Tumultueuze mijlen prooi Overgaauw Positivisme bij Delta Sport 361 Forza hervindt het ritme net op tijd Vertrekkende coach ziet Renesse gelijkspelen 3BSD pakt na zege weer de koppositie maandag 3 december 2012 door Wim Kakebeeke ROTTERDAM - Het zelfvertrouwen van de handballers van Bema Kunststoffen/Delta Sport zit weer in de lift. Na de nipte 17-iS-thuis- nederlaag tegen Hercules 4 is er een mentale knop omgezet Dit po sitivisme leverde zondag nog geen punten op. Koploper Snelwiek ging er voor eigen publiek stevig te genaan. De Rotterdammers zege vierden met 31-21. Toch stapten de blauwhemden met een heel ander gevoel van het veld dan enkele weken geleden. Niet alleen in het veld, maar ook aan de kant overheerste al vrij snel het gevoel dat de kentering er aan te zit te komen. „Ik ben best content met het ver toonde spel," zei trainer Rob de Vos met een tevreden ondertoon. „Het was allemaal minder gefor ceerd en er was een goeie inzet. Voor ons doen een goeie pot. Mijn conclusie is dat dit een stap in de goeie richting is." Positieve signalen kwamen er on dermeer van de rechterkant. Het sterke aanvallende spel van Guust Sluijs voerde in die zone de boven toon. De linkshandige hoekspeler is nog niet helemaal de oude, maar na zondag met zeven treffers wel hard op weg. Ook Guido de Graaf leverde met vijf treffers zijn aandeel in de productie vanaf de rechterkant. Bovendien is er met de terugkeer van Koen de Bruin meer evenwicht in het team. De eerste stap naar een voorzichtig herstel is ingezet. „Hier moet je vertrouwen uit putten," opperde De Vos. Ook een weekje rust komt niet ongelegen voor het thuisduel met HW'70. Allerlei lichte blessu res kunnen herstellen. Op de openingstreffer van sluit post van jacco de Looff na, een strak schot over circa veertig me ter, moest Delta Sport de gehele wedstrijd in de achtervolging. Via 8-6 en 13-7 snelde de gastheer naar een verdiende 17-11-voorsprong halverwege. Na de pauze trad er geen verande ring in het spelbeeld op. Snelwiek had de touwtjes zoals verwacht ste vig in handen: 31-21. De Vos: „Maar als we zo blijven ballen, ko men we er zeker." Scores: Guust Sluijs 7, Guido de Graaf 5, Jimmy Niemans 4, Tijs van Splunder 2, Jerry Aertssen, Nico Juen, Tim Vlees houwer 1. EMM-Delkta Sport 2 15-23: De derby in de derde klasse was na de pauze geen lastige klus meer voor het bezoekende Delta Sport 2. De reserves liggen nog steeds op koers om de huidige klasse te verruilen voor een stapje hoger. Na de gelijkopgaande eerste helft (7-6) liep het bij de gastheer na de pauze volledig spaak. Vooral sluit post Mick Vleeshouwer was in het tweede bedrijf een doorn in het oog van de Middelburgse aanval lers. Vleeshouwer ranselde zeker twaalf opgelegde kansen uit zijn doeL Ver volgens kreeg EMM liefst negen tijdstraffen om de oren, onder an dere wegens praten. Delta Sport maakte handig gebruik van de ruimte. In ijltempo werd de marge verder uitgebouwd en niet meer uit handen gegeven. Scores Delta Sport: Kevin Meulmees- ter 7, Leon van de Sande 5, Niels Wa genaar en Roy Lefevre 4, Jurgen Tuins- tra, Jan Groenendijk en Jeffry Govaert door Peter van Kouteren ZIERIKZEE - De volleyballers van Forza behielden in de promotie klasse de ongeslagen status voor ei gen publiek. De vijfde thuiswed strijd leverde de vijfde overwin ning op. Benevia, dat vooraf een verliespunt minder telde, werd met 3-1 verslagen. Het leidde tot aansluiting met de middenmoot. De Schouwse vrouwen boekten ten koste van Voltena 2 voor de tweede maal op rij een 4-0-over- winning in eigen huis. Forza nes telde zich daardoor weer op de tweede plaats in de promotieklas se A. Forza-Voltena 2 4-0 (25-18, 25-19, 26-24, 25-10): Een eenzijdig duel, waarin de vrouwen van Forza met uitzondering van de derde set niet in de problemen kwamen. De KWADENDAMME - De driebanders van 3BSD Hydrozorg hebben in poule vijf van de vierde divisie een belangrijke 6-2-overwinning ge boekt op de directe concurrent J. De Laat Keukens uit Tilburg. Met deze overwinning komen de Schouwenaren opnieuw aan de lei ding. De ploeg heeft nu een partij- punt voorsprong op De Gesloot- ene Boom uit Sas van Gent. De zege was te danken aan Philip van der Male die 0,545 liet note ren, Jan Suykerbuyk die tekende voor 0,641 en Sjaak de Visser, die tot 0,555 gemiddeld kwam. Laatst genoemde had het lastig tegen Toon Ansems, maar De Visser bleef bij de les. Alleen Piet Kox ver loor, al scheelde het niet meer dan twee caramboles of er had 8-0 op het bord gestaan. Ook de Thole- naar mocht blij zijn met zijn moyenne van 0,534. Het leverde een teammoyenne van 0,566 op. thuisploeg bestookte Voltena met een lastige opslag en hield de gas ten onder druk. Daarmee werd de angel uit de aanval van Voltena ge haald. De ploeg uit Nieuwendijk moest het initiatief aan Forza la ten. Toch waren de Zuid-Holland se vrouwen in de derde set dicht bij winst. Twee setpunten waren echter niet aan hen besteed. Het bleek een morele tik, die door werkte in het laatste bedrijf Ma- rije van de Sande zette Forza in de vierde set met haar servicebeurt op een 13-o-voorsprong. Daarmee was het pad geplaveid voor een af getekende laatste setzege. Forza-Benevia 3-1 (25-18, 25-14, 23-25, 26-24): In de eerste twee sets was de thuisploeg oppermach tig en leek er voor het restant van het duel geen vuiltje aan de lucht. Maar met twee setzeges op zak stokte het ritme bij de mannen van Forza en kwam Benevia terug in de wedstrijd. Dat leidde tot twee spannende sets. In de derde set sloegen de bezoe kers een gaatje van vier punten, dat in de slotfase tot 23-24 werd verkleind. Die marge bleek voor Benevia voldoende om te zegevie ren. Gesteund door die opsteker hadden de bezoekers ook in de vierde set het initiatief De Zuid-Hollanders gingen met 17-20 de slotfase in. Met Raymond van Boven, Yuri van der Sluijs en Mau- rits van der Velde aan het net leef de Forza op. De thuisploeg kreeg in aanvallend opzicht de geest en kwam op het vierentwintigste punt langszij en wikkelde door een blok en een door Benevia uit geslagen bal af naar de bevrijden de setzege. door Klaas Verspoor en Jos van Belzen RENESSE - Aan het einde van dit seizoen scheiden de wegen van Walter de Jonge en zondag-vijfdek- lasser Renesse. De trainer maakte zijn besluit na afloop van de com petitiewedstrijd tegen Robur (3-3) kenbaar bij bestuur en spelers groep. De Jonge is bezig aan zijn tweede seizoen bij de Schouwse ploeg. De trainer liep al een tijdje met de ge dachte te stoppen. „Mijn beslissing heeft puur met motivatie van bei de kanten te maken. Ik ben bang dat ik zelf op den duur vanwege de motivatie van de spelersgroep ook minder gemotiveerd ga raken. We hebben afgesproken dat we sa men het seizoen lekker af gaan ma ken", verklaarde hij. Zelf wacht De Jonge voorlopig af Ronnie Overgaauw wint de Sport2000 Run in 56 minuten en twaalf seconden. De tien mij len verlopen chaotisch. De om standigheden zijn beroerd, het parkoers is volgens gps-renners te lang en de koplopers worden achtervolgd door een hond. door Sjaak Sinke ZIERIKZEE - De lage temperaturen en de harde wind op de Leven- strijddijk zorgden ervoor dat de tweede editie van de Sport2000 Run over tien Engelse mijlen zater dag een eentonige wedstrijd werd die door Ronnie Overgaauw (Dy namica) beslist werd in de laatste drie kilometer. Hij liet zijn mede vluchter Fouad Fertoute (Spirit) achter zich en nam de Zeeuwse ti tel mee naar Zoutelande. Opval lend was dat het parkoers volgens de gps-lopers 400 meter te lang was. Anjolie Engels (Dynamica) prolongeerde haar titel bij de vrou wen, maar was niet blij met het 'langere' parkoers: „Zo kun je nooit het record verbreken, wan neer het 400 meter meer is." Slechts 87 atleten en trimmers wa ren afgekomen op het tweede Zeeuws kampioenschap Engelse mijlen, waarbij al snel het drietal Overgaauw, Fertoute en Huub van Noorden de leiding had. Op 200 meter volgden Ferry Engel (Flak- kee), Niels Goudswaard (Delta Sport), Peter Pollemans (Flakkee), David Schrier (Dynamica) en de 5 EM-lopers Wim Vos (Amsterdam) en Crum van der Linden (Vlissin- gen). Op de afzink van de Levenstrijd- dijk hadden Overgaauw en Fertou te hun voorsprong uitgebreid, met Van Noorden op 200 meter achter stand. Op de dijk had zich tegen de sterke wind een peloton ge vormd van een dertigtal atleten dat probeerde uit de wind te blij ven. Bij de doorkomst halfkoers gaf de klok 28 minuten en 30 se conden aan voor de leiders. In de tweede ronde zorgde een hond voor enige opwinding door achter de koplopers aan te gaan. „Maak je niet druk, wij hebben toch weinig vlees op de kuiten", stelde Ronnie Overgaauw mede vluchter Fouad Fertoute gerust. Huub van Noorden zag zijn achter stand steeds verder groeien. „Een mooie loop in de zomer, maar nu was het een saaie bedoeling door de kale dijken en polders." Met nog drie kilometer te gaan plaatste Overgaauw op de kanaaldijk zijn versnelling. „Ik wilde Fertoute niet meenemen naar de finish, omdat hij een behoorlijke sprint in de be nen heeft." Fertoute kon niet meer aansluiten. „Hij is dan ook meer dan tien jaar jonger", veront schuldigde hij zich. Na 56 minuten en twaalf seconden volgde Over gaauw Tim Pleijte op als Zeeuws kampioen. Fertoute werd evenals vorig jaar tweede in 56.44. of er een nieuwe club op zijn pad komt. Hij speelde zondag met zijn ploeg gelijk tegen het Goese Ro bur. Ondanks meer balbezit voor de thuisploeg was het Robur dat via Rick van der Gaag dé score opende: 0-1. De laatste minuten voor de rust waren enerverend; eerst maakte Fabian Oostvogels ge lijk (1-1), waarna doelman Maar ten Kempe enkele minuten later een nieuwe voorsprong voor de be zoekers voorkwam door een straf schop van Daniël Schijf te keren. In de zestigste minuut passeerde Schijf de doelman alsnog (1-2), waarna Ruben Bogaard tien minu ten hierna de marge verder ver grootte: 1-3. Renesse leek hierna rijp voor de slacht, maar enkele wissels van De Jonge brachten de ommekeer. Met een vrije trap die in de kruising eindigde, bracht Torsten Henke de spanning terug Een speler van Renesse (rood shirts) wordt fel op de huid gezeten door een tegenstander van Robur. foto Willem Mieras (2-3), waarna vijf minuten voor het einde een voorzet van Fabian Oostvogels via een Goese speler in het eigen doel belandde: 3-3. In de slotfase ging Renesse met man en macht op zoek naar de winnende treffer, waarbij de verde diging werd verwaarloosd. Ruben de Boer had de 4-3 op zijn schoen, maar miste. Aan de andere kant kregen ook de bezoekers nog een kans, maar ook hierbij eindigde de bal naast het doel: 3-3 de eind stand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54