Gemeente verlaagt prijs bouwgrond SCHOUWEN-DUIVELAND Seniorendag is weer terug almanak Verj aardentehuis MAANDAG 3 december 2012 13 FZC 'We brengen De Vleeshal naar Venetië' 16 en 17 Schouwen-Duivelander met bouwplannen tien procent goedkoper uit door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „De grondprijs is maar beperkt van invloed op iemands besluit al dan niet te bouwen. Maar misschien trekt deze korting sommige mensen net over de streep." Dat zegt wethouder Ad Verseput over de prijsverlaging van tien procent volgend jaar voor kavels, bedoeld voor woningbouw. De gemeente heeft nog grond voor woningbouw in de plannen d'Heule in Nieuwerkerk, Vuuf Ge meten in Kerkwerve, de Platteweg in Zierikzee en Oostenskil in Oos- terland. Met deze prijsverlaging derft de gemeente 325.000 euro aan inkomsten. Er is ook nog grond in Poortambacht. Een even tuele prijsverlaging hier gebeurt in overleg met de projectontwikke laar. Verseput: „Riekusweel 4 in Bruinisse komt er nog bij. Alles bij elkaar is het niet echt veel, in verge lijking tot wat andere gemeenten nog hebben. En dat is mooi, want in deze tijd is het niet goed om veel grond te bezitten." De prijzen per vierkante meter va riëren van 150 tot ruim 250 euro. De kortingen zijn dus tientjes- werk. „Je kan ze ook met twintig, of dertig procent verlagen. Maar dan moeten wij als gemeente na tuurlijk giga afboeken. En het is maar de vraag of het helpt, want - nogmaals - de grondprijs is niet de bepalende factor voor iemand met bouwplannen. We stellen de prij zen elk jaar opnieuw vast. Gelijk hoog inzetten met de korting lijkt me niet verstandig." In de exploitatie-opzet van drie van de vier bouwlocaties is al reke ning gehouden met een vermin derde grondopbrengst. Bij de Plat teweg in Zierikzee is dat niet het geval. Hier komt de gemeente 30.000 euro tekort. Dat geld wordt uit de algemene reserve van het ontwikkelingsbedrijf gehaald. Dat potje was ooit zo goed gevuld dat overschotten naar de 'algemene middelen' vloeiden. Maar die tijd is voorbij. In de spaarpot van het ontwikkelingsbedrijf zit nu 3,8 mil joen. In de begroting voor ko mend jaar wordt een daling naar drie miljoen aangekondigd. Verse put: „We hebben in Zierikzee grond aan Omoda verkocht. Dus er komt ook wel weer wat bij. Maar we moeten toch voorzichtig zijn." De prijsverlaging geldt ook voor groenstroken die de gemeen te aanbiedt. De grondprijs van be drijventerreinen blijft volgend jaar ongewijzigd. ZIERIKZEE - Tien jaar hebben de ouderen van mensen bleken wel trek te hebben in een Schouwen-Duiveland. Maar tien jaar geleden zaterdag de draad weer op. Shantykoor Neptu- Schouwen-Duiveland hun Seniorendag moe- feestje. Janny de Loof van de stichting Welzijn werd de stichting opgeheven en kwam ook de nus en gelegenheidsformatie Cees Metin ten missen. Zaterdag werd er in het MFC Zie- Ouderen organiseerde 25 jaar lang de Senio- Seniorendag te vervallen. Op verzoek van een zorgden voor de muziek. En er mocht gedanst rikzee weer eentje gehouden. Honderdtien rendag, die daardoor een begrip werd op aantal ex-vrijwilligers pakte het Welzijnshuis worden. foto Ronald den Dekker SINT-MAARTENSDIJK Meisje (4) gewond bij aanrijding met auto Een 4-jarig meisje is zaterdagoch tend rond half 12 gewond geraakt toen ze aan de Winston Churchill- straat in Sint-Maartensdijk werd aangereden door een auto. De kleuter stak over tussen twee geparkeerde auto's. Een 25-jarige bestuurder uit de gemeente Tho- len kon haar niet meer ontwijken. Het meisje is voor nader onder zoek naar het ziekenhuis gebracht. GOES Litouwers gepakt voor winkeldiefstal Twee mannen van 27 en 28 jaar uit Litouwen zijn zaterdagmiddag aan gehouden voor het plegen van een winkeldiefstal in Goes. Ze pleeg den die in het Schuttershof. Eén man kon op basis van getuigen verklaringen worden aangehouden in zijn auto aan de Koepoort. De an dere werd even later in de kraag ge vat toen hij de kofferbak van die zelfde auto wilde openen. KAMPERLAND Brandweer rukt uit voor brand op zolder De brandweerteams van Kamper land en Colijnsplaat hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een uitslaande brand geblust op de bo venverdieping van een woning aan Heer Janszdorp in Kamperland. Kort voor één uur 's nachts kwam de melding binnen dat er brand was uitgebroken op de zolder van de woning. De bewoner had het pand al ongedeerd verlaten. Kleuters die met een zelf geknutseld lampionnetje bejaarden gaan verblij den met een liedje en een lichtje is al jarenlang een traditie. Zo ook dit jaar, dus op naar het 'verjaardente- huis' zoals dochter Nova zegt. 's Avonds vraagt haar vader: „En, wat heb je vandaag op school gedaan?" Niet opkijkend maar stevig doorkleu- rend, antwoordt ze: „O, lichtjes bren- Tip? redactie@pzc.nl gen bij mensen die al bijna dood zijn." Papa verschiet van kleur. „O, ok en was het leuk?" „Ja hoor, ze vonden het leuk en ze vroegen of we volgende maand weer terugkomen." Papa: „En, wil je dat?" „Ja hoor, weer een snoepje eten en een liedje zingen. Maar niet voor deze opa's en oma's hoor." „Hoezo niet?"„Ja, die zijn dan natuurlijk al dood!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45