zigzagbeieid j)e nieuwe Rutte' doet 41 binnenland T© toosenhenk.nl BCJ Afrekening in Diemen Onderwijs Strenggelovigen hebben het moeilijk sinds de zfflJ mn Bmkn em genoeg van verkiezingen. De pijnlijke maatregelen stapelen (jberafere instelling verwachten' llcci l zich onder Rutte-II langzaam maar zeker op. MILJOENENFRAUDE MET Pg&" maandag 3 december 2012 Arie Slob (Christenunie) door Annemieke Kooper den haag - Achter de schermen werkt Sjoerd Slagter, voorzitter van onderwijskoepel VO-raad, aan een langgekoesterde droom: het smeden van plannen waarmee het onderwijs jaren vooruit kan; zodat scholen, leraren, leerlingen en hun ouders niet keer op keer opnieuw worden geconfronteerd met maat regelen die uiteindelijk niet door gaan cf worden teruggedraaid. Helemaal klaar is Slagter met het 'zigzagbeleid' van de overheid, de 'oprispingen en hypes vanuit de Tweede Kamer'. Deze week praat de Kamer over de onderwijsbegro ting. Na jaren steggelen zijn ver schillende grote onderwerpen van de agenda afgevoerd: de prestatie beloning voor leraren, de bezuini gingen op het passend onderwijs en de langstudeerdersboete. Ook de maatschappelijke stage is bijna afgeschaft. „Belachelijk beleid", zegt Slagter. Volgens Slagter zorgt het steeds maar weer van koers veranderen voor veel onbegrip. „Scholen heb ben voor veel van die plannen mensen aangesteld. Het weer af schaffen ervan, zorgt voor organi satorische rompslomp. Geld wordt weggegooid." Als het aan Slagter ligt, wordt afgesproken dat kabinet ten beleid in principe voor acht jaar vastleggen. Mocht tussentijdse aanpassing nodig zijn, dan moet de sector zelf een jaar de tijd krij gen om het te regelen. Zo, stelt Slagter 'komt de rust terug'. Weer discussie over urennorm den haag - De discussie over het aantal uren dat leerlingen les krij gen, wordt nieuw leven ingebla zen. D66 zal deze week tijdens de begrotingsbehandeling van Onder wijs opnieuw aandringen op losla ten van de 1040-urennorm. Leerlin gen op de middelbare school moe ten de eerste twee jaar jaarlijks 1040 uren les krijgen, zo bepaalde de Kamer vorig jaar nog. De wereld van de SGP ziet er onder kabinet Rutte-Il totaal anders uit dan onder Rutte-I. Van gekoesterde gedoogvriend tot 'slachtof fer' van reli-bashing. door Joost de Poel De SGP zit in de hoek waar de klappen val len. Nu Samsons PvdA en Ruttes WD in snel treinvaart maatregelen aaneenrij gen die de orthodox-christenen pijn doen, lijkt er volgens de partij sprake van 'reli-bashing'. Het 'gelo vigen pesten' bereikte vorige week een nieuw hoogtepunt of, zo u wilt, dieptepunt. Woensdag zetten de coalitiefrac ties na tachtig jaar een streep door het verbod op godslastering: 'Niet meer van deze tijd.' Amper bijge komen, hapte de SGP een dag la ter opnieuw naar adem: het gesub sidieerde schoolvervoer van gelovi ge kinderen gaat op de helling. „Als we nou het idee hadden dat hier onoverkomelijke problemen worden opgelost... Maar daarvan is helemaal geen sprake", zegt een fractiewoordvoerder van de SGP. „Bepaalde politici willen ineens gas geven, maar het lijkt hen voor al te gaan om de symboliek, niet om de feiten." Dat gemeenten de knip trekken voor schoolvervoer van gehandi capte kinderen, vinden PvdA en VVD logisch, maar waarom zou den overheden in deze crisistijden een vrijwillige godsdienstige keuze subsidiëren? „Hier wordt dus te weinig gekeken naar alle feiten", zegt de SGP. „Slechts 4 procent van de totale kosten van leerlin genvervoer wordt besteed aan reli gieuze kinderen. Bovendien zitten in de bestaande regelingen al ge noeg beperkingen." De SGP be- WD stelt ook Arie Slob teleur den haag - „Deze opstelling van het kabinet komt natuurlijk niet uit de lucht vallen", zegt Arie Slob, fractieleider van de Christenunie. „Het schrappen van het verbod op smalende godslastering is al een langlopende discussie, waar de WD zich even tussenuit heeft ge wurmd. Maar nu nemen ze direct weer hun oude positie in. Ook over het schoolvervoer wordt al lang gesproken. Nu al die onder werpen zo samenkomen, blijft het natuurlijk wel teleurstellend. Je zou juist van liberalen bij sommige van deze onderwerpen een liberale re instelling verwachten. Dat de mensen de vrijheid hebben om te kiezen." doelt maar te zeggen: de reisver- goedingen zijn vaak ook al inko mensafhankelijk en er bestaan grenzen voor het aantal kilome ters. Lange tijd leek 2012 het jaar te wor den van de Staatkundig Gerefor meerde Partij. Als stille gedoger van Rutte-I rook de SGP aan de macht. Het lijkt alweer een eeuwig heid geleden, maar het was toch echt in rr aart van dit jaar dat Mark Rutte als een held werd onthaald op het congres van de SGP-jonge- ren. De premier noemde het wel kom van 1500 enthousiaste christe nen 'hartverwarmend'. Het was alsof hun eigen, geliefde SGP-lei- der Kees van der Staaij in hoogst eigen persoon zijn opwachting maakte. De WD-premier noemde geloof een van zijn drijfveren: „Voor mij is heel belangrijk dat het liberalis me wortelt in de joods-christelijke beginselen." En, of de tenen van veel liberale kiezers nog niet krom genoeg ge trokken waren, zei hij: „De SGP en de WD trekken meestal aan diemen - De 40-jarige Patrick Bris bane is gisterochtend dood aange troffen in een auto op de oprit van zijn huis in Diemen. Brisbane is een bekende in het criminele mi lieu. Volgens de politie kwam hij om door diverse schoten. Buren hoorden rond vijf uur 's ochtends schoten. Brisbane werd vorig jaar verdacht van betrokkenheid bij de de smokkel van bijna 130 kilo co caïne in Antwerpen. Hij kwam vo rige week ter sprake in een verhaal in Nieuwe Revu, onder de kop 'De foute vrienden van Badr'. Volgens kickbokser Badr Hari zou Brisbane 'in de transporten zitten'. dezelfde kant van het touw." Nóg korter is het geleden - april - dat diezelfde Rutte SGP-leider Van der Staaij uitnodigde voor een 'stie kem' achterbankgesprek in zijn dienstauto. Eenmaal betrapt, be zwoeren de twee dat er niet was onderhandeld. De uitkomst was echter voor iedere goede verstaan der duidelijk: de WD wilde de SGP niet onnodig voor het hoofd stoten. Nu sinds vorige maand Mark Rut te een verstandshuwelijk is aange gaan met Diederik Samsoms PvdA, wordt het 'reli-bashen' steeds harder. Zo mogen trouw ambtenaren homohuwelijken straks niet meer weigeren. Ge meenten kunnen binnenkort waar schijnlijk zelf bepalen op hoeveel zondagen winkeliers hun deuren openen. Toen onlangs het regeerakkoord na de zorgpremieperikelen werd aangepast en Rutte I 'anders ging nivelleren', was de christelijke ge zinspartij opnieuw niet tevreden. De SGP-woordvoerder: „Die laat ste wijzigingen pakten positiever, Politie-onderzoek na de schietpartij in Diemen. foto Evert Elzinga/ANP JA# EM fcAAR &AN fc»E PERSOOMS ©EEOMfcEM S1MTERKLAAS IMKOPEMVARIAMX VAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4