Spanning is de spelbreker in Bru IP VjVV' A -vri- 6 5y «vu., n 1 n 32 'Het was net als het weer: troosteloos' Zwaluwe voert druk op Bruse Boys op w* mi maandag 3 december 2012 Het gat tussen Bruse Boys en Duiveland bedraagt na twaalf competitiewedstrijden zes punten. Bruse Boys-trainer Wim Nieuwland zag zijn ploeg niet verder komen dan een 0-0-gelijkspel. foto Ronald den Dekker BRUINISSE - Nadat de kruiddampen in beide kampen waren opgetrok ken, kwamen de nodige reacties los bij de betrokkenen van Bruse Boys als Duiveland. Het in grote getalen opgekomen publiek werd niet op hun wenken bediend. Duiveland-voetballer Ro nald Zwager wikkelde er geen doekjes om. In de regen mopperde hij onder een grote paraplu: „Het voetbal was vandaag net zoals het weer: troosteloos. Het zat er aan beide kanten gewoon niet in. Het is niet geworden wat ik er van ge hoopt had. We wilden echt voor de winst spelen." Dat dat niet luk te was mede de verdienste van Bruse Boys, dat organisatorisch zo als zo vaak dit seizoen de boel ach terin op orde had. „En weer de nul. Pas zes tegengoals in twaalf wedstrijden. Dat is niet slecht hé", sprak Bruse Boys-trainer Wim Nieuwland. „Maar hier hebben wij niks aan", reageerde Duive- land-speler Marcel Zwager daar voor al op het gelijke spel. De sfeer rondom de derby beviel Nieuwland wel. „Het was lekker druk. Maar ik heb net wel tegen de jongens gezegd: jullie hebben het al weken over Duiveland, maar jul lie hebben het voetballend niet la ten zien. Er zat een hoop spanning op, maar we hebben hun kleine keeper niet één keer van afstand op de proef gesteld. We waren van daag niet bij machte." Met de klei ne keeper bedoelde Nieuwland Si mon de Bruine. De negentienjari ge doelman stond bij Duiveland onder de lat. Léon Weeda, de vas te keeper van Duiveland, miste het duel. Weeda was zaterdag getuige van de geboorte van zijn zoon Thom. „Léon belde me vanmor gen vroeg al dat 'het' begonnen was. Ik heb alleen gezegd: voor mij is dat een slecht bericht, maar voor jou een goed bericht." Wee das vervanger De Bruine had ook weinig moeite om de nul te hou den. Al had Rudo van den Berge daar vlak voor tijd met een kop- kans verandering in kunnen bren gen. Van den Berge: „Ik kan alleen verdedigend koppen. Het was van daag een werkwedstrijd. Verschrik kelijk slecht. Maar ik ben blij dat ik mijn laatste meters op dit veld heb gemaakt." Bruse Boys en Duiveland spelen in de laatste wedstrijd op het sportpark aan de Boomdijk in Bruinisse doelpuntloos gelijk. Bruse Boys blijft daardoor koplo per in de tweede klasse E met drie punten voorsprong op Zwa luwe. door Klaas Verspoor BRUINISSE - De hooggespannen en opgeklopte verwachtingen konden zaterdag door Bruse Boys en Dui veland niet worden waargemaakt. De spanning en de zware veldom- standigheden waren er mede de bet aan dat beide teams niet aan scoren toekwamen. De opkomst op het veld beloofde nog wel zo veel goeds. Pupillen van beide clubs vergezelden de teams bij de allerlaatste opkomst op het sportpark langs de Boom- dijk, maar al heel snel werd duide lijk dat het jeugdig enthousiasme door de spelers niet vertaald werd naar een spektakelstuk. En ook een vergelijking met de 19e juli 1958, toen hetzelfde affiche de eer ste wedstrijd was op het sport park, ging niet op. Bruse Boys won toen met 5-3. De cirkel is, met de eerste en laatste wedstrijd voor de Bruse hoofdmacht tegen Duiveland, rond. Enkel leverde dit treffen, voor de eerste keer in com petitieverband, geen goals op. De derby in 'Bru' was ditmaal eer der spannend dan mooi. In het veld leek het alsof voor beide ploe gen gold dat niet verliezen belang rijker was dan winnen. De echte kansen waren over het gehele duel gezien op één hand te tellen. „Toch kwamen wij hier om te win nen", sprak Duiveland-trainer Kö Stoutjesdijk. Hij roemde de Bruse ploeg. „Petje af voor Bru. Dat is echt een team hoor. Wij speelden in balbezit heel erg slordig." Colle ga Wim Nieuwland kon zich ook vinden in die laatste woorden. Ook hij was niet te spreken over het vertoonde spel. Voetballend was het niet om aan te zien. Het was een moeilijke wedstrijd: veel strijd en weinig voetbal. Een beet je Engels." Scheidsrechter De Jong uit Heukelum voelde de derby goed aan en ontpop® zich tot de beste man van het veld. Na de eer ste 25 minuten, met over en weer de nodige pittige duels, kreeg Bru se Boys een minuut later de eerste kans. „Ik had moeten scoren", vond Marco Ketting. De Bruse spe ler nam de bal knap mee, maar schoot voor Simon de Bruine over. In de 41e minuut liet Duive land van zich spreken. Wouter de Jonge vond Massoud Osmanie en doelman Mark Giljam plukte vol gens scheidsrechter De Jong de bal Karakteristiek buiten het strafschopgebied van Osmanies voeten. Thijs Rentier schoot de vrije trap net over. Waar Bruse Boys voor rust vier corners kreeg tegen één voor Dui veland, was na de pauze Duive land met vijf hoekschoppen tegen nul voor Bru de bovenliggende partij. In de 85e minuut kreeg Bru-verdediger Rudo van den Ber ge nog een aardige kans, maar hij kopte over. „Ik wist niet hoeveel vrijheid ik had", reageerde hij. Daarna was Duiveland uit een cor ner van Robbert de Bruine nog dicht bij de winnende treffer, maar Robin Meertens ruimde bij de eerste paal de bal op. Stoutjesdijk: „Wij zullen niet opge ven en blijven Bru achtervolgen. Ik ben blij dat onze selectie er weer wat beter uit ziet Wij moe ten er in blijven geloven." Nieuw land had gehoopt dat zijn team verder uit zo lopen. „We hadden Duiveland op een grote achter stand kunnen zetten." Het af scheid van de Boomdijk zal echter voor altijd de geschiedenis ingaan als druilerig en doelpuntloos. Bruse Boys - Duiveland 0-0. Scheidsrechter: J.A. de Jong (Heu kelum). Gele kaart: Rudo van den Berge (Bruse Boys), Leendert-Jan IJ- zelenberg (Duiveland Aantal toe schouwers: 480. Bruse Boys: Mark Giljam, Rudo van den Berge, Olaf Willemse, Jo- han Vroegindeweij, Mare Bij de Vaate, Robin Meertens, Rudi van der Bijl, Marco Ketting, Domeni- que van den Berge, Tommy Pronk (62. Gerard Vogel) en Thomas Groeneveld. 5 Duiveland: Simon de Bruine, Rudi Koster, Leendert-Jan IJzelenberg, René Verschoor, Marcel Zwager, Wouter de Jonge (70. Robbert de Bruine), Thijs Rentier, Ronald Zwa ger, Marcel de Bruine, Massoud Os- manie en Julius Bliek (78. Dennie Ie Comte). foto Ronald den Dekker door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de tweede klasse E eindigde het duel tussen Dinte- loord en Arnemuiden, in 0-0. Zwa luwe zette Zaamslag met 2-0 opzij en is Bruse Boys nu genaderd tot op drie punten. In Lage Zwaluwe had Zaamslag wel de nodige pech. Zo raakte Ivo Verstraeten paal en lat en werd, in de ogen van de Zeeuws-Vlamin gen, een glaszuiver doelpunt van Joris Rademakers wegens buiten spel afgekeurd. Serooskerke boekte een knappe 3-1-overwinning bij WC'68 en de Walcherse derby tussen VCK en Oostkapelle eindig de in een 2-0-zege voor de ploeg uit Koudekerke. Op de ranglijst passeerde VCK Oostkapelle, dat nu voorlaatste staat. Heinkenszand blijft, na het 1-3-thuisverlies tegen Dauwendaele, puntloos. Dinteloord - Arnemuiden 0-0. Bijzon derheden: Het duel werd in de 85e mi nuut, nadat Dinteloord-speler Danny Verhoeven in een onschuldig duel ge blesseerd aan nek en schouder, tijdelijk onderbroken. Verhoeven werd per am bulance afgevoerd naar het ziekenhuis. Klundert - SSV'65 3-0 (0-0). Eric Fuanani 1-0 en 2-0, Christian Fuanani 3-0. Zwaluwe - Zaamslag 2-0 (0-0). Joey Konings 1-0, Pim Schonk 2-0. VCK - Oostkapelle 2-0 (1-0). Erik Goudt 1-0, Henk Kesteloo 2-0. VVC'68 - Serooskerke 1-3 (1-1). Roy Koole 0-1 en 1-3, Bart Vane 1-1, Alex de Visser 1-2. Heinkenszand - Dauwendaele 1-3 (1-3). Peter de Jong 0-1Mart de Kroo 0-2, Jeroen Verdonk 1-2, Bram de Jong 1-3. Bijzonderheden: Heinkens- zand-doelman Stefan van Beveren stopt bij een 1 -3 stand een strafschop van Mart de Kroo. SKNWK-aanvaller Wilco de Valk op jacht naar een treffer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50