Tjoba kan leven met een gelijkspel 37 ^AA 'Ik mis nog steeds voldoende tempo hardheid W en dat is nodig voor het trailkampioenschap Het parkoers was ralgens verschil- oyer een paar maan()en' lende lopers 400 meter te lang. Huub van Noorden door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Tjoba hield zaterdag in de overgangsklasse D een punt over aan het thuisduel met titel kandidaat DSC. Beide korfbalploe gen hadden kansen op de zege en konden dan ook leven met het 23-23-gelijkspel. TOP Arnemuiden verloor thuis met 21-24 van Ex celsior. Fortis en Swift deden goede zaken in respectievelijk de eerste klasse D en E. Beide ploe gen hebben de koppositie in han den. Tjoba-DSC 23-23: De confrontatie in Goes was tot de laatste seconde spannend. Het Eindhovense DSC had lange tijd de beste papieren, maar in de slotminuten kreeg Tjo ba toch nog uitzicht op de winst. Dirk-Jan Westmaas, de grote man bij de ploeg uit 's-Heer Hendriks- kinderen, zag de 24-22 er al in vliegen, maar zijn schot was net niet zuiver genoeg. Vervolgens ging aan de andere kant de 23-23 erin. „Ik ben een tevreden man", zei Tjoba-coach Bram van GefFen. „Ik denk dat ze bij DSC meer balen." Hij was vooral te spreken over het feit dat zijn ploeg voor de vierde week op rij meer dan twintig keer had gescoord. „Als je dat doet, heb je een grote kans op een positief resultaat." Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 9, Niels Westmaas 4, Demi Mondeel 3, Anoek Braam en Dennis Broerse 2, San- der Harinck, Geerten van Moolenbroek en Esmee Walraven 1 TOP-Excelsior 21-24: Voor de eer ste keer dit seizoen moest TOP er varen dat thuishal 'de Blikken' geen garantie geeft op punten. Me dekoploper Excelsior, vorige week nog geklopt door Tjoba, versloeg de Arnemuidenaars op routine. Lang hield TOP de spanning erin door de achterstand klein te hou den. Het was gespeeld toen de oor spronkelijke rebounder van Excel sior er vier binnen gooide. Scores TOP: Jeanine Marijs, Remco Be- zemer en Peter van Belzen 5, Anita de Ridder en Corné Bezemer 2, Jordi Meul- meester en Wilma de Ridder 1. Luno-Fortis 13-13: Fortis had in Linschoten de nodige moeite met de felheid van Luno. Pas na rust (7-7) kwamen de Souburgers wat los van de hectiek. Op 10-13 leek het kat in het bakkie, maar twee minuten voor tijd profiteerde de thuisploeg optimaal van een inge- kakt Fortis. Door het verlies van Telstar is Fortis wel alleen koplo per. Scores Fortis: Remco Crucq, Patrick Koppejan en Jordy Sleijpen 3, Rens van den Driest 2, Joyce Schoonaard en Ra chel Verhagen 1 Swift-Albatros 14-13: „We kregen loon naar werken", zei Swift- coach Dennis Plantinga. Hij prees zijn spelers voor de inzet, die no dig was omdat het korfbaltech- nisch niet de beste wedstrijd van de Middelburgers was. Via 0-4 werd het 7-8 bij rust en daarna stootte Swift vanaf de 9-9 door naar 13-9. Scores Swift: Richard Geldof, Matthijs Pouwer en Lennart Hoogenboom 3, Vera Kuiper 2, Kristian Huisman, Mitel la Pouwer en Naomi Zuidweg 1. Togo-Merwede 13-20: Tweedeklas ser Togo verloor in de zeven mi nuten voor rust de wedstrijd. De Goese kopjes gingen hangen nadat Merwede vier keer op rij scoorde. Na rust herstelde Togo zich enigszins, maar de thuisploeg kreeg geen grip meer op de gas ten. „De rug rechten richting DVS'69", keek coach Carlo de Waele alweer vooruit naar de cruciale partij van komende zaterdag. Scores Togo: Jan-Kees Goossens 5, Jan-Willem van Nieuwenhuize 3, Mijke Tahapary 2, Andre Goossens, Marten Postema en Janneke de Wit 1. maandag 3 december 2012 ZIERIKZEE Vrouwen MZC11 zegevieren moeizaam De voetbalsters van MZC'11 waren zaterdag met 3-1 te sterk voor het tweede team van RWH. De thuis ploeg had veel moeite met de num mer laatst uit Ridderkerk. Via El len Boot kwam MZC'11 wel op voorsprong. Een fantastisch af standsschot van RWH betekende 1-1. Ellen Bijzet zorgde even later voor een 2-1-ruststand. De bezoekers waren beter in de tweede helft. Desondanks bleven de drie punten in Zierikzee, na nog een mooie goal uit een vrije trap van Bianca van der Helm. MIDDELBURG Kerkwerve stelt lijfsbehoud veilig De tafeltennissers van Kerkwerve hebben zich gehandhaafd in de na jaarscompetitie van de vierde klas se. Tegen Oudelande, dat nog in de race was voor promotie, boekten Stoffel van der Wekken, Gerard Knol en invaller Bart de Bruine een ruime 6-1-overwinning. Van der Wekken, Knol en De Brui ne wonnen hun eerste enkelspel partijen. De dubbel met Van der Wekken en Knol zorgde voor het vierde punt op rij. Daarna zegevier den Van der Wekken en Knol nog maals in het enkelspel. DREISCHOR DZC09 komt tekort tegen Zeelandia 4 DZC'09 heeft zondag een nipte ne derlaag geleden tegen Zeelandia Middelburg 4. Het werd 2-3. Zeelan dia stond na een halfuur al met 0-2 voor. Kort voor de rust was er een dieptepass op Rogier Voorzaat die oog in oog met de doelman geen fout maakte: 1-2. Na een kwartier in de tweede helft maakte Arjo van de Velde gelijk: 2-2. De wedstrijd leek met deze stand afgesloten te worden, maar kort voor tijd pakte Zeelandia Middelburg alsnog de overwinning: 2-3 de eindstand. MIDDELBURG Ouwerkerk positief na nieuwe nederlaag „Sneeuw, hagel en toch lekker ge voetbald", zo klonk het na afloop bij Ouwerkerk, ondanks een 4-0-ne- derlaag tegen Zeelandia Middel burg 5. „In de eerste helft waren de kansen in het voordeel van Ouwer kerk, maar de tegenstander sloeg op de beslissende momenten toe. Voor rust één keer en daarna nog drie erbij." Overigens trok Jakkoo Brouwer, routinier van Ouwerkerk, hierbij zelf het boetekleed aan: „Ik had drie honderdprocentkansen om te scoren, maar liet dit ook na." ALMERE Vierde plaats voor tennisster Joziasse Finn Joziasse heeft een goede pres tatie geleverd bij de masters tennis voor de jeugd in Almere. De tennisster uit Zierikzee reikte na twee wïnstpartijen tot de halve finale. Hierin ging ze ten onder, waardoor ze uiteindelijk op de vier de plaats beslaglegde. Finn Joziasse is afkomstig uit Zie rikzee en leerlinge van Tennis Or ganisatie Zeeland (TOZ). Jacco Filius en Luc Govers verzor gen bij die organisatie de tennisles- sen. Ronnie Overgaauw (148), Huub van Noorden en Kevin de Pagter (231) nemen de kop in de Sport2000 Run over tien Engelse mijl. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55