Nieuwland begin januari? Het had er alle schijn van gezien het grote aantal profs dat zondag in Stal de Kroo bij de springwedstrijd in Nieuw en Sint Joosland aan de start kwam. De topruiters zorgden in de klasse ZZ voor een schitterend slot. De overwinning ging naar Ivo Biessen uit Soerendonk met de Guidam- zoon Watch. De Zeeuwen lieten zich niet de kaas van het brood eten, al zaten er niet meer dan een aantal ereplaatsen in. De sterke bezetting was voor Mar tin de Kroo reden om een tech nisch en stevig parkoers te bou wen. Niettemin plaatste in elke ru briek zich een groot aantal combi naties voor de barrage. De ruiters in de klasse L zetten meteen de toon. Vijftien combina ties meldden zich voor de beslis sende ronde. Eerste starter Jonna Sundblad legde met Charmeur SMH de lat hoog. De voor de Audi Stal van Erick Berkhof uit Dinte- loord rijdende Zweedse amazone reed de Veron-nakomeling in 28,33 seconden rond. Jan de Visser be wees met de ruin Foraday dat het veel sneller kon. De ruiter uit Woensdrecht vloog met de For Pleasu re-zoon als een raket in 23,92 seconden naar de finish. Joyce de Koeyer haalde met Living Vulcano alles uit de kast, maar de amazone uit Yerseke kwam met de Living Legend-zoon ruim een tel tekort. Laatste starter, de veer tienjarige Rick Zoeteweij, leek met de Tlaloc la Silla-dochter Whencor ra B het feestje van de Brabander alsnog te bederven, maar in de wending naar de laatste hindernis stokte het ritme even en moest de combinatie uit Goes met 25,64 se conden genoegen nemen met de tweede stek. „Ik heb het gepro beerd. Whencorra sprong super, maar in de wending naar de dub bel om die bloembak viel ze even uit de galop en daar heb ik het ver speeld. Vooraf had ik in dit sterke deelnemersveld voor een tweede plaats getekend. Dus ben ik toch wel tevreden", vertelde Zoeteweij. In de klasse M bracht Jil Buijze met de vosruin Walter het spel op de wagen. De stylist uit Baarland stuurde de Nassauzoon in 37,87 se conden over de acht obstakels. Het venijn zat voor de Weelruitercom- binatie echter in de staart. Anna van Prooijen uit Numansdorp toonde zich met Oklund-dochter drietiende van een seconde snel ler. Het laatste woord was aan An ouk Schreurs met de schimmel ruin Bernini. De amazone uit Chaam was snel met de Carta- no-zoon (35,40 seconden) en zege vierde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56