Kloetinge met borst vooruit naar Hoek 11 Tiental van GPC slaat in slotfase keihard toe tegen Roda Boys 30 spon Terneuzense Boys maakt een aangeslagen indruk maandag 3 december 2012 1 swt Vorig seizoen had Kloetinge bij de winter stop elf punten. Met nog één duel te spelen heeft de club nu al negentien punten. door Jan Dagevos AALST - Vorige week dwong GPC Vlissingen in de slotfase van de wedstrijd tegen Almkerk een gelijk spel (2-2) af en ook zaterdag in de uitwedstrijd tegen Roda Boys zat het venijn in de staait. De Wal- cherse eersteklasser sleepte nu zelfs een driepunter uit het vuur door twee doelpunten in blessure tijd: 1-3. GPC Vlissingen wipte door de tweede competitieoverwinning in de eerste klasse van het zaterdag voetbal over Terneuzense Boys heen en staat nu met negen pun ten uit twaalf wedstrijden op de twaalfde plaats. „Ik heb genoten van de ploeg", zei trainer Michel Leonhart zaterdag na afloop van het enerverende duel. „De bele ving en de veerkracht waren enorm." De winst in Aalst was een presta tie van formaat, ook al omdat GPC Vlissingen zeventig minuten lang met tien man moest spelen. Zil- vano Tuhuleruw zag in de 20e mi nuut rood na een onbesuisde tack le. De Walcherse formatie leidde op dat moment met 0-1. Remon de Vlieger had zijn ploeg in de vijf tiende minuut op voorsprong ge zet. De middenvelder veroverde door Aector Dooms TERNEUZEN - Terneuzense Boys heeft zich in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal in een moeilij ke positie gemanoeuvreerd. „De nacompetitie om rechtstreekse de gradatie te ontlopen is nog het hoogst haalbare", zei trainer Eddy van der Hooft na de 4-2-thuisne- derlaag tegen Drechtstreek. De ploeg uit Papendrecht heeft nu acht punten meer dan de Zeeuws-Vlamingen, die mede door de winst van GPC (3-1 bij Ro da Boys) naar de voorlaatste plaats zakten. De tekortkomingen van Terneuzense Boys kwamen tegen Drechtstreek genadeloos aan het licht. Zo was men aanvallend niet slagvaardig genoeg. Ruud Hooge- steger en Marco Faassen misten voor rust honderdprocentkansen. In verdedigend opzicht werden er te veel (persoonlijke) fouten ge maakt Drechtstreek won dankzij een ster ke tweede helft verdiend het duel tussen de debutanten. „Zij speel den na rust agressiever en zetten een tandje bij. Zij hadden meer in dividuele kwaliteit", vond midden velder Evert Jan van Opdorp van Terneuzense Boys. De thuisclub begon zonder Niels Breijaert (ge schorst), Jeroen van den Broeke (komt na de winterstop in actie) en Ruben de Haas (deed wedstrijd ritme op in het tweede elftal). Dennis van den Broeke en Tim Faassen stonden in het centrum van de verdediging. Flankverdedi gers waren Robert Rijnberg en Ste fan van den Broeke. Frank van Kouteren stond na zijn prima wed- op het middenveld de bal, stoom de op naar het doel en haalde van grote afstand vernietigend uit. De bal zeilde in de kruising. Op het moment dat GPC met tien man kwam te staan, moest Leon hart enkele aanpassingen doen. De tactiek werkte. Roda Boys had wel de overhand, kreeg ook kansen, maar de gelijkmaker werd lang voorkomen. In de 65e minuut kwam de 1-1 toch op het score bord. Daniel Jansen beging in het strafschopgebied een lichte overtre ding en de scheidsrechter zag er een penalty in. Roda Boys benutte dit buitenkansje (1-1) en ging op jacht naar de overwinning. In de slotfase had Leonhart een goede hand van wisselen. Hij bracht Roniel Uranie en Dylan Schallier in. Het waren juist deze twee spelers die GPC in de slotfase de zege bezorgden. Remon de Vlie ger bediende in blessuretijd Ura nie op maat en de laatste liet de 1-2 aantekenen. Roda Boys was nauwelijks bekomen van die tegen slag of Dylan Schallier strooide nog wat meer zout in de wonden: 1-3. „De overwinning was mis schien niet verdiend, maar wie heeft het daar nog over", jubelde Leonhart „We pakken drie belang rijke punten." strijd tegen Heerjansdam opnieuw centraal op het middenveld. Ter neuzense Boys begon goed en nam door Johnny de Jaeger met een schot tegen de binnenkant van de paal de leiding, maar vier minuten later profiteerde Christi- aan Koremans van de desorganisa tie in de Boys-verdediging. Drechtstreek kwam op 2-1 dankzij Jeffrey Beek, die met een fraaie lob de voor zijn doel staande keeper Dennis Rijnberg verraste. Daarna verzuimde Hoogesteger, vrijge- speeld door Marco Faassen, te sco ren. Het werd toch 2-2. Een schot van Van Kou teren werd door doel man Timo Epping slecht ver werkt, waardoor Marco Faassen de bal kon intikken. De spits miste nog -een opgelegde kans door te gen de doelman van Drechtstreek te schieten. Na rust besliste Drechtstreek bin nen drie minuten de wedstrijd. Eerst tastte doelman Rijnberg mis bij een hoge bal, waardoor Hans Keesmaat raak kopte en vervol gens benutte Koremans, die bin nen het zestienmetergebied was neergelegd door Tim Faassen, een strafschop. Die klap kwam Terneu zense Boys in het vervolg niet meer te boven. Terneuzense Boys-Drechtstreek 2-4 (2-2). 16. Johnny de Jaeger 1 -0, 20. Christiaan Koremans 1-1, 26. Jeffrey Beek 1-2, 33. Marco Faassen 2-2, 59. 2-3 Hans Keesmaat 2-3, 62. Christiaan Koremans 2-4 (strafschop). Scheids rechter: F. Meeuwenoord (Lisse). Gele kaart: Ibrahim Eryürük, Tim Faassen (Terneuzense Boys), Patrick Kunst, Hans Keesmaat, Ton Groffen (Drecht streek). Aantal toeschouwers: 175. Kloetinge wint op eigen veld met 4-1 van RWH uit Ridder kerk in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal. Bijna een uur lang spelen beide teams met tien man door twee rode kaar ten. Door de overwinning staat Kloetinge gedeeld vijfde. door Rudy Boogert KLOETINGE - Zo vaak komt Timo Jansen niet in scoringspositie bij Kloetinge. Sterker nog: „Volgens mij was het dit seizoen mijn eerste schot op het doel", bekende de 22-jarige allrounder. Hij schrok er zelf een beetje van, maar hield het hoofd koel en zette Kloetinge op een veilige 3-1-voorsprong tegen RWH. Uiteindelijk werd het zater dag zelfs 4-1 tegen de nummer drie in de hoofdklasse B. Eindelijk. Kloetinge hikte immers al tijden aan tegen een overwinning op een tophoofdklasser. Dat zou volgens trainer Diederik Hiensch de vol gende stap in de ontwikkeling van het team zijn. Die stap zette Kloe tinge een week voor de derby met Hoek. Geen slecht moment om het vertrouwen aan te scherpen. Zeker door de wijze waarop de driepunter werd bijgeschreven, zal de Bevelandse club met de borst vooruit afdalen naar Zeeuws-Vlaanderen. De eerste minuten zag het daar za terdag niet naar uit. De spelers van RWH werden als magneten naar elke bal toegetrokken. Na vier mi nuten had Kloetinge pas het eerst balcontact op de speelhelft van RWH (de bal ketste af op de borst van Daan Esser) en na zes minuten werd op de vijandelijke speelhelft de eerste bal door Kloe tinge naar een ploeggenoot ge speeld. Het leverde wel meteen een kansje voor diezelfde Esser op. Daarmee ging de RWH-storm lu wen. Binnen een kwartier kwam Kloe tinge zelfs op voorsprong. Een ver re uittrap van doelman Jaco van der Schee werd doorgekopt door Bart Deprez, die Tom Blomaard be reikte, die op zijn beurt Daan Es ser in stelling bracht. Deze liftte de bal over de doelman binnen: 1-0. Een kwartier later kwam RWH op gelijke hoogte. Maarten van Rosevelt werd op links gepasseerd en bij de daaropvolgende voorzet Karakteristiek Kloetinge-RWH 4-1 (2-1). 14. Daan Esser 1-0, 28. Guido Luiten 1-1, 44. Bart Deprez 2-1, 70. Timo Jansen 3-182. Tom Blomaard 4-1 Scheidsrechter: M. Roeleveld (Vin- keveen). Rode kaart: 30. Ali Yilmaz (RWH). Rode kaart (twee keer geel): 31. Maarten van Rosevelt (Kloetinge). Gele kaart: Jaco van der Schee, Corné Schilperoort (Kloetinge), Jerry Tieleman, Roy Weber, Guido Luiten (RWH). Aan tal toeschouwers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schèe; Björn Quartel (89. Arjan van der Smissen), Sjors Lankhaar, Jaap Es ser, Maarten van Rosevelt; Mats Willemse, Corné Schilperoort; Mark Schuit, Daan Esser, Bart De prez (65. Timo Jansen); Tom Blom aard (83. Rick Mulder). kwam Guido Luiten voor Jaap Es ser en maakte door de benen van Van der Schee de 1-1. Twee minuten later zorgde een grondgevecht tussen Van Rosevelt en RWH'er Ali Yilmaz voor een veldreductie van twee spelers. Yil maz kreeg direct rood voor natrap pen, Van Rosevelt geel. Toen Van Rosevelt een minuut later een licht duwtje gaf na een provocatie van een RWH'er, kreeg hij prompt zijn tweede gele kaart. Het leidde een onwennige periode in. Beide teams waren op zoek naar de juiste veldbezetting bij tien te gen tien. Kloetinge vond die kort voor rust als eerste. Bart Deprez werd diep gestuurd. Hij draaide 'in de zes tien' naar binnen en schoot in de korte hoek raak: 2-1. Halverwege de tweede helft moest aanvaller Deprez het veld ruimen voor con troleur Timo Jansen. Het gevaar van RWH kwam vanaf rechts en Jansen moest die zone verdedigen. „Dat was mijn opdracht", erkende hij. „Als het kon, mocht ik ook aanvallen." Maar ja, dat is niet echt zijn stiel. Hij startte dit seizoen als links back, verhuisde na de terugkeer van Van Rosevelt naar het midden veld, maar na geen minuut te heb ben gemist, belandde hij twee we ken terug tegen Smitshoek op de bank. „Toen moest ik de knop om zetten", zei hij zaterdag. „Ik zag het wel een beetje aankomen, want qua niveau liggen we alle maal dicht bij elkaar. Vandaag op de bank dacht ik zelfs: Die elf in het veld doen het ontzettend goed." Wat niet betekent dat Jansen zich Kenny Verhoene geeft zijn spelers vlak voor het begin van de wedstrijd tegen Nieuw Lekkerland nog wat laatste in structies. foto Gert Kok/VI-images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30