De Meeuwen houdt stand in topper VCK klopt Oostkapelle Spanning is spelbreker in Bruinisse Vrouwen VVS'92 komen verrassend voor de dag Van de Breevaart sterkste in schaaktoernooi maandag 3 december 2012 door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de tweede klasse E pakte Serooskerke met een 1-3-zege bij WC'68 drie belangrij ke punten. Arnemuiden speelde doelpuntloos gelijk bij Dinteloord en Dauwendaele won in Heinkens- zand met 3-1. VCK won de Wal- cherse derby tegen Oostkapelle met 2-0 en passeerde Oostkapelle zo op de ranglijst. WC'68-Serooskerke 1-3: De be ginfase van de wedstrijd ging nog gelijk op, maar naarmate het duel vorderde werd Serooskerke de bo venliggende partij. Na een uitge speelde aanval opende Roy Koole namens Serooskerke de score, maar Bart Vane zorgde er voor dat de ploegen met 1-1 de rust in gin gen. Na een schitterende pass van Nicky Holmes, die door Alex de Visser op waarde werd geschat, zet te De Visser de bezoekers op een 1-2-voorsprong. Daarna kwam Serooskerke via de tweede goal van Koole ook nog aan de 1-3 en boekte het een meer dan verdien de overwinning. Dinteloord - Arnemuiden 0-0: door Klaas Verspoor BRUINISSE - De hooggespannen en opgeklopte verwachtingen werden zaterdag door Bruse Boys en Dui- veland niet waargemaakt. De span ning en de zware veldomstandig- heden waren er mede debet aan dat beide teams niet aan scoren toekwamen. De opkomst op het veld beloofde nog wel zo veel goeds. Pupillen van beide clubs vergezelden de teams bij de allerlaatste opkomst op het sportpark langs de Boom- dijk, maar al heel snel werd duide lijk dat het jeugdig enthousiasme door de spelers niet vertaald werd naar een spektakelstuk. En ook een vergelijking met de 19e juli 1958, toen hetzelfde affiche de eer ste wedstrijd was op het sport park, ging niet op. Bruse Boys De wedstrijd kon nauwelijks boeien en de uitslag was op zich te recht. Zowel Dinteloord als Arne muiden kon weinig kansen creë ren, waarmee de doelpuntloze stand verklaard was. Het duel werd in de 85e minuut, nadat Din- teloord-speler Danny Verhoeven in een onschuldig duel geblesseerd aan nek en schouder raakte, tijde lijk onderbroken. Verhoeven werd, nadat hij per brancard van het veld was gedragen, per ambulance afgevoerd naar het ziekenhuis. VCK - Oostkapelle 2-0: Een ma tig duel. In de veertiende minuut kwam VCK, na een snelle uitval waarbij Richard Dek betrokken was, via Erik Goudt op 1-0. De aan valler opende van buiten het straf schopgebied de score. In de twee de helft drukte Oostkapelle VCK aanvankelijk wat terug, maar was het de thuisploeg die in de 56e mi nuut aan de 2-0 kwam. Na een ver re uittrap van doelman Thomas Arends kopte Goudt de bal door, waarna Henk Kesteloo de bal bin nen schoof Daarna kregen beide ploegen nauwelijks kansen meer. Heinkenszand - Dauwendaele won toen met 5-3. De cirkel is, met de eerste en laatste wedstrijd voor de Bruse hoofdmacht tegen Duiveland, rond. Enkel leverde dit treffen, voor de eerste keer in com petitieverband, geen goals op. De derby in 'Bru' was ditmaal eer der spannend dan mooi. In het veld leek het alsof voor beide teams gold dat niet verliezen be langrijker was dan winnen. De ech te kansen waren over het gehele duel gezien op één hand te tellen. „Toch kwamen wij hier om te win nen", sprak Duiveland-trainer Ko Stoutjesdijk. Hij roemde de Bruse ploeg. „Petje af voor Bru. Dat is echt een team hoor. Wij speelden in balbezit heel slordig." Collega Wim Nieuwland kon zich ook vin den in die laatste woorden. Voet ballend was het niet om aan te zien. Het was een moeilijke wed- 1-3 (1-3): Alle doelpunten vielen in de eerste helft. In de achttiende minuut ging Bram de Jong alleen op doelman Stefan van Beveren af. De keeper van de thuisploeg redde ten koste van een corner, maar uit de hoekschop kopte Peter de Jong alsnog de 0-1 binnen. Na een pass van Stefan Joosse op Mart de Kroo kwam Dauwendaele na een half uur op 0-2. In de 37e minuut leid de een afstandschot van Jeroen Verschiere tot een corner. Uit de voorzet van Alex van Dongen kop te Jeroen Verdonk de 1-2 binnen, maar drie minuten later sloeg Dau wendaele opnieuw toe. Bram de Jong nam een uittrap van Van Be- veren in een keer op zijn slof en de bal zeilde over de doelman in het doel. Op slag van rust ging Mart de Kroo onderuit in het straf schopgebied van de thuisploeg. Hij nam zelf de penalty, maar Van Beveren keerde zijn inzet. De twee de helft verliep gezapig. Klundert - SSV65 3-0 (0-0). Eric Fuanani 1-0 en 2-0, Christian Fuanani 3-0. Zwaluwe - Zaamslag 2-0 (0-0). Joey Konings 1-0, Pim Schonk 2-0. strijd: veel strijd en weinig voetbal. Een beetje Engels." Scheidsrechter De Jong uit Heukelum voelde de derby goed aan en ontpopte zich tot de beste man van het veld. Stoutjesdijk geeft niet op na de puntendeling. „Wij blijven Bru achtervolgen. Ik ben blij dat onze selectie er weer wat beter uit ziet en we moeten er in blijven gelo ven." Zijn collega Nieuwland vindt dat zijn eigen ploeg uit had moeten lopen. „We hadden Duive land op een grote achterstand kun nen zetten." Het afscheid van de Boomdijk zal echter voor altijd de geschiedenis ingaan als druilerig en doelpuntloos. Bruse Boys - Duiveland 0-0. Scheids rechter: J.A. de Jong (Heukelum). Gele kaart: Rudo van den Berge (Bruse Boys), Leendert-Jan IJzelenberg (Duive land Aantal toeschouwers: 480. De topper in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal tussen Nieuw- dorp en De Meeuwen eindigt in 1-1. De ploeg uit Zoutelande blijft daardoor koploper. Het verschil met Nieuwdorp is één punt. door Roeland van Vliet NIEUWDORP - Niels Mulder, de aan voerder van Nieuwdorp, feliciteer de aan het einde van de zaterdag middag de voetballers van De Meeuwen. „Want", zo zei hij, „als je de hele tijd met je rug tegen de muur staat en toch nog gelijk speelt, heb je het goed gedaan." Mulder noemde de remise „zuur voor Nieuwdorp". Zijn ploeg com bineerde beter en was veel gevaar lijker dan de equipe uit Zoutelan de. Toch pakten de groen-witten niet meer dan een punt. „Zo gaat het de laatste weken vaker. We zijn de competitie heel goed be gonnen en pakten de periodetitel. Maar daarna werd het moeilijker voor ons. Hoe dat komt, weet ik niet. We maken de kansen ge woon niet meer af" Nieuwdorp had ook de pech dat arbiter Wirken in het eerste kwar tier veel te coulant was voor De Meeuwen. Hij had Dion Melis (harde tackle op enkels) en Eddy Matthijsse (neertrekken doorgebro ken speler) rood kunnen of zelfs moeten geven en dan had de ploeg uit Zoutelande nog maar ne gen man geteld. De man uit Sleeu- wijk liet het echter bij twee keer geel. „Beide overtredingen had hij zwaarder kunnen bestraffen", zei Mulder. „Maar daar moeten we dit gelijkspel niet op steken. We heb ben dit puntenverlies aan onszelf te wijten." Tussen die gele kaarten in zat de 0-1 van Kevin Janse. De Walcherse aanvaller krulde de bal van buiten het zestienmetergebied over doel man Ruben Otte heen. „Een mooie goal", vond de Nieuw- dorp-captain. „Maar ik geloof ook dat het hun enige kans was." Na die tegengoal bleef de thuis ploeg rustig de aanvallen opbou wen. En tijdens al die offensieve acties hadden Janick van As, Ste fan van der Klooster en Niels Mul der gerust mogen scoren. Maar vaak was goalie Denni Oosse een sta-in-de- weg. Met sierlijke dui ken plukte hij de ene na de andere bal uit de lucht. Nieuwdorp kreeg een steuntje in de rug toen Dion Melis in de 39e zijn tweede gele kaart kreeg en er alsnog af moest. Van die manmeer- situatie profiteerde de ploeg zes minuten na rust. Stefan van der Klooster wist wel raad met een voorzet van rechts en pegelde de bal hard in de rechterhoek: 1-1. Maar het voordeeltje verdween in de 72e minuut, toen Turan Dogan vanwege natrappen direct rood kreeg. Nieuwdorp bleef ook daar na wel de betere ploeg, maar De Meeuwen hield stand. VLISSINGEN - Guido van de Bree vaart van schaakvereniging Denk en Zet heeft afgelopen zaterdag het traditionele Pepemotentoer- nooi op zijn naam geschreven. Met de volle honderd procent sco re bleef hij zijn clubgenoot Marcel van de Berge voor. Derde werd Ivar Schmitz. Schaakvereniging Landau uit Axel deelde in de laag ste categorie de lakens uit. Fardin Hematyat werd de winnaar voor clubgenoten Martijn Schelleman en Mirac Kilic. In een categorie ho ger was Bas van Doren de sterkste, terwijl Lydia Dubbeldam in de C-groep oppermachtig was. Zij won al haar partijen. Joost van Ee- nennaam en Emily Timmerman moesten tevreden zijn met een res pectievelijke tweede en derde plaats. Een opsteker voor de orga nisatie was dat er veel jongere jeugd aan het toernooi deelnam. sterk en erg trefzeker met de mid- denaanval. Met Stephanie van der Eijk vanaf de derde set als spelver- deelster trok de Zeeuwse formatie de goede lijn door. Atak'55-WS'92 3-1 (25-16, 25-12, 23-25,25-13): Een met personele ge breken kampende mannenploeg van WS'92 was maar wat blij met een punt tegen de lijstaanvoerder van de derde divisie. Door de krap pe selectie waren de Vlissingers tot omzettingen gedwongen. Zo speelde libero Niek Marsé op de middenpositie. Na twee ruime set nederlagen klampte WS'92 in de derde set aan. De Zeeuwen zetten in de slotfase zelfs een achterstand van drie punten om in winst. Meer zat er echter niet in. Mytilus-Rowi 3-1 (25-22, 25-16, 25-18, 14-25): Eén week voor de derby tegen WS'92 kwam Mytilus tot de eerste competitiezege. door Peter van Kouteren VLISSINGEN - De volleyballers van WS'92 verloren in de derde divi sie met een uitgedunde selectie met 3-1 van koploper Atak'55. My tilus boekte ten koste van Rowi de eerste competitiezege: 3-1. De vrou wen van WS'92 boekten in de promotieklasse B een verrassende 1-3-overwinning bij Dunamis. Dunamis-WS'92 1-3 (25-20, 23-25, 17-25, 19-25): Na een belab berde eerste set herstelden de vrou wen van WS'92 zich voorbeeldig. Dat leidde tot de ommekeer in het duel en een verdiende zege. De cor rectie ten opzichte van de slechte beginfase kondigde zich eigenlijk al in het tweede deel van de eerste set aan. Die goede lijn werd in het vervolg van de wedstrijd doorge- Een jonge schaker in opperste concentratie tijdens het pepernotentoer- trokken. WS'92 zette de schou- nooi. foto Ruben Oreel ders eronder, was vooral collectief

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32