sport 139 Driebanders hebben reden tot juichen Biljarters van Martens lonken naar de finale maandag 3 december 2012 'Mijn eerste trainingen waren op de baan, met mensen in m'n buurt, voor de zekerheid' Erik Goossen is na hartritmestoornissen op de weg terug MIDDELBURG Kalun Yu gaat weer tafeltennissen Kalun Yu gaat weer tafeltennissen. De 31-jarige Vlissinger gaat trainen bij TTC Middelburg en wellicht ook enkele competitiewedstrijden spelen voor het tweede team van die club. Yu gold ooit als supertalent Hij werd in 2000 met zijn Middelburg se club 't Zand kampioen van Ne derland en ging daarna competitie spelen voor het Duitse Borussia Dortmund. Ook kwam hij verschil lende keren uit voor het Neder lands team. In 2000, tijdens het lan- den-WK in Kuala Lumpur (Malei sië) versloeg hij regerend wereld kampioen Liu Guoliang. In 2003 stopte hij met tafeltennissen. MIDDELBURG Jongens van TTCM vieren kampioenschap Het eerste jongensteam van TTC Middelburg is kampioen geworden in het landelijk B. Directe concur rent Papendrecht werd met 7-3 aan de kant gezet. Julian Flamman werd man van de wedstrijd door driemaal winst Jordin Heijens leed nog maar zijn tweede neder laag van het seizoen tegen Maes- sen. Mathijs Claus klopte Van der Graaff. Volgend seizoen zullen de Middelburgers uitkomen in het lan delijk A. TTC Middelburg 2 moest afscheid nemen van het landelijk C. In de laatste wedstrijd werd het gelijk tegen HTC. ZWEDEN Negende plaats voor Thamar Zweistra Thamar Zweistra is zondag als ne gende geëindigd bij de Kür op mu ziek tijdens de wereldbekerwed strijd dressuur in Stockholm. De amazone uit Schore bracht Hexa gon's Truman aan de start in de Kür en liet een goede proef zien die met 70.150% werd beoordeeld. De zege ging naar de Zweedse Tin ne Vilhelmson-Silfven met Don Au- riello (84.700%). Laurens van Lie ren mocht zondag niet in actie ko men, omdat een jurylid op zater dag na de Grand Prix wat bloed in de mond van het paard Hexagons Welnetta geconstateerd had. door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - De Zeeuwse teams in de eredivisie driebanden deden dit weekeinde van zich spreken. Lands Welvaren/Iets Anders span de de kroon met twee overwinnin gen. Dallinga/Frans Bevers speelde één keer gelijk en won eenmaal. Martens Cleaning boekte één winstpartij en ging keihard onder uit in de derby tegen Dallinga/Frans Bevers. Leek zaterdag het gelijkspel (4-4) van Dallinga/Frans Bevers tegen Holland Mineraal nog funest, een dag later zag de wereld er plotse ling heel anders uit toen koploper TOW onderuitging bij Snellen Re cycling en de Zeeuws-Vlaamse ploeg zelf Martens Cleaning in de derby verpulverde: 8-0. Hierdoor staat Frans Bevers nog slechts één punt achter op de leider. Opvallend bij de nederlaag van TO- W tegen Snellen Recycling was de evenaring van het wereldrecord hoogste serie (28) in het drieban den. Die kwam op naam van kop man Roland Forthomme van Snel len Recycling. In het verleden kwa men de Japanner Junichi Komori (1993) en Raymond Ceulemans (1998) al tot een dergelijke presta tie. Ceulemans, die zondag in de derby van zijn ploeg Martens Cleaning tegen Dallinga/Frans Be vers een stevige nederlaag tegen Eddy Leppens kreeg te slikken, was kort in zijn reactie op de eve naring van het record. „Ze zijn er nog altijd niet overheen hé." De nederlaag van Ceulemans maakte deel uit van het pak slaag dat Martens Cleaning kreeg te ver werken in Sluiskil. Het werd 8-0 voor Dallinga/Frans Bevers. De ver schillen waren groot Martin Spoormans maakte maar twintig caramboles, Jens van Dam 23, Ceu lemans 26 en Kay de Zwart 33. Dui delijker taal konden Frédéric Caudron, Eddy Leppens, Jean Paul de Bruijn en Glenn Hofman na mens Dallinga/Frans Bevers niet spreken. Teamcaptain Jan Kikken van Dallinga/Frans Bevers verkeer de in jubelstemming na de winst van zijn ploeg in de derby. „We zijn koploper tot op één punt gena derd en TOW komt nog op be zoek bij ons." Martens Cleaning kende zater dag een uitstekende dag en ver sloeg regerend kampioen Ai Bil jarts met 3-5. Zondag ging de der by tegen Dallinga/Frans Bevers dan wel verloren, de ploeg bleef keurig vierde op de ranglijst. Mar tin Spoormans van Martens Cleaning: „Voor ons was de wed strijd van zaterdag het belangrijkst. Toen deden we goede zaken. Het verlies in de derby was ingecalcu leerd." Het derde Zeeuwse team in de eredivisie, Lands Welvaren/Iets Anders, haalde de volle buit. Zater dag werd met 6-2 van FDV Jacoby/Schuler Cues gewonnen, zondag boekte de formatie een ver rassende 6-2-overwinning op Hol land Mineraal. De Lochemse for matie had het een dag Frans Bevers/Dallinga een punt afge snoept, maar kwam er een dag la ter in hun sterkste opstelling tegen Lands Welvaren niet aan te pas. De thuisploeg bleef de baas in drie van de vier duels. Alleen Stefan Galla versloeg Henk Habraken. Francis Forton, die zaterdag nog als enige van zijn team verloor, bleef nu Murat Naci Coklu de baas. Ronny Daniels won van An no de Kleine (zaterdag nog te sterk voor Jean Paul de Bruijn) en inval ler Danny Breur bleek een super sub, want hij won nu van Jelle Pijl en zaterdag van Frans de Vos. De ploeg uit Kwadendamme is door deze klap niet alleen vrij van degra- datiezorgen, maar steeg ook nog eens naar de zesde plaats. AMSTERDAM - De driebanders van Martens Cleaning blijven dit sei zoen verrassen. In de derde ronde van de nationale bekercompetitie werd v.d. Broek Biljarts/Hanbat verslagen met 2-6 en 5-7. De tegenstander, die in zijn sterk ste opstelling verscheen met de Fransman Bury en de Koreaan Kang, ondervond de kracht van de Bevelandse formatie. Martin Spoormans, Jean van Erp en Ray mond Ceulemans wonnen allen met 2-1. Kay de Zwart verloor met die cijfers. Voor Van Erp was de ze ge een revanche voor de competi tiewedstrijd tegen Raimond Burg man, toen de Brabander een moyenne van 0.954 noteerde. Te gen Inwon Kang werd dat iets bo ven 2.000. Met deze zege krijgt de ploeg zicht op de bekerfinale om dat in de volgende ronde BC Capel- le tegenstander is. mmi i Erik Goossen wordt bij de marathon afgelost door zijn vrouw Marion. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39