11 33 Sebastiaan van der Welle beslist derby Zeelandia Middelburg tussen De Noormannen en Domburg is herfstkampioen Walcheren en Veere maken geen fout maandag 3 december 2012 De Meeuwen heeft al elf duels niet verloren. Alleen de eerste wedstrijd van het seizoen ging in eigen huis verloren. Nieuwdorp was met 1-2 te sterk. De Meeuwen-voetballer Robin Dek (links) duelleert met Kevin Joosse van Nieuwdorp. „Toch gaat het me te ver om gefeli citeerd te worden", zei De Meeu wen-coach Arjan Sandee. Tot zijn teleurstelling had zijn ploeg name lijk niet het goede, aanvallende spel van de afgelopen weken laten zien. „Vanaf het begin zaten we niet lekker in de wedstrijd. Het leek wel of mijn spelers gespan nen waren. Ze voetbalden met schroom, waren te laat bij de duels... En ja, na die rode kaart konden we niet veel meer." Door het i-i-gelijkspel gaat het elf tal uit Zoutelande vrijwel zeker als ranglijstaanvoerder de winterstop in. Maar dat zegt nog niet veel over de titelkansen, vindt Sandee. Het verschil met de Bevelandse achtervolger is maar één punt en er staan nog tien wedstrijden op het programma. Nieuwdorp-De Meeuwen 1-1 (0-1). 8. Kevin Janse 0-1, 51. Stefan van der foto Willem Mieras Klooster 1-1. Scheidsrechter: B. Wirken (Sleeuwijk). Rode kaart (twee keer geel): 39. Dion Melis (De Meeuwen). Rode kaart (direct): 72. Turan Dogan (Nieuwdorp). Gele kaart: Roderiek Ga- keer, Niels Mulder (Nieuwdorp), Eddy Matthijsse en Kevin Janse (De Meeu wen). Aantal toeschouwers: 250. door Robin Hamelink MIDDELBURG - In de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal won Walcheren met 4-0 van Bevelan ders en was Veere met 5-1 te sterk voor Hoedekenskerke. Wemeldin- ge speelde 3-3 tegen Waarde en haakt af voor de titel. Colijnsplaat- se Boys speelde met 1-1-gelijk te gen Vlissingen en SVD won met 1-0 bij Lewedorpse Boys. Wolf- aartsdijk versloeg Borssele met 3-0. Walcheren-Bevelanders 4-0: Be velanders bood goed partij tegen de koploper. Pas na een uur kon Walcheren scoren; Jeveron Pieter- nella zorgde voor 1-0. Jeffrey Ver burg kreeg een grote kans op 1-1, maar Darryl Hollander maakte de 2-0. Mark van der Eijk tilde de sco re naar 3-0 en Tim Smulders be paalde de eindstand op 4-0. Wal cheren heeft een voorsprong van vijf punten op Veere. Veere-Hoedekenskerke 5-1: Op het randje van het strafschopge bied schoot Wouter Koster Veere op voorsprong. Vijf minuten later mikte Robin de Rijke de stand naar 2-0. Een prachtige omhaal van Juan Manuel Pérez Nunez be tekende 3-0. Robin de Rijke zorg de voor 4-0 en Jacky van Gouds waard tekende via een strafschop voor 5-0. Een minuut voor tijd red de Jacky Remmers de spreekwoor delijke eer voor Hoedekenskerke. Colijnsplaatse Boys-Vlissingen 1-1: De thuisploeg startte goed in een wedstrijd waar vooral veel duels op het middenveld uitge vochten werden. Na 25 minuten opende Joeri Goulooze de score voor de thuisploeg. In de tweede helft drong Vlissingen aan en dat resulteerde in de verdiende gelijk maker. Boban Rakovic scoorde uit een scrimmage na een corner. Wemeldinge-Waarde 3-3 (1-1). San- der Tettelaar 0-1, Niels Kole 1-1, Arno de Kok 2-1, Marcel van Houte 2-2, Ni- gel Beenhakker 3-2 en Joep Krijger 3-3. Lewedorpse Boys-SVD 0-1 (0-0). Ken ny Braamse 0-1. Wolfaartsdijk-Borssele 3-0 (2-0). Thij- men van der Baan 1-0 en 2-0 en Perry Eveleens 3-0. door Robin Hamelink MIDDELBURG - In de derde klasse A versloeg DFS Kapelle met 2-0. Nieuwland pakte met een 0-1-zege drie punten bij 's-Heer Arendsker- ke. MZVC blijft derde na een 3-1 overwinning op hekkensluiter Apollo'69 en De Noormannen won met 2-1 van Domburg. Spui verloor met 0-4 van AZW. Kapelle-DFS 0-2: Beide ploegen hadden de intentie om er een goe de voetbalmiddag van te maken. DFS begon met twee kleine kans jes. De grootste was echter voor Kapelle. Hans Tolhoek kon doorlo pen naar het doel van DFS, maar schoot de bal naast Vijf minuten na rust mikte Koen van de Berge vanaf afstand de bal in de krui sing, 0-1. Direct daarna kreeg Ka pelle de kans op de gelijkmaker. Robin Boogaard omspeelde de keeper, kon kiezen uit afleggen of zelf schieten. Hij koos voor het laatste en de bal waaide uit een moeilijke hoek naast. De thuis ploeg voerde de druk nog meer op. DFS verdedigde stug en na een misverstand bij Kapelle gooide in valler Mark de Feijter het duel defi nitief op slot: 0-2. 's-Heer Arendskerke-Nieuwland 0-1: Nummer vier Nieuwland had een overwicht tegen het laaggeklas seerde 'Arendskerke'. Het was countervoetbal van beide kanten. Alle toeschouwers, spelers en tech nische staf hadden zich al neerge legd bij 0-0. Richard Jacobs vond twee minuten voor tijd echter nog een gaatje en schoot raak. MZVC-Apollo'69 3-1: De thuis ploeg kreeg legio kansen. Het duur de lang voordat er een kans benut werd, totdat Kevin Krieger voor de verdiende 1-0 zorgde. Patrick Joos- sens tekende voor de 2-0. Een ge plaatst schot net onder de lat en boven het hoofd van een verdedi ger van Meivin Caljouw betekende een.3-o-voorsprong. In de 85e mi nuut redde Jeffrey Otte de spreek woordelijke eer. De Noormannen-Domburg 2-1: Een slechte wedstrijd, waar de thuisploeg de betere was. Na goed voorbereidend werk van Mark Minderhoud kon Christiaan Roel- se voor 1-0 zorgen. Op slag van rust dwarrelde een poging van Wouter de Visser in het doel bij Noormannen: 1-1. De winnende goal was er eentje uit het boekje. Rechtsback Sebastiaan van der Welle nam de bal op de pantoffel en knalde de bal snoeihard in de kruising. Spui-AZW 0-4 (0-2). Mark Otterloo 0-1 (e.d.), Mustafa Yilmaz 0-2, Michaël van Mol 0-3, Mustafa Yilmaz 0-4. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Zeelandia Middel burg won zondagmiddag in de der de klasse de uitwedstrijd bij Virtus met 1-0, waardoor de ploeg met dit jaar nog één wedstrijd te gaan als koploper de winterstop in gaat. HW'24 boekte een 2-0-zege op In ternos. Virtus-Zeelandia Middelburg 0-1: „Wij nemen vanaf de eerste speeldag de koppositie in en daar om was het belangrijk om van daag te winnen, zodat we ook op die positie de winterstop in zou den gaan", aldus trainer Ruud Pen- nings van de Middelburgers. Deze boodschap leek in eerste instantie niet helemaal goed opgepakt te zijn door zijn spelers, want de groenwitten gingen vrij slap van start. Virtus, dat door het werk- voetbal dat het speelt op het zware veld in het voordeel leek te zijn, bleek echter niet in staat om hier van te profiteren. De beste kansen waren in de eerste helft dan ook voor de bezoekers, maar zowel Ab- doe Abdenbi (één-tegen-één-situa tie) en Jerfy Booy (fraai diagonaal schot) zagen de Brabantse doel man redding brengen: 0-0 halver wege. In de tweede helft gebeurde er weinig voor de beide doelen. Een kwartier voor het einde was de sluitpost van de thuisploeg kansloos toen Guust Malcorps de bal na een afgeslagen hoekschop vanaf de rand van het strafschopge bied hard inschoot: 0-1. In de slotfase ging Virtus met op portunistisch spel op zoek naar de gelijkmaker, maar de Middelburg se defensie hield op eenvoudige wijze stand. HVV'24-lnternos 2-0 (1-0). Joost van Damme 1-0, Jari Vyaene 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33