400 BC Vlissingen verslaat studenten Waterpoloërs DZK blijven aan kop maandag 3 december 2012 Het parkoers was volgens verschil lende lopers 400 meter te lang. 'Ik mis nog steeds voldoende tempohardheid en dat is nodig voor het trailkampioenschap over een paar maanden' Huub van Noorden 'S-HEERENBERG Pleijte en Adan sterk in Montferlandcross Tim Pleijte (Dynamica) heeft in de Montferlandrun over 15 kilometer een uitstekende elfde plaats be haald in een tijd van 47 minuten en 48 seconden. Met deze tijd werd Pleijte vierde Nederlander op slechts twee seconden achter Tijs Groen. De wedstrijd werd gewon nen door de Keniaan Geoffrey Mu- tai in 42.24. Wouter Jansen, afkom stig uit Souburg finishte, in 48.17 op de 15e plaats. Op de korte af stand verraste Erwin Adan met een tweede plek op de 7.5 kilome ter. Hij finishte in 23.53 minuten en was slechts een seconde langzamer dan Daan Reintjes. Bram Som werd derde. EINDHOVEN FM Sranang onderuit tegen koploper In de strijd om de eerste plaats in de topklasse van het zaalvoetbal leed FM Sranang 1 vrijdagavond zijn tweede opeenvolgende neder laag. In Eindhoven werd het tegen koploper FC Meerhoven 7-1. Hoe wel FM Sranang niet compleet was, kon het zich in de eerste helft aardig meten met FC Meerhoven. Weliswaar nam de thuisclub vlot een 2-0-voorsprong, maar Ugur Ka- hveci bracht de spanning nog even terug. Na de hervatting bleek ech ter al snel dat FC Meerhoven meer kwaliteit had. FM Sranang 1 staat op dit moment vierde. MIDDELBURG Monsterzege vrouwen Oemoemenoe De vrouwen van rugbyclub Oemoe menoe hebben zich goed hersteld van de nederlaag vorige week te gen koploper Margrieten. Zondag werd tegenstander Dukes over klast Na een 35-o-voorsprong bij rust wonnen de Middelburgse vrouwen met 55-0. Rosanne den Toonder opende al na drie minu ten de score en drukte later in het duel nog drie tries. Zij werd alleen overvleugeld door Joëlle Hoeven aar, die in totaal vijf keer scoorde. De resterende tries werden ge drukt door Lisa van der werf en Kensi van Rijswijk. Ronnie Overgaauw (148), Huub van Noorden en Kevin de Pagter (231) nemen de kop in de Sport2000 Run over tien Engelse mijl. foto Ronald den Dekker door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen wonnen in de eer ste divisie met 69-78 van Pendra gon en staan daardoor nu op de tweede plaats achter het ongesla gen EBBC 2. Het tweede mannen- team van de Vlissingers won in de overgangsklasse van Deurne Pio niers. In de vrouwen hoofdklasse nam BC Vlissingen afstand van de onderste plaatsen. In de vrouwen overgangsklasse bleef BV Souburg ongeslagen aan de leiding. Mannen: Pendragon - BC Vlissin gen 69-78: De Tilburgse studenten namen in de openingsfase een klei ne voorsprong, maar BC Vlissin gen bleef goed volgen. Vlak voor de pauze drukte Pendragon door naar 41-32. BC Vlissingen kwam sterk uit de kleedkamer en niet lang daarna was het gelijk. Hierna hielden de teams elkaar in evenwicht tot 62-62. Een tussen- sprint van BC Vlissingen leverde 63-73 op. In de slotfase gaf het team van coach Klaas-Willem Bar- ten dit niet meer uit handen: 69-78. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 19, Benjamin Steenbeek 18, Dennis de Paauw 15, Dorde Karadzic 10, Stefan Schrier 5, Emilio Jangbahadoer 3, Sjors van de Poel 3, Abdul Zombra 3 en Do minique van Hove 2. Mannen: BC Vlissingen 2 - Deur ne Pioniers 77-64: In het eerste kwart waren de teams gelijkwaar dig: 21-21. In het tweede kwart nam BC Vlis singen dankzij sterk spel een 46-35- voorsprong. Pas in de slotfa se kon BC Vlissingen de zege veilig stellen: 77-64 Scores BC Vlissingen: Abdul Zombra 22, Ronny de Troije 14, Dylan Hof- mann 12, Rajan Dielbandhoesing 7, Sheffield Peterson 6, Sjoerd van Pelt 6, Raylin Jimenez 5 en Abdelouahid el Kharbouchi 5. Vrouwen: BC Vlissingen - EBBC 59-45: BC Vlissingen liep na een gelijkopgaand begin uit naar 25-10. Door slordig spel kwam hekken sluiter EBBC echter weer terug tot 30-25 bij rust. In het derde kwart liep BC Vlissin gen verder uit naar 44-32. Deze voorsprong kwam niet meer in ge vaar: 59-45- Scores BC Vlissingen: Sheri Bos 26, Melanie Dolfing 14, Charmey Koemans 9, Nanon Doeland 4, Mims Kole 3 en Stella Hozee 3. Vossenberg - BV Souburg 34-38: Vossenberg nam in het eerste kwart een 17-14 voorsprong. In het tweede kwart werd weinig ge scoord en de thuisploeg behield tot 33-32 een minimale voor sprong. In de slotfase benutte BV Souburg de vrije worpen iets beter en trok daardoor toch nog aan het langste eind: 34-38. Scores BV Souburg: Gitta Zijlma 10, Il se Rijnberg 10, Linda de Meij 6, Nicoli- ne Craste 5, Melanie Lindenberg 4, Jes sica Verhage 2 en Annegret Scheers 1 door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De mannen van DZK hebben zaterdag een mooie 4-13 winst behaald op Nuenen. De waterpoloërs blijven samen met De Vennen koploper in de eerste klasse district. De dames van DZK hadden een off-day in Waalwijk. Tegen Aquamigos werd er met maar liefst 18-2 verloren. Nuenen-DZK 4-13: DZK begon sterk aan de wedstrijd. Aan het ein de van de eerste periode stond de ploeg met 1-2 voor. Er volgde een erg rommelige tweede periode. De uitploeg bleek de meest effectieve ploeg en de Zeeuwen liepen uit naar 3-8. Uit een strafworp deed de thuis ploeg nog wat terug, maar dit mocht niet meer baten. In de laat ste periode kwam Nuenen er niet meer aan te pas en wist DZK als nog een groot verschil te maken. Scores DZK: Martijn Mechielsen 5, Sjoerd Leijnse 3, Jasper Rouwendal en Sjakko Bekkers 2 en Levi Kort 1 Aquamigos-DZK 18-2: DZK stond al met drie doelpunten achter, toen zij hun eerste goal van de wedstrijd scoorden: 3-1. DZK, dat slechts met acht speelsters naar Waalwijk was afgereisd, kreeg in de tweede periode een zware dom per te verwerken. Liliane Sole kreeg haar derde fout, waardoor zij niet meer in het water mocht. Dat betekende ook meteen dat de uitploeg door haar wissels heen was. Halverwege stond het al 9-2. Toen Joyce Piek ook tegen haar derde persoonlijke fout aan liep, moest de uitploeg zelfs verder met één speelster minder verder. Aqua migos liep uit naar 18-2. Scores DZK: Joyce Piek en Silvia Crielaard scoorden beiden 1 maal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37