Crisis dreigt bij PSV na treurspel 261 sport Pellè ster in waterballet Rutten leeft van week tot week NAC geeft voorsprong in de slotfase weg maandag 3 december 2012 door Hans Leber ROTTERDAM De bal rolde niet goed, het was soms een waterbal let door de stortbuien tijdens de wedstrijd. Maar een groot deel van de toeschouwers maakte zich daar niet druk om. Het was 'Ladies Night' zaterdag tijdens Feye- noord-RKC. En wie anders dan de fraai vormgegeven Italiaan Grazia- no Pellè trekt dan de hoofdrol naar zich toe? Feyenoord won met 2-0, doelpuntenmaker: Pellè. De Feyenoord-supporters hebben al een fraaie yell bedacht voor de 27-jarige spits. Twee keer hieven ze die zaterdagavond aan. Dat van Pel- lè's tien competitiedoelpunten, tot dusver dit seizoen, negentig pro cent tot stand kwam in Rotter dam, heeft misschien wel met die steun te maken. Pellè krijgt, net als de Zweed John Guidetti vorig jaar, veel steun van de fans. En wat een kolkende Kuip met spelers kan doen, is genoeglijk bekend. Alleen zijn uitmoyenne behoeft verbetering; één doelpuntje bij VW Venlo is te weinig. Verder lijkt 'Mooie Pellè' alleen maar te bevestigen wat zijn trainer vooraf gaand aan zijn komst al wist. 'Hij zal ons voetbal gemakkelijker ma ken. En ik ben er van overtuigd dat hij er ook nog wel zo'n vijftien in schopt', zei Ronald Koeman be gin september. Voor Koeman bracht de wedstrijd tegen RKC precies wat hij er te vo ren van hoopte. 'We moeten laten zien dat we gegroeid zijn' zei hij vrijdag. Na de wedstrijd stelde Koe man voldaan vast dat dit het geval was. Minder voldaan was zijn broer Erwin die als trainer van RKC gebroederlijk naast hem zat. „Misschien was dit wel onze slecht ste wedstrijd dit seizoen." Dat de stand in de broedertwisten tussen de Koemannen (als spelers en als trainers) inmiddels 9-4 in het voordeel van Ronald is, deerde Erwin niet. „We nemen zo met een allebei een biertje hoor, alleen denk ik dat hij Ronald iets beter zal smaken dan mij." Na de winst van Willem II op SC Heerenveen weet ook Erwin Koeman dat zijn RKC nog maar zeven punten van de laatste plaats in de competitie is verwijderd, ook al wordt zijn ploeg een beetje als een verrassing gezien. „Ik wil niet zeggen dat het leuk en aardig is als we zestiende worden. Maar misschien ben ik te veeleisend." Broer Ronald („Ik verlies niet graag en helemaal niet van mijn broer") zag tot zijn tevredenheid dat ook de Feyenoord-defensie be ter ingespeeld raakt. Hij roemde naast Pellè („hoewel die na zijn tweede doelpunt al met zijn hoofd bij de Ladies Night leek") ook rechtsback Daryl Janmaat. „Die speelde fantastisch." Het was sinds april 2010 niet meer gebeurd dat Feyenoord drie compe titiewedstrijden op rij de nul hield. Daar waren vlak voor tijd wel twee zeer goede reddingen van doelman Kostas Lamprou voor nodig. PSV lijdt in de eredivisie de tweede nederlaag op rij. Na Vi tesse is ook Ajax te sterk. Het wordt 3-1 voor de Amsterdam mers. PSV kan zich volgende week in de topper tegen FC Twente geen nieuwe uitglijder permitteren. door Rik Elfrink AMSTERDAM - De gebreken uit de rampseizoenen bij PSV zijn niet verholpen. Hoe Mark van Bom mel na afloop van de verloren top per met Ajax ook zijn best deed om de rust te bewaren: PSV blijkt met de huidige selectie niet sterk genoeg om in het jubileumjaar op zeker de titel binnen te slepen. Waar het verval de afgelopen jaren na de winterstop optrad, vallen de resultaten nu al voor de onderbre king tegen. PSV dacht met drie aanwinsten het lek achterin te dichten, in de Arena was het ouderwets chaotisch. Bij iedere topclub is na drie neder lagen op rij sprake van een sportie ve crisis, dat begrijpt Van Bommel ook wel. Al had Jeremain Lens PSV in de Amsterdam Arena na een uur bij een 1-1-stand de ont snappingsroute moeten bieden. Hij had de 1-2 op zijn schoen, prompt scoorde Ajax. „Als we die kans benutten, kan het anders lo pen. Zeker na rust hadden we een sterke fase. De overwinning van Ajax was wel terecht", capituleer de de aanvoerder uiteindelijk. Om er direct aan toe te voegen dat niets verloren is. „We zijn pas vijf tien wedstrijden onderweg." Van Bommel en trainer Dick Advo caat geven regelmatig blijk van on begrip over de kritische houding ten opzichte van PSV. Ze dragen de last van vier jaar op rij zonder titel in Eindhoven. Statistisch ge zien heeft Van Bommel gelijk. Na een zege op FC Twente kan PSV komende week weer koploper zijn. De captain moet niettemin verrast zijn door het povere optre den van zijn collega's in de topper tegen Ajax, dat vanaf de aftrap do mineerde. De defensie van PSV rammelde, oogde bij momenten zelfs kolderiek. Advocaat wilde er na afloop niets over zeggen. Na een reeks van acht zeges dacht hij dat de druk van een topduel zijn spelers op scherp zou zetten. „We hadden een com plete off-day", vond de coach na het geklungel bij Ajax. „Het hele elftal was er niet. Ik vond dat van Lens wel dreiging uitging, maar de rest heb ik niet gezien. Dat mag niet, als je tegen Ajax speelt." Het zegt alles over PSV, waar de achterste linie onder druk kwam te staan doordat Eriksen ongrijp baar was op het middenveld. Wijn- aldum was (net als Narsingh voor in) volkomen onzichtbaar. Het ei gen onvermogen bij PSV speelde Ajax in de kaart. Zaterdagavond duurde het meer dan een kwartier voor Marcelo erin slaagde om een bal eens niet bij de tegenstander Feyenoord-speler Graziano Pellè (links) vecht een duel uit met Sander Duits. foto Pro Shots/ANP ARNHEM - Fred Rutten let er bij Vi tesse scherp op dat niemand gaat zweven. De trainer was zondag na de overwinning op Roda JC (3-0) blij dat zijn ploeg zich naast FC Twente aan kop van de eredivisie had genesteld, maar benadrukte dat het seizoen nog lang duurt. „We staan nu in de top. Als je daar bent, is het de kunst om daar ook te blijven. We leven van week tot week, volgend weekeinde hebben we weer een belangrijke wed strijd." Gezien het relatief eenvoudige pro gramma van Vitesse de komende weken bestaat de kans dat de ambi tieuze Arnhemmers als 'winter kampioen' de eerste seizoenshelft afsluiten. „Maar we hebben nog niks gewonnen hè", reageerde Rut ten. „En ik ben in het verleden al vaker afgestraft aan het einde van de rit. We moeten zorgen dat we niet gaan zweven. Volwassen wor den, volwassen zijn en volwassen blijven, daar gaat het om." Een week na de knappe zege in Eind hoven op PSV (1-2) toonde Vitesse aan dat het mentaal wel goed zit. De Arnhemse ploeg liet zich niet afleiden door alle aandacht die het de voorbije dagen kreeg en zette de wedstrijd tegen het defensief spelende Roda JC zakelijk en vol wassen om in een overwinning. De grote vraag is wat er in de win ter gaat gebeuren met Wilfried Bo ny, de topschutter en smaakmaker van de Arnhemmers. Vitesse wil er alles aan doen om het Ivoriaan- se krachtmens in het Gelredome te houden, om zo ook in de twee de seizoenshelft bovenin mee te kunnen spelen. Tegen Roda JC bleek dat Vitesse niet volledig af hankelijk is van Bony. De spits speelde een ongelukkige wedstrijd, met opvallend veel balverlies, en verscheen zowaar eens niet op het scorebord. Wel had Bony een be langrijk aandeel in de twee doel punten van Jonathan Reis. Marco van Ginkel had al vroeg in de wed strijd, na tien minuten, de score ge opend. De international kreeg van af de rand van het strafschopge bied alle ruimte om uit te halen en passeerde Filip Kurto met een vlammend schot: 1-0. Doelman Kurto was overigens de enige spe ler van de Limburgers die in zijn vertrouwde tenue speelde. Zijn ploeggenoten droegen het rood-wit van de Arnhemse Boys, omdat de Belgische scheidsrechter Jonathan Lardot het shirt van Ro da had afgekeurd. Kort voor rust lanceerde Bony met een steekbal zijn aanvalsmaatje Reis, die Kurto passeerde en voor 2-0 zorgde. Na een uur tikte de Braziliaan de derde achter Kurto nadat een inzet van Bony via de lat voor zijn voeten was beland. Een vierde treffer, die de eerste plaats in de eredivisie had bete kend, bleef echter uit. NIJMEGEN - In zijn tweede wed strijd als hoofdcoach van NAC Bre da heeft trainer Nebojsa Gudelj op nieuw niet kunnen winnen. De Serviër zag zijn elftal zondag bij NEC in Nijmegen gelijkspelen: 1-1. Een week eerder had hij als trainer gedebuteerd met een nederlaag te gen ADO Den Haag. Voor NEC was de remise teleurstel lend. In eigen huis had het team van trainer Alex Pastoor juist weer het goede spoor te pakken, getuige twee opeenvolgende zeges in de Goffert. Pas in het laatste kwartier van het eerste deel werd NEC wat dreigen der. Vooral Meivin Platje had een treffer verdiend. In de 42e minuut draaide de Nijmeegse aanvaller de bal met een prachtige boog over doelman Jelle ten Rouwelaar. De poging strandde op de lat in plaats van in het doel. Bij vlagen speelde NAC in de eerste fase ook aardig mee. Elson Hooi scoorde bijna uit een pass van Anthony Lurling, maar zag keeper Gabor Babos net op tijd uit zijn doel komen. Na de hervatting sloeg NAC wel toe. Na een voorzet van Hooi kreeg Lurling door aarzelend ingrij pen van de Nijmeegse defensie tot twee keer toe de gelegenheid om aan te leggen. Dat was voor de rou tinier voldoende voor de 1-0. In de 72e minuut forceerde de Bre dase formatie bijna de beslissing. Hooi draaide om twee Nijmeegse verdedigers heen, maar tikte in kansrijke positie de bal net voor het doel van Babos langs. Dat brak NAC alsnog op. Tien minuten voor tijd maakte Platje na een scrimmage voor het doel van Ten Rouwelaar de 1-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26